Понеділок, 28 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Стипендії стануть більшими, але отримуватимуть їх на Буковині лише обрані (відео)

Стипендії стануть більшими, але отримуватимуть їх лише обрані Стипендії стануть більшими, але отримуватимуть їх лише обрані
Стипендії стануть більшими, а отримуватимуть їх лише обрані. Минув уже місяць із моменту, як відповідне положення затвердив Кабмін. Проте й досі ані студенти, ані керівництво вишів точно не знають, хто і за яким принципом отримуватиме академічні виплати у 2017 році. Бо ж Уряд поки не видав жодних уточнень. Тому університети поки самі вирішують, як складати рейтинг, які будуть критерії та кого зі студентів-державників позбавити стипендій.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на телеканал ТВА.

- Збільшується розмір стипендії, по-друге, вона диференціюється для різних спеціальностей. Кількість студентів, які отримають стипендію, відносно державників дещо зменшується, - пояснив Степан Мельничук, ректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

- 45% студентів-державників будуть отримувати свої стипендії. Їх будуть отримувати студенти, які займають найвищі позиції в рейтингу. Тобто серед усіх студентів-державників, які навчаються в університеті, буде складатись рейтинг за їхнім середнім балом. З них будуть обирати 45%, - зазначив Євгеній Лезун, голова студпарламенту ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Тож скласти сесію без трійок - ще не означає здобути стипендію. Євгеній каже, на деяких факультетах навіть середній бал 4.0 не гарантує, що студент стипендію отримає.

- Чим вищу позицію ти займаєш у рейтингу, тим більше в тебе шансів отримати стипендію. За списками, які ми розглядали, були випадки, коли студент із трійкою також має право на отримання стипендії, - підкреслив Євгеній Лезун.

Та й місце в рейтингу, кажуть, залежить не тільки від того, які бали студент отримав за іспити та заліки. Аби таки заробити стипендію, потрібні ще наукові статті та активна участь у заходах, які проводить університет.

- 90% - успішність, ще 10% - активність у науці, у громадських заходах, - зауважив Степан Мельничук.

Зберегти свої стипендії також можуть студенти, які навчаються за кордоном, та ті, хто працює.

- Поки Кабінет Міністрів не видав жодних положень чи пунктів щодо працюючих студентів. Тому наразі вони так само будуть отримувати стипендії, - сказав Євгеній Лезун, голова студпарламенту ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

А от соціальними виплатами для студентів Міністерство освіти більше не займатиметься.

- Соціальні стипендії будуть йти не по стипендіальному фонду Міністерства, а будуть йти через Міністерство соціальної політики. Ми подаємо у соціальні структури інформацію про наших студентів, які мають право на соціальну стипендію, вони нам мають ці кошти переказувати, а тоді ми будемо нараховувати, - пояснив Степан Мельничук.

{youtube}s38vtfA9J5A{/youtube} 
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Gail
Thanks for finally talking about >Стипендії стануть більшими,
але отримуватимутьї х на Буковині лише обрані (відео)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення