Середа, 19 січня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Працівники районних рад на Буковині залишилися без зарплат

Працівники районних рад на Буковині залишилися без зарплат
Працівники районних рад на Буковині залишилися без зарплат.

Про це повідомляє Буковинська правда з посиланням на molbuk.ua.

Протягом останнього часу в районних радах працівники не отримують зарплат. Розмова із головами Вижницької, Дністровської та Чернівецької райрад прояснила ситуацію.

Олександр Каспрук, заступник голови Чернівецької районної ради:
– Наші працівники ще отримали заробітні плати, бо у нас був бюджетний залишок. А от у Вижницькій та Дністровській районних радах ситуація дещо гірша. Цього року на районні ради держава виділила лише один мільйон 127 тисяч на кожну. А з 138 районів країни лише приблизно 10-15 можуть себе самостійно утримувати. Всі решта підуть, як то кажуть, "по світах". Я оцінюю таку ситуацію як конституційний переворот, коли права і повноваження органу представницької влади ігноруються на державному рівні. Вже неодноразово говорили про скорочення штату, проте Чернівецька районна рада поки на цей крок не пішла. Можливо, доведеться скоротити невелику кількість людей. Та це не означає, що повинно залишитися лише семеро працівників, бо на таку кількість населення району (понад 500 тисяч) це нереально. Якщо ж взяти цей один мільйон 127 тисяч, мінус податки, комунальні платежі, то працівникам залишається середня зарплата 7-8 тисяч. Жоден серйозний спеціаліст не захоче працювати за такі гроші. Таке фінансування лише призведе до того, що люди просто порозходяться і все, а населення залишиться без частини управлінських послуг.

Михайло Андрюк, голова Вижницької районної ради:
– У нас був перехідний залишок, а на сьогодні, з листопада, у нас немає фонду оплати праці. І прихована заборгованість буде, та, яку ми не зможемо показати. Але в Кабінет Міністрів писали звернення, і ми сподіваємося, що до кінця року зможемо покрити ці борги. У нас коштів могло вистачити, того перехідного залишку. Та значний внесок було передано на покриття заборгованості з ліквідації Путильської районної ради. Люди отримали всі вихідні виплати та подякували нам, але зараз ми вживаємо заходи – зменшуємо кількість працівників. У нас з першого числа кількість працівників буде втричі меншою. Хоча наші люди бачили всю глибину проблеми та більшість знайшла собі нову роботу. З першого грудня у нас буде мінімальна кількість працівників – семеро. Якщо говорити про зарплати працівників, то у голови з усіма надбавками виходить 15 тисяч гривень, у заступників менше, а у працівників середня зарплата виходить сім-вісім тисяч гривень.

Олександр Янчак, голова Дністровської районної ради:
– Зараз говорю конкретно про свою районну раду, хоча спілкуюся з колегами з усієї України і знаю, що в деяких райрадах оплати вже немає. По Дністровській районній раді зарплати працівникам апарату вистачає до грудня цього року. Та питання в тому, що дохідної частини в бюджеті Дністровської районної ради на 2021 рік не буде. Всі податки йдуть територіальним громадам, відповідно до чинного законодавства. Наразі в районної ради є в підпорядкуванні лише бюро технічної інвентаризації. Воно на господарському розрахунку, тобто само себе забезпечує. Що ж до надходжень коштів на 2022 рік, то ми з колегами рахували по структурах районної ради, а це семеро працівників, то є виключно на обов’язкові виплати без матеріального та технічного забезпечення. За рахунок чого ми будемо організовувати сесії, а також сплачувати комунальні платежі, це залишається досить великим питанням.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення