Неділя, 12 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Оцінок і «домашок» для першачків на Буковині не буде

Оцінок і «домашок» для першачків на Буковині не буде
www.bukpravda.cv.ua
Десять із половиною тисяч першокласників пішли до школи цього року.

Навчання, як обіцяють освітяни, буде легшим – спростили шкільну програму для початкової школи.

- Міністерством освіти прийнято рішення і розпочато роботу щодо розвантаження програм початкової школи, – розповідає Ірина Ісопенко, заступник директора департаменту освіти Чернівецької ОДА. – Всі 13 предметів початкової школи розвантажені на десять відсотків. Втім, основною метою цього розвантаження було забрати пострадянську термінологію, систему виховання і навчання. Ми маємо відійти від зазубрювання до втілення відповідних знань на практиці.

Так, за новою программою першокласники оцінок не отримуватимуть, а в другому класі оцінювання можливе лише тоді, якщо вважають за потрібне вчителі навчального закладу.

– Першачків, як і раніше, заохочуватимуть до навчання не оцінками, а добрим словом, як-от: "молодець", "добре", "старайся й надалі", – каже Ірина Ісопенко. – У другому класі оцінки можуть ставити, а можуть і не ставити. Це вирішує педагогічна рада навчального закладу.

За словами І. Ісопенко, оцінки дітей заборонили озвучувати на зборах та між учнями в класі, а оцінюватимуть, у першу чергу, грамотність дитини, а не каліграфію і ведення зошита, хоча почерк має бути розбірливим.

– Запроваджується експеримент писання простим олівцем, – заважує Ісопенко. – Очікується, що завдяки цьому дитина зможе розслабитися і не переживати через помилку (її можна легко виправити, стерши олівець), а акцентувати свою увагу на навчанні.

Крім того, для першокласників скасували домашні завдання, а учні інших класів початкової школи не отримуватимуть домашні завдання на вихідні й канікули.

– Основне завдання – не перевантажити учня навчанням, не відбивати в дитини бажання вчитися, – зазначає Ірина Ісопенко.

Більше свободи отримали й учителі. Тепер вони самі вирішуватимуть, скільки годин потрібно виділяти для вивчення тієї чи іншої теми.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення