Субота, 11 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Через шахрайство та підробку документів чернівчанин позбувся дорогого джипа (фото)

Детектив по-чернівецьки???

Нині Toyota Land Cruiser 200 чекає свого власника на штрафмайданчику Садгірського райвідділу. Більше дев’яти місяців справа б’ється об стінку і не може дійти до суду. Чому і для чого слідство затягують – питання риторичне… Детектив по-чернівецьки?

Цю невтішну, але повчальну історію розповів нам сам потерпілий у цій афері Ігор Маслей, який займається продажем автомобілів на Калинівському ринку уже понад 10 років.

Автомобіль купував для продажу, тому реєструвати його на себе не було змісту

– 26 листопада 2013 року ми з дружиною поїхали в Одесу за черговим авто для продажу, яке я знайшов за оголошенням на сайті «Авторіа». Приїхавши в Одесу, ми оглянули автомобіль Toyota Land Cruiser 200, номерний знак СЕ 8802 ВС, він нам сподобався. Ми домовились з власницею авто, що купуємо його. Та був один нюанс: оскільки це був кінець місяця, продавець не хотіла знімати авто з обліку, тому що згідно законодавства, якщо упродовж року ти знімаєш з обліку більше двох дорогих авто, то платиш більше податку вкінці року. В Одесі я розрахувався з продавцем авто, вона дала мені розписку, що вона така-то отримала кошти за такий-то автомобіль і зобов’язується за першим моїм проханням виписати довідку-рахунок на покупця, який буде, оскільки вона знала, що я займаюся продажем авто і тому реєструвати цей автомобіль на мене не було змісту. Я повернувся з купленим авто до Чернівців, була зима, продажів не було, авто довго стояло у мене на ринку, в той же час автомобіль був виставлений для продажу на сайті «Авторіа». 18 січня 2014 року я поїхав у справах до Польщі. Автомобіль залишився у Чернівцях, за ним приглядала моя дружина. І тут мені дзвонить чоловік на ім’я Андрій і каже, що його цікавить цей автомобіль. Я пояснив потенційному покупцеві, що я за кордоном й авто може показати моя дружина. Потенційний покупець зідзвонився з моєю дружиною наступного дня, вона показала йому авто. Чоловік сказав, що для здійснення купівлі машини йому потрібно взяти з собою місцевих товаришів, тому що сам він з Києва, а місцеві друзі допоможуть йому оцінити якість авто.

Зловмисники обдурили дружину і «віджали» машину

Наступного дня потенційний покупець з Києва зустрівся з моєю дружиною на авторинку, до них підійшли двоє чернівецьких хлопців, знайомих покупця. Це були і мої знайомі, так як ми були конкурентами на ринку, вони вважали, що я їх чимось образив. Утрьох вони оглянули автомобіль (у мене є відео з камер спостереження на авторинку). Далі ці троє, моя дружина і мій батько поїхали в МРЕВ для перевірки автомобіля по базі. Батько з моєю дружиною Юлею уже почали виїжджати, як один з чернівецьких хлопців каже: «Залишайтеся на ринку, чого будете з нами їхати, мовляв, ми вашу Юльку не образимо». Поїхали вони учотирьох в МРЕВ, подивилися експертизу, взяли документи у моєї дружини під приводом перевірки авто в базі МРЕВ. Дружина у цей час залишалася в автомобілі. Через 15 хвилин з МРЕВ вийшов покупець з чернівецьким товаришем, кажуть дружині: «З авто все нормально, їдемо з тобою розрахуємось». Це було на вул. Руській, звідти вони поїхали до Приватбанку на вул. Стасюка розраховуватись. По дорозі від МРЕВ до Приватбанку покупець з товаришами заїхали на вул. Коперника, обоє чоловіків на кілька хвилин вийшли з авто. Моя дружина ще нічого не зрозуміла. Сівши в авто, вони кажуть моїй дружині: « Юлю, їдемо в банк, щоб ти не боялася – купюри перевіримо в банку. Під’їхавши до Приватбанку, чернівецький товариш залишився в машині з моїм батьком, а покупець з Києва пішов з дружиною в банк. Оскільки у банку була черга, покупець сказав, що йде на перекур. Дружина залишилася стояти в черзі, через кілька хвилин, коли підійшла її черга, вона вийшла за покупцем, який мав розрахуватись за авто, а його «и след простыл»… Дружина підходить до чернівецького товариша і питає: «А де Андрій?». А той відповідає: «А що Ви з ним маєте взагалі?». Дружина каже: «Він мав купити у мене цей автомобіль». Тоді чернівецький товариш заявляє: «Я купив у нього цей автомобіль за 50 тис. дол.». І в цей час моя дружина зрозуміла, що це якась афера. Вона зателефонувала до мене у Польщу і каже: «Ігоре, тут щось не те коїться. Чоловік, який мав купити автомобіль, пропав. Я її питаю: «Де авто?», на що вона відповідає: «Автомобіль на вулиці. Але проблема в тому, що авто вже переоформлене на третіх осіб. І в них є техпаспорт, вони заявляють, що купили авто в Андрія». Тоді Юля викликала міліцію. Приїхали працівники ДАІ, ППС-ники, а дружина в шоковому стані в той час бігала по банку, спілкуючись зі службою безпеки.

Якби не мій батько, шахраї б поїхали в МРЕВ і переоформили авто – тоді ніхто би нікому нічого не доказав…

А що в цей час роблять чернівецькі товариші? Один з них ці півгодини, поки Юля бігала по банку, сидить в машині з моїм батьком. Напевно, Бог так дав, що мій батько був з ним у машині, інакше, вони б завели машину, поїхали в МРЕВ, зняли б з обліку, поставили б на облік і тоді будь здоров – ніхто би нікому нічого не доказав…

Вийшовши з банку, Юля звернулася до чернівецького товариша: «Вікторе, проїдемося, пошукаємо, може десь є цей покупець Андрій». Від’їхавши декілька метрів від банку, вони зустріли іншого чернівецького товариша Віталія, напарника Віктора. На питання Віталія, «Куди ти їдеш»», Віктор відповів: «Шукати цього Андрія». «Никакого Андрея не искать, я эту машину купил, я за нее дал бабки, это машина моя!, – каже Віталій і додає, звертаючись до мого батька: «Папаша, вышел с этого автомобиля, это моя машина».

Міліція забрала усіх до Шевченківського РВ УМВС України в Чернівецькій області. Там моя дружина написала заяву і розповіла про те, що сталося. Автомобіль міліція залишила у себе на території райвідділу. Там авто пробуло більше півроку – з 25 січня до початку серпня 2014 року, оскільки у міліції ніхто нічого не робив. За цей час там було змінено трьох слідчих – я ледь цього добився. А від цих товаришів з ринку – Віталія і Віктора були неодноразові спроби забрати автомобіль з райвідділу будь-якими методами. Подейкують, що слідчим пропонувалася велика сума грошей, щоби тільки їм віддали цей Toyota Land Cruiser.

Директор фірми «Букавтохіт» оформила довідку-рахунок на авто сама на себе – від власниці без власниці!

Ще один важливий нюанс: при оформленні цього авто у МРЕВ, фірма, яка виписує довідку-рахунок, при якій обов’язково повинна бути власниця авто (продавець) і покупець – директор цієї фірми «Букавтохіт» – це авто зареєструвала на себе без власниці. До речі, ця фірма раніше знаходилась у приміщенні МРЕВ, зараз їм не продовжили оренду і вони змінили адресу. Ця дівчина з фірми, яка оформляла довідку-рахунок на автомобіль, сама на себе й оформила це авто від власниці без власниці. А вона – Голуб Анна Вікторівна – двоюрідна сестра одного з чернівецьких товаришів. Вона й підробила підпис. «Вона мала при собі паспорт, а ми не мали часу їздити за документами, тому одразу поставили авто на облік», – пояснили чернівецькі товариші.

Продавцю авто погрожують: «Будеш рипатися по цій машині – будеш мати проблеми!!!»

Потерпілий Ігор Маслей розповів, що наразі справа перебуває у загальному судовому процесі. За його словами, за весь час не було жодних експертиз, окрім однієї, коли Ігор взяв слідчого і за власні кошти вони поїхали в Одесу до продавця авто. Потерпілий стверджує, що під час допиту одеситка, продавець авто, чітко сказала: «Я така-то така у Чернівцях не була, жодних довідок-рахунків не виписувала». І ще вона розповіла мені, що у той же вечір, коли сталася афера (25.01.14 – авт.) їй постукали у двері і сказали: «Будеш рипатися по цій машині – будеш мати проблеми!!!». Тому ця жінка по сьогоднішній день мовчить… Я їй кажу: « Мені потрібна від Вас позовна заява», а вона мені у відповідь: «Я не можу це зробити, бо мені погрожують!!!».

– Куди я тільки не звертався – у Генпрокуратуру, у службу безпеки Приватбанку, та віз і нині там. Аж десь півтори місяці тому я висловив недовіру Шевченківському РВ УМВС України у Чернівецькій області за їхню бездіяльність. Після цього справу перекинули до Садгірського РВ УМВС України у Чернівецькій області, де зрозуміли, що ця справа – «чистий разводняк», організований групою людей. І мені відомо про десяток таких епізодів по Україні – аферистично-продуманих операцій, де працює троє людей, з них двоє – так звані майстри, покупець і продавець – вони вводять в оману і видурюють авто, – бідкається Ігор.

Пройшло 9 місяців, а віз і нині там… Справу спускають на гальмах?

Понад дев’ять місяців справа б’ється об стінку і не може дійти до суду, за цей час вже можна було дитину народити. Нині автомобіль Toyota Land Cruiser 200 знаходиться на штрафмайданчику Садгірського РВ УМВС України у Чернівецькій області, де воно й сфотографоване. Потерпілий Ігор вказує на ще одну дивну деталь: раніше автомобіль, на який було накладено арешт, який було визнано предметом злочину, тримали на території Шевченківського РВ. Та якось увечері мені дзвонять з райвідділу і кажуть, що авто з території Шевченківського райвідділу пропало… Тоді я звернувся зі своїм адвокатом о 12-й ночі до чергового райвідділу. Він мені повідомив, що прийшла постанова від слідчого Садгірського РВ про повернення авто на зберігання. Але я знаю, що коли на авто судом накладено арешт, це протизаконно. Я в той же вечір зателефонував до чергової частини МВС України, а вони мені кажуть: «Шановний! Це неможливо, коли є потерпілий і на авто накладено арешт!».

Адвокат потерпілого каже, що «справа проста і легка, тут очевидний факт підробки підпису, та виглядає так, що її спускають на гальмах…».

Міліція уже сама боїться за це авто, тому воно під відеоспостереженням…

Наступного дня я зателефонував до Генпрокуратури, яка звернулася до прокуратури Чернівецької області і справу почали розкручувати. Через дві доби авто було повернуто, але вже на територію Садгірського РВ. Автомобіль зберігався там до початку вересня, поки мені не подзвонили і не сказали: «Ви визнані потерпілим, машина є предметом злочину, авто не може зберігатися на території Садгірського райвідділу, а повинно знаходитися на штрафмайданчику, де є відповідні умови – камери відеоспостереження, охорона, бо міліція уже сама боїться за цю машину. Як мені стало відомо, ці двоє чернівецьких товаришів – Віталій і Віктор, усе-таки вийшли на когось з наших чинів, які примусили якогось молодого слідчого, який і розписався у постанові про повернення авто на зберігання, коли воно пропало з Шевченківського РВ.

Голуб Анна Вікторівна, на яку оформлений автомобіль Toyota Land Cruiser 200, стверджує, що, мовляв, була власниця авто, але пані Голуб її чітко не впізнала – може це вона, може не вона? А коли пані Голуб задали конкретне питання, хто розписався у довідці-рахунку, вона сказала, що в той момент відвернула голову і не бачила цього.

Що з цього приводу кажуть правоохоронці???

На якій стадії наразі перебуває розслідування справи, чому затягується слідство, коли справу передадуть до суду я запитала у начальника слідчого управління Садгірського РВ УМВС України в Чернівецькій області Алена Сенжеряна, однак він заявив: «Я утримуюся від коментарів, йдіть у прес-службу УМВС України в Чернівецькій області». Там же, у Садгірському райвідділі мені стало відомо, що у вересні справа потрапили до Генпрокуратури України, адвокат потерпілого також підтвердив цю інформацію.

То ж я звернулася з інформаційним запитом з цими питаннями до Генпрокуратури України. Паралельно я відправила запити до МВС України та Управління МВС України в Чернівецькій області. У той же день, 17.10.2014 з МВС України надійшла відповідь: «У центральному апараті МВС ця справа не розслідується. Радимо вам звернутися до представників чернівецької обласної міліції за місцем вашого проживання». Пізніше прийшла відповідь на мій запит і від ГПУ про те, що запит вони перенаправили до УМВС України в Чернівецькій області.

«Двом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 190 ч.4, 358 ч.3, 358 ч.4 ККУ, одна з яких оголошена в розшук», – запевняє міліція

«На даний час проводяться всі необхідні слідчі дії, триває досудове розслідування, після виконання яких у кримінальному провадженні буде прийнято законне та обґрунтоване рішення у визначені законом строки. Хід розслідування даного кримінального провадження перебуває на контролі УМВС області», – йдеться у відповіді на запит.

Законному ж власнику Ігорю Маслею залишається сподіватися на те, що правоохоронці найближчим часом все-таки доведуть справу до кінця і повернуть чоловіку його ж автомобіль.

Своєю чергою, ми триматимемо на контролі під пильним оком журналістів розвиток подій у цій справі, якби довго не тривало розслідування…

Далі буде…

Галина ЄРЕМІЦА, незалежний журналіст

Фото

Оцінити матеріал:
(2 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! -8 АГОВ
єреміца - залежаний журналіст, не смішіть людей, що галино на бомбони пообіцяли???
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -6 Витя
Маслей,должен деньги по городу очень много,придумал сказку врунишка
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -6 Руслан
еремица галина,вы же продажный журналист,за 300$ пишете все что скажут, это все знают
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -7 Ирина
Галина,вы когда деньги вернете мне которые отдолжили под строительство?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -7 Коля
Этот недоношенный маслей всему городу должен,мойщик машин придумал схему,еремица,п режде чем писать,пообщайт есь с людьми,которые его окружают..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -7 Вано
маслей-мойщик,а ферист,берет на продажу машины без денег,и исчезает,милици я об этом знает,но молчит
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +2 Максим
Куда же он исчезает если он практически каждый день на рынке, а ВОТ куда же пропали настоящие Аферисты ОЧЕНЬ интересно.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -6 Авторынок
еремица,прежде чем писать с маслеем-мойщико м,пообщайтесь с людьми на авто рынке и поймете про что пишете,продажно е журналистишко..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -6 ПРАВДА!!!
Эта скотина должна денег всему городу! И живет в кредит по доверенности на этом белом свете! Найдите семью в которой умер кормилец, он брал у него деньги по бизнес, а сейчас отказывается отдавать! И за ним стоят серьезные люди из УВД области! Это нечестный человечишка!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Чернівчанин
Якби за Маслеєм стояли з УВД, справа була б розслідувана, Віталік і Вітя або сиділи б, або моральну компенсацію заплатили б і не писали б ви тут коментарів!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -4 Вот что скажу ...
Галина, прежде чем писать такое, вы обязаны разобраться в ситуации, а не то прийдется идти в суд по новому закону в полне реально попасть под ответственность за вранье и наговор ... Так что ждите весточку Галя !!! А таких ублюдков защищать не надо, потому как от его коротеньких [цензура]ских ручек пострадал не один черновчвнин !!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -6 Что за бред?!
Вы бы,Галина,хоть разобрались сначала,прежде, чем писать такую ЧУШЬ! Этот "человек"-то еще г..вно! И я тоже знаю о ситуации,что он не возвращает деньги семье погибшего! Уверен, что там еще много таких историй,если покопать! Он нечестный человек,мягко говоря,который связан с людьми из УВД области! Делает тут из себя "бедную овечку"! Сам замутил схему 100%, так как по горло в долгах!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -5 Та сама Анна Голуб
Галино, чекайте повістки до суду! ;-) І перевіряйте,на майбутнє, хоч трохи інформацію! Не можна людей поливати грязюкою і писати НЕПРАВДУ безнаказанно!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -6 Анна
До речі,а чого Ви не написали, шо ці "постраждалі" дали хлопцям з самого початку ключі від Тойоти Королли?! Чи вони це упустили? І дізналися ми про це саме тоді,коли машину віддали на зберігання ,бо до 12 години ночі намагалися під райвідділом бодай відчинити машину! І те,що коли майстер її все таки відкрив,в пам'яті бортового комп'ютера раптом було прописано якісь 3 чи 4 інших ключі! І цей ключ відповідав лише за те,щоб завести машину! А коли машину прийшов забирати бравий слідчий Садгірського райвідділу, то в нього( цікаво ЗВІДКИ?) опинився справжній ключ! Чого ж Ви цього не пишете?! Ви ж хочете,щоб би знали правду?!
А те,що є свідки, що пані Маслей сама віддавала документи "бігунку" під МРЕВ,щоб він ПЕРЕОФОРМИВ автомобіль, а не "перевірив" чи як Ви там написали?!
І це тільки маленькі нюанси! Якщо далі "копнути", Ви би ще багато цікавого дізналися..але ж це Вам не на руку,певне..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -5 Irka3001
Дуже цікаво читати підкупленні статті, тим більше в час коли свідомі люди боряться за краще майбутнє!!! Нажаль що при колишній владі були підкупні СВОЛОТИ!!!!!, зараз вони теж Є!! Це я говорю про вас "журналіст Галина Єреміца"...
Я навіть і не знала що в моєї найкращої подруги є двоюрідні брати!!! Хм, цікаво)) Є прохання - проведіть "Незалежне" дослідження і з'ясуйте, можливо і я є двоюрідна, а може і рідна сестра чи брат Голуб Анни!!! Тому що я так розумію Гання Єреміца - це "найкращий незалежний експкрт в Чернівцях", хоча шо я так мало беру, в усьому світі!!!!)))))) )))))))))
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -5 черчель
винстон черчель колись сказав:-
поки неправда пiв свiту оббiгла,правда тiльки штани одягала.
життя покаже....
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +6 Kolobok
Да, видимо эта статейка хорошо кого-то задела. Но мои дорогие, обливать грязью потерпевшего лишь за то, что кому-то он выдается более успешным...это смешно и низко.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! -7 Мда
Это,я так понимаю,сам потерпевший и отвечает..?)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +3 Ринок
Я в шоці з цих ди.....білів.Са м торгую автомобілями на ринку.Всі нормальні люди знають Ігора Маслея з нормальноі сторони.Я особисто його не дуже добре знаю,але є спільні знайомі,які тільки позитивно відгукуються про нього.А ось пан КОЛОБОК(віталік ) це кидала і гнида особисто стикався.У людини взагалі слово порядність відсутня,про нього така кількість історій відома,що навіть книжку можна написати і назвати ДОН колобок КАРЛЕОНЕ.Офіцій но зараховано 9-10 випадків на територіі України з такаю самою аферою,З цього і висновок хто потерпілий,а хто злочинець
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +4 Ігор
Хотілось би особисто відповісти цим коментарям, бо всі в один голос кричать, що я такий поганий, ніби то це одна електронна адреса пише. Вони стверджують, що я великий боржник-аферист . Мені б дуже хотілось зустрітись з сім'єю у якої ніби то помер годувальник де я теж винен великі гроші:це звичайнісінький НАКЛЕП і придумати можна багато чого, щоб облити людину брудом. А на рахунок цієї ситуації все зрозуміло,що це спланована афера,в якій чітко видно хто є хто і скоро все буде зрозуміло. Надіюсь що моя ситуація нарешті зупинить діяльність таких АФЕР.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +5 Українець
Всім неосвідчиним гівнюкам з брудними ртами присвячується коментар!!!!Дос ить писати брехню і наклеп і так вже ясно що пише купка лайна одне те й саме в сторону людини яку навіть не знають!!!Ігор Маслей і його родина є постраждалою стороною від негідника та величного афериста "Колобка"(Вітал ій),не одну людину кинув на гроші і не своїм потом і кров'ю заробляє на життя!!!Бог всім суддя і всіх покарає по заслугам!Ігора знає пів міста,людина працьовита,щира і глибоко віруюча в житті добився всього кропіткою працею не цураючись нічого...навіть задерти рукава і мити свої машини на базарі!!!Слова не аргумент ....та всеж бійтесь Бога ...кожен буде покараний по заслугам чи за брехливі слова чи за підлі вчинки!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Слава Украине!!!
Машины он моет не свои а чужие !!! Которые стоят на реализации !!! Куча бычков базарных вас ждет еще много интересного )))
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Славік
Що за бред?! Хтось дав пушку про борги.. шо це за...? Ви би думали перед тим, як писати. Це ваші коментарі більше нагадують замовні, ніж стаття. Маслей порядний, сильний чоловік, а ці - гнилі шахраї. Скоро буде справедливість, будете бачити ху із ху і вибачатися за свої слова.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Всем Воздастся !!!
У этого маленького поганца вся ментовка и прокуратура в кентах он им так же авто на досуге моет )))... Пускай попросит, и предложит $, может помогут ... У нас же порядка до сих пор нет, люди погибли и гибнут зря, раз такое чмо еще что-то мутит/крутит !!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення