Середа, 15 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Чому Василя Козака безапеляційно підтримує більшість жителів Сокирянського району?

Василь Козак Василь Козак
Хто такий Василь Козак і чому його так безапеляційно підтримує більшість жителів Сокирянського району?

Відповідь проста. Він не говорить, а робить реальні справи для людей. Він не обіцяє, він вже зараз змінює життя людей на краще.

Одне з найбілших досягнень Василя Васильовича - запрошення на територію Сокирянського району потужного інвестора з Хмельниччини - корпорацію «Сварог Вест Груп», яку очолює голова правління Гордійчук Андрій Андрійович. Після приходу в район такого великого інвестора, район став одним з кращих серед районів області за розвитком та інфраструктурою.

На базі корпорації «Сварог Вест Груп» в районі працює ряд сільськогосподарських підприємств - ТОВ «Сварог-Буковина», ТОВ «Буковинський сад», ТОВ «Агросад – 2005», ПП «Буковина Агросвіт» та хлібоприймальне підприємство ВАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів». На сьогоднішній день на базі кооперації в «Сварог Вест Груп» знаходиться 6987,6 га, а у 2008 році – 3985, що на 3002,6 га більше .

Наймолодшим напрямом діяльності корпорації «Сварог Вест Груп» є садівництво, яке було започатковане на території району корпорацією у 2007 році. На базі ТОВ «Буковинський сад», ТОВ «Агросад-2005», ПП «Буковина-Агросвіт» посаджено 476 га інтенсивних молодих садів на краплинному зрошенні, з яких 376 га яблуні, 71 га груші, 21 га сливи та 8 га абрикоси.
Сади корпорації
В даний час тут вирощують яблука сортів Айдеред, Джанаголд, Пріма, Чемпіон, Глостер, Голден делішес, Ренет Семеренка та інші. Груші – сорт Ноябрська та Яблунівська. За статистичними даними на цих підприємствах у 2013 році зібрано 12386 тонн плодових культур із 349,87 га при середній врожайності 354 ц/га.

Одним із основних завдань даного напряму є вирощування високоякісної та екологічно-чистої продукції.

Для зберігання вирощеної продукції в кінці 2009 року за ініціативи і сприяння Василя Козака на базі ТОВ «Буковина – Агросвіт» в Коболчині було введено в експлуатацію четверте в Україні сховище з регульованим газовим середовищем ємністю 1,2 тис. тонн, загальною вартістю 9800 тис. грн. та на базі ТОВ «Буковинський сад»  у Вашківцях  - нове потужне фруктосховище з контрольованим холодильним режимом та регульованим газовим середовищем ємністю 2,5 тис. тонн яблук та груш загальною вартістю 20900 тис. грн. Сховище дозволяє зберігати плоди протягом тривалого часу зі збереженням їх природніх якісних показників і дає можливість постачання на ринок свіжих яблук та груш до наступного врожаю.

На території Романківців підприємство протягом 2011-2013 років побудувало фруктосховище з регульованим газовим середовищем, ємністю 2,5 тис. тонн. Загальною вартістю 45 млн.грн., з використанням технологій голландських, німецьких та італійських садоводів, холодильне обладнання та панелі, завезені із Польщі.
Фруктосховище
Також, на базі ТОВ «Буковинський сад» в даний час діє оптична лінія для сортування плодів фірми «PERFEKT» потужністю 4,5 тонн на годину та лінія по виробництву соків фірми «Воран» продуктивністю 500л яблучного соку прямого віджиму за 1 годину.

В ТОВ «Сварог-Буковина» під урожай 2013 року було засіяно 5873,5 тис. га ріллі. Валовий збір кукурудзи на зерно на сьогоднішній становить 14037 цнт. при урожайності 101 ц/га, озимої пшениці склав 250 цнт. при урожайності 47,3 ц/га та сої зібрано 7282 цнт. із 2902,7 га при середній урожайності 25,1 ц/га .

На території Коболчина на базі ТОВ А/Ф «Коболчинська» у 2010 році введено в дію зерносушильну установку потужністю 150 тонн на добу марки Sukup TE 2023 E.

На території Сокирянського району діє і ВАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів». На базі даного підприємства діє два хлібоприймальні пункти: Романківецьке ХПП та Васкауцьке ХПП. На території ст..Романківці (Романківецьке ХПП) функціонує зерносушильна установка вартістю до 2 млн. грн. пропускною спроможністю 600 тонн зерна на добу марки Sukup TE 2082 E. На протязі наступних трьох років керівництво корпорації «Сварог Вест Груп» планує на базі Васкауцького ХПП побудувати елеватор нового покоління ємністю 120 тис. тонн зерна.

Стратегічним напрямом діяльності корпорації «Сварог Вест Груп» з розвитку тваринницької галузі в районі найближчим часом є новий напрямок діяльності – розвиток нетельного господарства, яке базується на території Коболчина. У 2012 році проведено реконструкції Коболчинської ферми (капітальний ремонт покрівель, приміщень) (6 приміщень по 130 голів молодняку в кожному) на суму 340 тис.грн., ремонтні роботи на Вашковецькій фермі (капітальний ремонт покрівель, приміщень) 3 корівника по 100 голів в кожному на суму 250 тис.грн., придбання доїльних апаратів, холодильника на Вашковецьку ферму на суму 700 тис.грн.; Крім того, одним із основних напрямів діяльності корпорації в тваринницькій галузі району є будівництво та запуск в експлуатацію молочного комплексу безприв’язного системного утримання (215 голів корів), де значною мірою автоматизовані основні виробничі процеси, що забезпечує високий рівень показників виробництва та отримання сертифікованої високоякісної екологічно чистої продукції.

 Не менш значною подією за часів керування РДА Василем Козаком було відкриття для людей надсучасної лікарні, де на посаді головного лікаря вже довгий час працює Микола Місюрко.

Незважаючи на економічну кризу, керівництво райдержадміністрації та районної ради за сприянням ВАТ «Укргідроенерго» продовжили добудову районної поліклініки та стаціонарного корпусу, які розпочаті ще з 1986 року.

20 жовтня 2004 року відбулося введення в дію районної поліклініки на 275 відвідувань у зміну. В райполіклініці надається амбулаторно-поліклінічна допомога за 24 спеціальностями. Розвернуто 32 ліжка денного стаціонару. Упродовж 2008-2009 років здійснювалось будівництво головного стаціонарного корпусу районної лікарні на 200 ліжок. На будівництво нового корпусу райлікарні у 2009 році виділено ВАТ «Укргідроенерго» коштів у сумі 24 млн. 885 тис. грн. (на обладнання не виділялось).
Центральна районна лікарня
Це типове, сучасне приміщення лікувального закладу з поліклінікою на 275 відвідувань у зміну та стаціонаром на 200 ліжок, в якому компактно розміщено 14 відділень, в яких розвернуто 30-хірургічних ліжок, 15-травматологічних, 55-терапевтичних, 20-неврологічних, 15 дитячих соматичних, 11-акушерських, 11-патології вагітних, 23-гінекологічних, 15-інфекційних дорослих, 15-інфекційних дитячих та реанімаційних - 6. Ліжок денного стаціонару-32. Функціонують приймальний покій, фізіотерапевтичне, ортопедостоматологічне відділення, відділення швидкої медичної допомоги, інформаційно-аналітичний відділ, клінічна лабораторія, рентгенологічний кабінет, пункт забору крові, автоклавна, харчоблок, пральня, паталого-анатомічний корпус, рампа, яка забезпечує централізовану подачу медичного кисню, гаражі для автотранспорту, автономна дизельна станція для подачі аварійного освітлення та інші господарські приміщення.

Сокирянська ЦРЛ є одним із найкращих сучасних об‘єктів охорони здоров‘я не тільки в Чернівецькій області, а й серед сільських районів України. Це - будівля європейського зразку, в якій створені всі умови та надаються якісні медичні послуги жителям району та м.Новодністровськ.

На даний час стаціонар оснащено новітньою медичною технікою та сучасним медичним обладнання на суму 6.5 млн.грн., технологічним обладнанням та меблями на суму 3.2 млн.грн. Тривають роботи по доукомплектуванню медичним обладнанням та іншими виробами медичного призначення. У штаті лікарні 443 працівників, у т.ч. 74 лікарі. Вищу та першу кваліфікаційну категорію мають 63% лікарів. Лікарня надає стаціонарну, амбулаторно-поліклінічну та консультативну допомогу.

В поточному році перебувало на стаціонарному лікуванню 7186 хворих та надано амбулаторно-поліклінічну допомогу 219822 хворим. Із них жителям м. Новодністровська 514, які лікувались стаціонарно та здійснено 15980 відвідувань до районних спеціалістів. З наближенням надання кваліфікованої медичної допомоги сільським жителям постійно здійснюються виїзди лікарів райполіклініки в села району. Організовано виїзди бригад лікарів по огляду ветеранів війни, постраждалих осіб від аварії на ЧАЕС, дітей. В минулому році здійснено 594 виїздів на дільниці та оглянуто 8400 осіб.

Надзвичайно важливим об’єктом для розвитку регіону є будівництво будинку культури, яке розпочато ще в 1989 році, але більше як на двадцять років було призупинено, були зведені лише стіни і лише у 2012 році роботи були відновлені.

Замовником будівництва стало управління капітального будівництва Чернівецької ОДА, першочергово було замовлено звіт технічного заключення щодо стану основних будівельних конструкцій незавершеного будівництва районного будинку культури та коригування проектної документації. Після чого, підрядником ТОВ «Будмонтажсервіс - 1» виконано першочергові заходи щодо підсилення конструктивних елементів згаданого об’єкта, влаштування даху, віконних та дверних прорізів тощо, на загальну суму – 8800,0 тис.грн. Загальна кошторисна вартість з урахуванням першочергових заходів становить - 71636, 529 тис.грн. Фінансування об’єкта здійснюється ПАТ «Укргідроенерго».
Будинок культури в Сокирянах
Згідно з «Переліком об’єктів соціального призначення м. Новодністровськ та Сокирянського району фінансування яких здійснюється згідно з титулом будови «Уточнення проекту першої черги ГАЕС у складі трьох агрегатів включаючи заходи по підвищенню надійності та безпеки гідротехнічних споруд, основного гідросилового обладнання та гідромеханічного обладнання Дністровської ГАЕС. Коригування», на 2014 рік передбачається 30 млн. грн.

На даний час здійснено внутрішнє водопостачання та водовідведення на 95%, опалення – 10%, зовнішня каналізація – 15%, оздоблення фасаду – 30%, внутрішнє електропостачання І-ІІ-ІІІ поверхів – 90% цокольного поверху – 20%,штукатурка стін – 65%, цегляна кладка І-ІІ-ІІІ поверхів – 95% цокольного поверху – 30%. Виконано робіт з вересня 2013 по 01.05.2014 на – близько 6000,0 тис.грн. за рахунок оборотних коштів ТОВ «Будмонтажсервіс - 1». На суму - 4070,0 тис.грн. підготовлено всю необхідну документацію (акти виконаних робіт, кошториси, тощо) та передано замовником для проплати в Чернівецьке управління Держказначейства.

Крім того, на рахунку Чернівецької обласної державної адміністрації знаходяться кошти, отримані від ПАТ «Укргідроенерго» у сумі 20 млн. грн., з них 10 млн. грн. з цільовим призначенням на будівництво районного будинку культури у м. Сокиряни. На сьогоднішній день роботи на будівництві районного будинку культури призупинені.

З метою створення належних умов для розвитку галузі культури та освіти в новому Палаці з концертною залою на 500 місць планується розмістити не лише 11 народних та аматорських колективів діючого районного будинку культури, які через брак приміщень займаються у класах освітніх закладів, а й сучасний кінозал. В новому приміщенні розміститься музична школа, яка за 45 років змінила чотири адреси і зупинилася в переобладнаних будівлях колишнього народного суду та адвокатури. Кімнати суддів, канцелярії та адвокатів поділені на 15 класів, при потребі в 22, невеличка зала судових засідань перетворилася в концертний зал, а газову міні-котельню прийшлось розміщувати в сусідній установі. Із орендованих приміщень мають переїхати дитяча бібліотека, а також художня школа, так як остання орендує приміщення в дитячому садку і наразі виникла нагальна потреба створення додаткової групи. Нові зали має отримати й центральна районна бібліотека, що розташована у пристосованому приміщенні ще з 1944 року. Після завершення будівництва нового районного будинку культури вирішить свої проблеми й районний центр творчості дітей та юнацтва, який розміщений по місту в саманних сараях, підвалах та пристосованих кімнатах. З'явиться в Сокирянах й справжня зала урочистих подій, адже донедавна оголошення вироків порушникам закону, рішень про розлучення та створення нової сім'ї відбувалися в одній залі.

Звичайно, лише завдяки наполегливості Василя Козака, було реконструйоване приміщення котельні під приміщення ІІ корпусу Сокирянської дитячо - юнацької спортивної школи ФСТ «Колос». Директором школи наразі працює почесний громадянин міста Сокиряни Федір Блинду.

Сокирянська ДЮСШ була створена в 1986 році. На даний час в секціях закладу з дзюдо, футболу, легкої атлетики, волейболу та боксу займається 365 дітей в 26 групах (15 груп початкової підготовки – 233 учні, 11 груп учбово-тренувальної підготовки – 132 учні), також проводяться уроки фізкультури учнів Сокирянської гімназії. Вихованці спортивної школи постійно беруть участь в першостях області, чемпіонатах України, Юнацьких та Молодіжних іграх України, у Всеукраїнських літніх сільських спортивних іграх, у Республіканських та Міжнародних турнірах в Україні, Румунії, Молдови, Білорусії.

За останні роки школою підготовлено чимало спортсменів із значними спортивними розрядами з боротьби дзюдо, з самбо та з гирьового спорту. Сокирянська ДЮСШ першою у нашій державі представила Україну у гуманітарному європейському проекті ОРЕN FUN FООТВАLL SСАООLS (відкриті розважальні футбольні школи), розробленому на основі концепції футбольної асоціації в Данії. З метою забезпечення оптимальних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, залучення якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді до здорового способу життя, а також урізноманітнення видів спорту виникла необхідність проведення реконструкції бувшого приміщення котельні під приміщення ІІ корпусу Сокирянської дитячо - юнацької спортивної школи ФСТ «Колос». Окрім того, спортивна зала нового корпусу ДЮСШ відповідатиме вимогам та міжнародним правилам проведення спортивних заходів місцевого, районного, обласного та республіканського значення. Реконструкція приміщення Сокирянської ДЮСШ розпочалася в 2012 році. Зокрема, встановлено огорожу, перекрито дах та проведено зовнішні роботи по утепленню і фарбуванню будівлі, проведено в повному обсязі внутрішні роботи, облаштовано роздягалки, душові, внутрішні туалети. Встановлено освітлення, водопостачання, каналізаційну, протипожежну та евакуаційну системи. З покращенням погодних умов розпочнуться роботи по встановленню закритої ігрової площадки із сучасним штучним покриттям.
Сокирянська ДЮСШ
Слід зазначити, що 23 грудня 2013 року райдержадміністрацією підписано угоду «Програма спортивного стимулювання «Вибір молоді – спорт» в рамках Спільної операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013», кошторисна вартість якого 141 486.60 євро. Проектом передбачено проведення наступних заходів: тренінги для тренерів, проведення навчання з елементами техніки по футболу та викладання соціальних і життєвих навичок, майстер-клас з зіркою спорту для того, щоб власним прикладом закликати до здорового способу життя, організація флешмобу, поїздка для обміну досвідом молодих спортсменів в Румунії та Республіці Молдова, закупка спортивного обладнання.

І це ще не повний перелік досягнень та результатів управління Василя Васильовича Козака. Є ще ДЮСШ та гімназія в Романківцях, школа в Грубно та інші. Коли одні обіцяють, він працює.

Саме завдяки важкій праці та вмілому управлінню районом, куди запросили потужного інвестора, для якого створили сприятливі умови, район активно розвивається, в нього інвестують мільйони, а головне - зростає добробут простих працівників, а це для Василя Козака - найголовніше, адже комфортне життя людей для нього завжди було пріоритетом.

Для прикладу, середні зарплати в розрізі деяких підприємств району.

ТОВ «Сварог-Буковина» Середня заробітна плата у 2008 році становила - 815,46 грн. , а у 2013 році – 2832,87 грн. Кількість створених робочих місць у 2008 році - 41 чол. , а у 2013 році – 132 чол.

ТОВ «Буковинський сад» Середня заробітна плата у 2008 році становила - 1098,14 грн. , а у 2013 році – 2926,55 грн. Кількість створених робочих місць у 2008 році - 119 чол. , а у 2013 році – 316 чол.

ТОВ «Буковина Агросвіт» Середня заробітна плата у 2008 році становила - 1076,69 грн. , а у 2013 році – 2495,95 грн. Кількість створених робочих місць у 2008 році - 29 чол., а у 2013 році – 60 чол.

ТОВ «Агросад 2005» Середня заробітна плата у 2008 році становила - 738,52 грн. , а у 2013 році – 2533,58 грн. Кількість створених робочих місць у 2008 році - 13 чол., а у 2013 році – 70 чол.
(PR) 
Оцінити матеріал:
(7 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! +5 Вася
Хвалебна ода Козаку! Автор молодець - відробив кошти! Але слухати про Васю вже остогидло... Приївся він району, набрид до чортиків, хай йде вже на пенсію та заспокоїтся... А я б на місті автора не ручався так впевнено за весь район.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +4 Свой
Откровенная Козаковщина. А почему люди с этим классным Сварогом не хотят договора продлевать? А почему первоклассная новая больница только выглядит красиво, а вот состояние плачевное? Почему дом культуры в 3 раза дороже чем такой же в другой области? Да потому что этим занимается Козак!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +3 марія
Про надходження полатків до бюджету області від "Сварогів" нехай надасть податкова,а не проплачені журналісти,а то може так платять як "їхній" кандидат коли був підприємцем.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення