Понеділок, 28 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

80-літня пенсіонерка судиться із родичами за квартиру (відео)

80-літня жінка судиться із родичами за квартиру 80-літня жінка судиться із родичами за квартиру
54 квадратні метри у Чернівцях стали наріжним каменем в стосунках пенсіонерки та її родички.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на телеканал ТВА.

Просковія Григорівна розміняла дев'ятий десяток. Так склались обставини, що вона на старість залишилась одинокою - родичів у Чернівцях, окрім, двоюрідної племінниці, немає, тож вона вирішила переписати квартиру на неї, але за умови довічного утримання. Утім, на ділі все вийшло зовсім не так.

- Вони мені не казали, що то подарунком. Вони казали, що це догляд до смерті, - нарікає Просковія Федунчак, чернівчанка.

Та й нотаріус не дала навіть перечитати документ, коли жінка відписувала квартиру своїй родичці, каже Просковія Григорівна. Більше того, чоловік двоюрідної племінниці хотів, аби документ оформили на нього.

- Вона задурно бере квартиру. Вона ж мені нічого, я їх утримувала. Бо вони кажуть: "Ми поховаємо, ви не робіть ремонт". А я їм і євроремонт, усе. Бо, каже, "ми все одно валити все будемо", як у квартирі. А я кажу: "Хай так буде, я вже доживу так". Вони ж не думали, що я так довго буду жити, бо 9 років, як я записала квартиру, - зауважила Просковія Федунчак.

За словами пані Просковії, влітку 2016 року виявилось, що квартиру, в якій мешкає жінка, родичі вирішили продати. Відтоді Просковія Григорівна ходить судами. У цій справі відбулося з десяток засідань від початку вересня, і на жодне друга сторона так і не з’явилась. Поки навіть не опитали усіх свідків у справі.

- Від тієї сторони є представник, і сторона має право не з’являтися, якщо є представник, який представляє її інтереси. Щодо справи, я не маю права її коментувати зараз, оскільки вона наразі у стані розгляду, - пояснив Сергій Волошин, суддя Шевченківського районного суду.

- Що стосується свідків від нашої сторони, саме тих, хто були ухвалені про допит, - допитані. Що стосується сторони відповідача, наразі не допитаний як відповідач, так і свідок. Тільки надав пояснення представник відповідача, - розповіла Ольга Єленюк, представниця Просковії Федунчак.

Натомість племінниця Світлана каже, що квартиру тітка обіцяла не лише їй, а ще, як мінімум, трьом таким далеким родичкам. Але документи оформила таки на неї, дев'ять років тому. Під час укладання договору дарування бабусі його прочитали вголос, давали проглянути і документ, що засвідчує її підпис. Та й тітка в той час працювала головним бухгалтером, тож була цілковито при тямі і пам'яті. А те, що її хочуть вигнати з її ж квартири, мовляв, - наклеп.

- Вона придумала, нібито якісь два чоловіки приходили купувати, я цього не чула, купувати ту квартиру. І нібито вона десь унизу бачила мого чоловіка. Наскільки я розумію, акт купівлі-продажу відбувається, напевно, трошечки по-іншому. По-перше, квартира на мене не переоформлена, - наголосила Світлана Новіченко, племінниця Просковії Федунчак.

До того ж квартира наразі під арештом. Тож, каже пані Світлана, тут є зацікавлена третя сторона - теж далека родичка. - Вона така сама племінниця, як і я, іншої її сестри. І весь цей час, протягом цих п'яти років, вона весь час тітці дорікала, що вона мені подарувала квартиру, що вона могла їй подарувати і таке інше. У неї у жовтні було весілля, і нібито тітка мала б їй цю квартиру на весілля презентувати, - розповіла Світлана Новіченко.

У статті Цивільного кодексу України зазначено, що "до вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік". Тож угоду, підписану 9 років тому, розірвати вже не можна. Кому ж дістанеться квартира старенької - вирішуватиме суд.

{youtube}BVI2aSwGtcI{/youtube}
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення