П'ятниця, 27 листопада 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Освітній процес на Путильщині міг бути заблокований через непродумані дії голови Путильської РДА

Освітній процес на Путильщині міг бути заблокований через непродумані дії голови Путильської РДА
www.bukpravda.cv.ua
Освітній процес на Путильщині міг бути заблокований через непродумані дії голови Путильської РДА.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на прес-службу Чернівецької обласної організації ВО «Свобода».

Як вже повідомлялось раніше, у Путильському районі керівник РДА Микола Савчук, всупереч рекомендації обласного Департаменту освіти ОДА, місцевих освітян, депутатів районної та місцевих рад, керівництва ОТГ самочинно, власними розпорядженнями ліквідував відділ освіти та створив іншу організаційну структуру – сектор освіти, функціонування якого має низку правових протиріч, що не були враховані при його створенні.

Крім того, з 1-го листопада ця організаційна структура, зважаючи на зміни в освітньому законодавстві та беручи до уваги рішення сесії Путильської райради, втрачає правові повноваження стосовно забезпечення освітнього процесу в районі. На жодний конструктивний компроміс з освітянами, депутатським корпусом, керівництвом ОТГ щодо спільного розумного вирішення цієї освітньої проблеми з переформатуванням керівного органу освіти в районі, керівник РДА Микола Савчук не йшов.

Зважаючи на це, путильчани всією громадою змушені були знаходити вихід з непростої ситуації , що виникла завдяки керівнику місцевої адміністрації. Ще влітку, на початку липня, освітяни, голова та депутатський корпус райради, керівництво новостворених ОТГ зрозуміли, що з початком нового навчального року за таких дій голови РДА може бути зірвано забезпечення освітнього процесу. Щоб цього не сталося, враховуючи правові норми чинного законодавства, 11 серпня цього року було прийнято рішення сесії Путильської районної ради № 47- 16/17 про відміну рішення ХV сесії районної ради ХХІІ скликання від 12.09.1997 року «Про делегування повноважень районній державній адміністрації» в частині управління освітою. Далі, задля забезпечення освітнього процесу керівництво, депутатський корпус райради та педагоги району дійшли спільної думки щодо створення комунального закладу «Путильський Центр управління освітою» Путильської районної ради Путильського району Чернівецької області. Були ухвалені й відповідні рішення . Впродовж липня-вересня відбувався процес підготовки документів, проходження та затвердження через рішення сесії «Положення» про роботу новоствореного комунального закладу.

Рішенням № 61-19/17 сесії Путильської районної ради від 3 жовтня цей комунальний заклад був створений і з 1 листопада він почав набувати повноважень забезпечення на Путильщині освітнього процесу. Незважаючи на правові рішення районної ради та освітян району щодо створення відповідного комунального закладу для подальшого забезпечення освітнього процесу на території району, керівник РДА на всіх рівнях і далі вперто намагається відстоювати право на існування паралельної управлінської освітянської структури – сектору освіти Путильської РДА. – Оскільки такі дії керівника РДА продовжують створювати передумови до подальших протистоянь на рівні освітянського середовища району та області, 30 жовтня ситуацію, що склалася, вчергове було обговорено на засіданні профільної постійної комісії обласної ради, – каже заступник голови облради свободівець Віталій Мельничук. – Цього ж дня на колегії , під час обговорення порядку денного сесії, я озвучив це питання та, зважаючи на те, що проблема паралельного існування двох керівних структур управління освітою в Путильському районі зі сторони керівника РДА та керівництва ОДА не вирішується, рекомендував винести його на розгляд сесії облради.

Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук та його заступники запевнили, що докладуть зусиль задля оперативного вирішення цього непростого питання, адже розуміють, що далі так тривати не може. Тож як на рівні виконавчої влади області та Путильського району вирішуватиметься освітянська проблема, яку на свій розсуд, не дослухаючись до рекомендацій та наполягань з усіх сторін, все таки запровадив місцевий керівник районної адміністрації, побачимо згодом.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Михайло
Цего загонистого придурка давно пора гнати в шию!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення