Субота, 08 серпня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Масове скорочення чиновників та кого звільнять на Буковині

Масове скорочення чиновників та кого звільнять на Буковині
Масове скорочення чиновників та кого звільнять на Буковині.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на публікацію в газеті "Молодий буковинець".

Наприкінці жовтня владники заявили, що Кабінет міністрів збирається скоротити понад 18 тисяч співробітників райдержадміністрацій. Скорочення в РДА пов’язані з тим, що частина їхніх функцій дублюються об’єднаними територіальними громадами, частина застаріла або неефективна, частина може бути передана на вищий рівень, частина будуть об’єднані.

Чисельність зменшиться майже на третину

Зокрема, в області мають скоротити майже 300 чиновників. Чиновникам у РДА вже повідомили письмово про скорочення.

– 17 жовтня цього року ОДА видала розпорядження щодо оптимізації штатної чисельності в райдержадміністраціях. За документами, гранична чисельність працівників у РДА має складати не більше 674 осіб – скорочення буде приблизно на третину. Найбільше працівників може залишитися у Кельменецькій РДА, а найменше – у Герцаївській РДА. У Вижницькій РДА після оптимізації має залишитися 48 працівників із 60 , – розповів заступник голови ОДА Василь Гостюк.

– Головне, щоби після скорочення не виникало прогалин, коли державний орган ліквідували, а його функції нікому не передали. ОТГ не може все виконувати. Є функції, які виконує держава, наприклад, соціальний захист населення, і це потрібно враховувати під час скорочення, – зазначив він.

За інформацією ОДА, 1015 посад було в РДА області до скорочення, а 674 посади залишиться після скорочення.

Чиновники РДА працюватимуть до 27 грудня, потім почнеться скорочення.

Дехто вже влаштувався в об’єднаних громадах

Служба зайнятості вже розпочала для них пошук роботи.

– Наші працівники консультують цих людей, пояснюють, як має відбуватися скорочення, за якою статтею їх мають звільнити. Є багато людей, необізнаних з цими нюансах, – розповідає завідувачка сектору інформаційної роботи Чернівецького обласного центру зайнятості Наталія Гаврада.

За її словами, наразі в області є 1500 вакантних посад. Тобто вибирати є з чого.

– Це не тільки робочі вакансії. Для людей із вищою освітою також знайдеться місце – чи то менеджером, чи то бухгалтером. У центрі зайнятості зазначають, що співробітників РДА можуть і перекваліфікувати. – Ми маємо можливість "перевчити" людей, якщо це потрібно, для тієї чи іншої вакансії. Деякі чиновники вже самі підшукали собі роботу, когось перевели в ОТГ тощо. Також є люди передпенсійного та пенсійного віку. З ними ми не працюємо, бо вони отримують пенсію, – розповідає Н. Гаврада.

Кожного працівника, якого попередили про скорочення, буде супроводжувати кар’єрний радник, вони спільно складуть план надання соціальних послуг, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення. Між усіма РДА та філіями обласного центру зайнятості напрацьовано план мінімізації наслідків вивільнення. Фахівці вже здійснюють підготовчі заходи, які дозволять скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення