Понеділок, 13 липня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Забезпечення житлом Чорнобильців - питання без вирішення

 Напередодні річниці  з дня трагедії на Чорнобильській АЕС  відбулося розширене засідання консультативної ради з питань забезпечення гідного рівня життя людям, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Забезпечення гідного життя означає не лише соціальні виплати по інвалідності, а й надання житла, змоги лікуватися, оздоровлятися і навчатися в навчальних закладах різного рівня. В цьому переконаний Михайло Папієв, який й проводив дане засідання. Про нинішній стан в якому перебувають 20 тис.182 осіб області, що числяться як постраждалі  від трагедії на ЧАЕС доповів начальник  Головного управління праці та соціального захисту населення  Чернівецької  ОДА  Богдан Сеньків. Він зазначив, що на протязі минулого року було розглянуто 790 заяв про підтвердження статусу Чорнобильця. Крім того було видано на 3 млн. грн путівок на оздоровлення. Щодо компенсаційних виплат, то за словами  Б. Сеньківа вже до 4 травня будуть здійснені всі виплати по області в повному обсязі. Втім Михайло Папієв залишився незадоволений, як він висловився «загальними даними»  і підняв конкретні питання, що потребують нагальних дій.  Михайло Папієв: «Які конкретні дії робляться для вирішення проблеми з забезпеченням ліками? Скільки дітей постраждалих в наслідок катастрофи навчаються в коледжах, ПТУ, університетах?…» . На ці питання так і не було дано чіткої відповіді, з’ясували що коштів які виділяються на ліки сьогодні недостатньо, а  шляхи вирішення проблем із залучення додаткових ресурсів крім державного і обласного бюджету поки не знайдені

Але найгостріша проблема піднята на засіданні це забезпечення житлом . Наразі необхідність даху над головою мають 1 тис. людей з них 270 в черзі на житло, а 53 людини мають право позачергового житла. Михайло Папієв запевнив що ця проблема його турбує і він буде ставити це питання перед  Кабінетом Міністрів. Особливо щодо закону про скасування відрахування забудовниками 10% збудованої площі державі. Адже раніше ці 10% могли частково покривати потребу у житлі громадянам –пільговикам. Тепер же цей тягар ліг на плечі державному бюджету. Так цього року вже очікується 362 тис. грн. на дану проблему. Але ж навіть тут виникає проблема, адже згідно державним нормам ціна за 1 м. кв. житлової площі сягає близько 4,5 тис. грн., в той час як на ринку нерухомості ціна починається від 5,5 тис. грн..

Вирішувати це планують віч-на-віч із  забудовниками міста. За словами М. Папієва робитимуть це «демократично».

Оцінити матеріал:
(0 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення