Субота, 08 травня 2021p.
Оксфорд Медікал варикоз

В школах тепер будуть попереджувати спалахи гострих кишкових інфекцій і харчові отруєння

В школах тепер будуть попереджувати спалахи гострих кишкових інфекцій і харчові отруєння
18 квітня 2013 року проведено нараду-семінар з питань організації харчування в навчальних закладах області на базі Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Сторожинецького району.

 
Проведення заходу має важливе значення у забезпеченні санітарного та епідемічного благополуччя дітей, попередження спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь.

У семінарі взяли участь підприємці, які обслуговують харчоблоки навчальних закладів, відповідальні працівники управлінь освіти райдержадміністрацій, директори обласних шкіл-інтернатів. На заході виступив начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області Падурару Ю.О.

Під час свого виступу, Юрій Олексійович доповів про спалахи гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, а також про основні причини їх виникнення та напрями діяльності щодо їх профілактики. Зі слів Юрія Олексійовича, такими причинами є: недотримання правил особистої гігієни, порушення технології приготування страв, порушення технології зберігання харчових продуктів, порушення термінів зберігання харчових продуктів, порушення дезінфекційного режиму, використання залишків страв наступного дня. Джерелом інфекції можуть бути хворі або носії працівники харчоблоку. Значну роль у виникненні спалахів гострих кишкових інфекцій відіграють виробники та постачальники продуктів харчування.

Як повідомив Юрій Олексійович, серед основних напрямів діяльності щодо профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь є: забезпечення регулярного проходження гігієнічного навчання, проходження обов’язкових медичних оглядів персоналу, створення необхідного запасу мийних та дезінфекційних засобів, наявність технологічного і холодильного обладнання для харчоблоків. Особливу увагу необхідно приділити організації постачання до ЗОШ безпечних та якісних харчових продуктів.   Крім того, слід забезпечувати надходження продуктів харчування та продовольчої сировини разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість, здійснювати бракераж сирої та готової продукції, складати та погоджувати із санепідслужбою меню-розкладів, забезпечити відбір та збереження добових проб.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення