Четвер, 02 квітня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

На Буковині у румуномовних школах розповіли, що думають про новий закон про освіту

На Буковині у румуномовних школах розповіли, що думають про новий закон про освіту На Буковині у румуномовних школах розповіли, що думають про новий закон про освіту
У румуномовних школах на Буковині розповіли, що думають про новий закон про освіту.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua 

Президент України підписав "Закон про освіту", який політики у Молдові, Румунії та Угорщині засудили бо, мовляв, він порушує права нацменшин.

Нагадаємо, що з п’ятого классу, дітям, які навчаються в школах нацменшин, викладатимуть предмети державною мовою. Водночас, за заявою батьків, один або кілька предметів можуть викладати рідною мовою.

Що думають про закон вчителі та батьки школярів румуномовних шкіл.

"Згідно Конституції України, ми на правильному шляху"
Іван ІГНАТ, директор Чернівецької гімназії №6:
– Коментуватиму, схиляючись на успіхи гімназії. Ми маємо дуже гарні результати цього року на ЗНО з української мови. Так, із 12 випускників восьмеро стали студентами вузів. Загалом, 66 випускників навчального закладу склали ЗНО на хорошому рівні. Це свідчить, що викладання державної мови в нас на непоганому рівні. Хоча, безумовно, це не той результат, якого ми прагнемо. Треба ще працювати. Вважаю, що згідно з Конституцією України, ми на правильному шляху. Думаю, найближчим часом усі спірні питання, пов’язані з законом, будуть вирішені.

"Треба знати українську, щоби вступити"
Анжела БОТА, директор Боянської школи Новоселицького району:
– У нашій школі відбувається двомовне навчання. І українська мова – на хорошому рівні. Українською мовою діти володіють, можуть нею вільно висловити думки. У початковій школі на вивчення української ми виділяємо години. Крім того, всі учні думають про вступ до вузів, а краще знання української їм у цьому допоможе.

"Більшість дітей і раніше навчалися в україномовних класах"
Геннадій ЧЕСКА, батько учениці Маршинського НВК Новоселицького району:
– У нашій школі є класи з румунською й українською мовою викладання. Моя дитина вчиться в україномовному класі. Лише один предмет вона вивчає румунською мовою. Решту предметів – українською. Більшість дітей також навчаються в україномовних класах. Бо державну мову треба знати, щоби потім вступити до вузу. Звісно, є винятки, коли батьки планують, щоб дитина здобувала вищу освіту в Румунії або ж Молдові. Тоді вивчення всіх предметів румунською мовою необхідне. Та ці випадки дуже рідкісні.
Оцінити матеріал:
(4 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення