Понеділок, 24 лютого 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Найчастіше жертвами домашнього насилля стають діти заробітчан

Міжнародний день захисту дітей – не тільки свято з численними заходами для малечі. Це день, покликаний нагадати суспільству про необхідність дотримання прав дитини на освіту, охорону здоров’я, дозвілля, захисту від фізичного та психологічного насилля, боротьби з експлуатацією праці неповнолітніх.

  У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Тому турбота про дітей, захист їхніх прав мають стати одними з найголовніших наших обов'язків. З метою інформування населення з питань дитячої праці, запобігання її експлуатації в Заставнівському РЦЗ відбувся семінар на тему – «Захистимо дітей України!».

  Розпочали захід вправою «Знайомство», далі обговорили поняття «дитяча праця», що викликало дискусію «плюсів» та «мінусів». На семінар запросили директора районного центру соціальних служб сім’ї та молоді Тетяну Маноліївну Шевчук. Вона порушила питання протидії використанню дитячої праці, зачитала витяг з Конвенції МОП № 182 «Про заборону та негайні дії щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», витяги із «Сімейного кодексу України» та із Закону України «Про охорону дитинства».

  У семінарі взяли участь 16 безробітних жінок, в яких є діти до 6 років. Їх цікавили питання: з якого віку можуть працювати діти; яку роботу не може виконувати неповнолітній; чим обмежене звільнення працівників, молодших 18 років; куди звертатися в разі порушення прав дітей? Отримавши повні та вичерпні відповіді на ці та інші запитання, безробітні в ігровій формі засвоїли права дітей та спростували міфи щодо дитячої праці. Тематичну інформацію підсилили матеріалами з куточка «Служба зайнятості – жінкам та дітям». На семінарі наведено статистичні дані сімейного насильства над дітьми в Україні.

  Загалом у світі щорічно внаслідок домашнього насильства гине щонайменше 31 тисяча дітей віком до 15 років. За повідомленнями статистики в Україні відомо про існування майже 2 мільйонів неповних і проблемних сімей, де немає когось із батьків, або ж батьки перебувають у постійних пошуках роботи, в т. ч. й за кордоном. Із них – майже 60 тисяч сімей, у яких 150 тисяч неблагополучних підлітків. Однією з причин загострення проблеми домашнього насильства над дітьми є соціально-економічна нестабільність у суспільстві та в сім’ї, зокрема, виїзд одного з батьків на заробітки за кордон (частіше – жінок).

  Спеціаліст центру зайнятості нагадала учасникам семінару про залучення жінок до програм професійної підготовки, перепідготовки та розвитку підприємництва, які пропонує державна служба зайнятості. Через надання можливості професійної самореалізації у себе вдома можна зменшити ризик потрапляння жінок в ситуацію, коли, намагаючись знайти роботу за кордоном, втрачаєш власну сім’ю та дітей. На завершення семінару безробітні отримали пам’ятки «Як запобігти дитячим психологічним травмам» та інформаційні буклети про соціальні послуги служби зайнятості.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення