Субота, 06 березня 2021p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чернівецька виборча комісія визнала депутатом Олександра Мадея з порушенням закону (відео)

Чернівецька міська територіальна виборча комісія (МТВК) на своєму засіданні 10 червня повторно розглянула питання щодо визнання Олександра Мадея депутатом Чернівецької міської ради.

Нагадаємо, після того, як Віталій Михайлішин відмовився від депутатства, наступним за партійним списком Партії регіонів йшов саме Олександр Мадей. Питання про визнання останнього депутатом вже розглядалося на засіданні комісії 05 червня і тоді позитивного рішення прийнято не було. Мотивація була такою, що Олександр Мадей наразі вийшов з Партії регіонів.

Отримавши роз’яснення від Центральної виборчої комісії, 10 червня Чернівецька МТВК взяла таки до уваги ст. 81 закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», яка містить наступну норму:

Заміщення депутатів та проміжні вибори депутатів: У разі коли депутат, який обирався в багатомандатному виборчому окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку, передбачених Конституцією та законами України, за рішенням територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у виборчому списку місцевої організації партії.

Цього разу із присутніх 8 членів комісії за рішення про визнання Олександра Мадея 5 проголосувало «за», 2 – «проти», 1 – «утримався». Одразу після голосування було оголошено, що «рішення прийнято».

 

Однак, згідно ч. 14 ст. 27 закону України про місцеві вибори рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від СКЛАДУ комісії, а не більшістю від присутніх на засіданні, як це вважає Чернівецька МТВК.

На засіданні комісії голова Генріета Баранова неодноразово наголошувала, що склад комісії станом на 10 червня 2014 року становить 12 осіб. При такому складі для прийняття рішення необхідно 7 голосів «за». Тоді як проголосувало тільки 5. Тому, якщо керуватись законом про місцеві вибори, таке рішення не можна вважати прийнятим.

Відповідно до п. 5 Постанови ЦВК № 6 від 19.01.2012 «Про роз'яснення щодо застосування окремих положень ЗУ про місцеві...» у разі, якщо заява кандидата у депутати щодо скасування рішення про його реєстрацію надійшла до територіальної виборчої комісії після визнання такого кандидата обраним депутатом, територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання особи, обраної депутатом у багатомандатному виборчому окрузі, такою, яка відмовилася від депутатського мандата, та визнає обраним депутатом наступного за черговістю кандидата в депутати у виборчому списку відповідної місцевої організації партії та реєструє його в установленому Законом порядку.

Таким чином в діях Чернівецької МТВК вбачаються порушення ч.1 ст.81 закону України про місцеві вибори та п. 5 Постанови ЦВК №6 від 19.01.2012. Відповідно до ст. 172 рішення дії та бездіяльність виборчих комісій можуть бути оскаржені (кандидатом в депутати) протягом 5 днів від дати, коли такі дії були вчинені.

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення