П'ятниця, 24 січня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чернівецькі студенти досліджували історію землі Тіроль (фото)

Чернівецькі студенти досліджували історію землі Тіроль (фото)
Завершився другий етап проекту PREPUS «Присутність минулого в міському середовищі», в якому беруть участь студенти факультету іноземних мов (керівник доц. Олексишина Л.Г.) та факультету історії, політології та міжнародних відносин (керівник доц. Герегова С.В.) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який пройшов у Тіролі. Вже другий рік наші студенти спільно із студентами факультету історії та європейської етнології університету Леопольда Франца м. Іннсбрук (Австрія) досліджують історію, культуру, лінгвокраїнознавство та етнологію Буковини та Тіролю. Проект фінансується за кошти ÖAD, спрямований на поглиблення міжкультурної комунікації.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на сайт ЧНУ.

У вересні 2016 року австрійські студенти під керівництвом професорів Курта Шарра та Гунди Барт-Скалмані провели так зване «польове» дослідження у Чернівцях (це був перший етап проекту). Їм допомагали наші студенти.

Цього року з 15 по 29 вересня студенти нашого університету відвідали австрійську та італійську частини землі Тіроль з метою дослідження різних аспектів її історії згідно з визначеною тематикою проекту. Дослідників цікавили пам’ятні місця, монументи, унікальні будинки у стилі бароко та сіцессії, які «дихали» минулим, а також історія створення і діяльність Іннсбрукського університету Леопольда Франца (1669), його відомі випускники, розвиток інфраструктури, сільського господарства та туризму, народні традиції та звичаї тощо. Окрема увага приділялась дослідженню подій Першої світової війни та становища жителів південного Тіролю після відмежування його від Австрії, проблема поєднання менталітету італійців та австрійців у місті й співжиття носіїв різних мов і культур.

Студенти мали доступ до університетської бібліотеки м. Іннсбрук та крайової бібліотеки Тіролю, працювали з матеріалами в архіві Ferdinandeum, відвідували та спілкувалися зі співробітниками музеїв, були присутні на міжнародній науковій конференції тощо. Всюди їх супроводжували австрійські колеги.

Варто відзначити позитивне ставлення до учасників проекту керівництва університету м. Іннсбрук в особі проректора Фюгеншу, зустріч з яким відбулась у перший день проекту, а також високу професійність та педагогічну майстерність кураторів проекту - професорів Курта Шарра та Гунди Барт-Скалмані, які не тільки забезпечили постійно закріпленою за дослідниками аудиторією в центральному корпусі, що була обладнана комп’ютерами та доступом до мережі Інтернет, а й підготували надзвичайно пізнавальну, різнобічну та глибоко змістовну програму другого етапу проекту.

Кожен день приносив море нової інформації: візуалізація в музеях та поняття «музейна педагогіка»; відвідана міжнародна конференція - тримовна (німецька, італійська, латинська); концерт відомого в Австрії Хору юнаків у Надвірній церкві; огляд фресок століття за мотивами епосу про Івайна у приватному (ХІІ ст.!) замку Роденегг, де екскурсію проводила спадкоємниця - роду Й. Хьорман (професор університету); підняття за допомогою фунікулера на вершину гірського масиву Доломітес (2752 м. над рівнем моря), що мало на меті огляд розташованих там укріплень та схованок австрійських стрільців часів Першої світової війни/Все це викликало незабутні емоції у студентів.

В останній день перебування відбулася презентація попередніх результатів дослідження учасниками проекту, де вони отримали рекомендації своїх керівників та Курта Шарра щодо їх успішного завершення. Адже попереду ще третій етап проекту – підготовка статей для спільного двомовного збірника та його презентація.

Фото

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення