Неділя, 29 березня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Потяг «Чернівці-Київ» знову поїде через Молдову

«Нині і обласна рада, і облдержадміністрація займаються тим, щоб поновити рух потяга «Чернівці – Київ» через територію Молдови транзитом, скоротити митні та прикордонні процедури», - повідомив голова обласної ради Михайло Гайничеру під час прес-конференції для журналістів місцевих ЗМІ.

Він, зокрема, зазначив, що будівництво залізничної колії, яка б не перетинала територію Молдови, вартує приблизно мільярд гривень. Таких грошей в області немає, а на рівні держави варто зважити на доцільність таких вкладень, перш ніж виступати з подібними пропозиціями. Скажімо, в Європі є абсолютно нормальним, якщо транспортний шлях пролягає через територію іншої країни. Є подібні приклади і в Росії, зокрема, потяги, які йдуть до Калінінграда через територію Литви. «Це питання вирішено з точки зору європейського законодавства. Крім того, нас з Молдовою пов’язують відповідні угоди, укладені ще до 1991 року. Наші країни є членами Організації співробітництва залізниць. Це чи не єдина організація, яка збереглась після розпаду Радянського Союзу, до якої входять всі східноєвропейські країни, а також Китай, Монголія, Північна Корея. Там є певні правила, які дозволяють здійснювати залізничний рух без відповідних міжурядових угод», - розповів голова обласної ради.

Як повідомив Михайло Гайничеру, молдовська сторона погодилась на рух українських потягів своєю територію, натомість є заперечення Тернопільської області, яка побоюється втратити залізничне сполучення зі столицею, хоча через Тернопіль іде 21 міжнародний потяг. Окрім того, потяг через Молдову складався з 18 вагонів, а територією Тернопільської області, де є серйозні рельєфні перешкоди, курсує 12 вагонів.

Голова обласної ради переконаний, що проблему покращення залізничного сполучення між Чернівцями та Києвом вдасться вирішити, а також висловив сподівання на відновлення руху потягу «Москва-Софія» через територію Молдови, хоча це зробити важче.

Оцінити матеріал:
(7 голосів)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення