Вівторок, 29 вересня 2020p.
Оксфорд Медікал проктолог

Розслідування катастрофи MH17 не має затягнутись до 2018 року, - Ігор Смешко на Шустер LIVE

30 вересня відбувся другий у цьому сезоні повноформатний прямий ефір Шустер LIVE з Савіком Шустером.

Учні Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.В. Лисенка виконали пісню-молитву “Свідок” (на івриті).

Обговорюючи трагедію Бабиного Яру та катастрофу MH17 учасники програми озвучили такі думки:

Олексій Кузнєцов про цензуру роману “Бабин Яр”
Олексій Кузнєцов, журналіст “Радіо “Свобода”, син письменника Анатолія Кузнєцова в прямому ефірі Шустер LIVE розповів про історію книги Анатолія Кузнєцова “Бабин Яр”: “суть цензурного спотворення у тому, що після виправлень у 1966-му році роман був анти-фашистським, а варіант, що вийшов у 1970-му році був анти-тоталітарний: там вже йшлось про радянські питання.”

Шимон Редліх: “Я був врятований через українську сім’ю”
Шимон Редліх (Ізраїль, Модіїн), Почесний професор історії Університету Бен Гуріона в прямому ефірі Шустер LIVE розповів про своє ставлення до трагедії Бабиного Яру: “нам треба подумати про це дуже серйозно, не йти з емоціями. Були українці такі, були й інші. Я був врятований через українську сім’ю. І в розмові з ізраїльтянами, євреями я завжди розповідаю цю історію. Але все одно потрібно дуже правдиво подивитись на те, що відбулось. Була радянська пропаганда, і сьогодні ще є. Але не завжди радянська інформація – брехня, є і дійсно історична правда.”

Володимир В’ятрович: “Давайте не ділити катів за національною ознакою”
Володимир В’ятрович, Директор Інституту національної пам’яті в прямому ефірі Шустер LIVE: “Крайнощі не відображають історії. Сказане Президентом Ізраїлю – крайнощі. Були ОУН-івці, які брали участь в Голокості (особливо у 1941-му році), були й такі, що рятували євреїв. Особливо образливо звучать узагальнені звинувачення ОУН в контексті Бабиного Яру. Адже ми знаємо, що він став могилою і для багатьох з них – понад 600 членів ОУН вбиті і поховані саме там. Давайте не ділити катів за національною ознакою.”

Тімоті Снайдер: “В кожному європейському народі були колаборанти”
Тімоті Снайдер, історик, професор Єльського університету (США) в прямому ефірі Шустер LIVE розповів про соціальний аспект колаборації “в кожному європейському народі були колаборанти. В цьому контексті не варто говорити тільки про націоналістів. Комуністи теж брали участь в Голокості. В кожному суспільстві знаходяться люди готові колаборувати – і в Україні, і в Росії, і в Польщі.”

Емануеліс Зінгеріс: “Ваша серйозність – це крок вперед”
Емануеліс Зінгеріс, депутат Сейму Литви, член фракції ЄНП в ПАРЄ в прямому ефірі Шустер LIVE що до шляху взаємного прощення: “Литві було простіше, бо в нас була довоєнна країна, де всі нації жили більш-менш дружно, в той час коли у вас були більшовики і Голодомор. У нас ці істини що до винищення євреїв вже ствердились, а у вас лише починають. Все ж, серйозність, з якою ви починаєте відноситись до Голокосту – це крок вперед. Проте, іспит на порядність ще не закінчено. Я сподіваюсь на ваше добре українське серце: що ви відчуєте, що вони всі свої – поляки, литовці, євреї.”

Барбара Кляйст: “Важливо не мовчати і просити пробачення”
Барбара Кляйст, учасник Маршу життя в Бабиному Яру (2010 рік) в прямому ефірі Шустер LIVE розповіла про ставлення до трагедії Голокосту: “Бабин Яр – символ всіх страшних вбивств часів війни. Ми приймали участь в Марші життя як нащадки злочинців – щоб більше не мовчати і попросити пробачення у нащадків жертв. Особисто мій дід в Україні не був, але він приймав суттєву участь у всьому, що сталось. Тому у мене було велике бажання знайти ті слова, які не знайшли наші предки. Спочатку в німецьких сім’ях була тиша, а потім молодь почала ставити запитання. Відповідь спочатку переважно була “ми нічого не знали”, але пізніше виявилось, що всі все розуміли.”

Борис Максимчук: “Не потрібно розпалювати ворожнечу”
Борис Максимчук (Вінниця), в прямому ефірі Шустер LIVE запропонував припинити розпалювати ворожнечу: “цю програму будуть дивитись в майбутньому – і її сприймуть неоднозначно. Не потрібно розпалювати ворожнечу – це осяде в душах майбутніх поколінь. Ось мій дід розповідав про те, що українці рятували євреїв, переховували їх по кілька років. Можливо були й негідники, але це не національне питання. Тому давайте припинимо розпалювання ворожнечі.”

Андрій Єрмолаєв: “Про сучасні події ми так само як і про Бабин Яр знаємо не все”
Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень “Нова Україна” в прямому ефірі Шустер LIVE розповів про проекцію питання відповідальності на сучасні події: “Визнання – це проблема відповідальності і проблема уроків. Питання відповідальності за Другу світову, за Бабин Яр – це насправді сьогоднішнє питання, просто ми відчуваємо його через історію. Адже, є відчуття, що таке може повторитись – бо є АТО, війна. І про ці сучасні події ми знаємо не все.”

Йосип Зісельс: “Не треба змішувати в одну купу всіх”
Йосип Зісельс, голова Асоціації єврейських організацій та громад (ВААД України), радянський політв’язень, в прямому ефірі Шустер LIVE висловив свою думку що до об’єктивності історії: “я не закликаю забути історію, бо кожен злочинець має бути названий. Але не треба змішувати в одну купу поліцаїв, різні групи українських націоналістів і УПА. Зараз історики починають розгрібати завали брехні – і вони напишуть об’єктивну, повну і точну історію. Від імені єврейської общини хочу подякувати цим історикам, бо вони будують майбутнє.”

Ігор Смешко: “Розслідування катастрофи MH17 не має затягнутись до 2018 року”
Ігор Смешко, Голова СБУ (2003-2005), Голова ВГО “Сила і Честь” в прямому ефірі Шустер LIVE розповів про перспективи розслідування катастрофи малайзійського боїнга: “не думаю, що розслідування буде продовжуватись до 2018 року. Насправді в інтернеті вже є фото, прізвища військовослужбовців окремої автомобільної частини забезпечення генштабу РФ, які перевозили ці “Буки” в Україну. Тим не менш, висновок першої доповіді однозначний: ракета – російського походження, вона запущена з російського “Буку”, що був привезений з Росії.”

Світлана Колінчук: “В Нідерландах реакція однозначна”
Світлана Колінчук, член клубу 3S.tv в прямому ефірі Шустер LIVE розповіла про те, як сприйняли доповідь по катастрофі MH17 в Нідерландах: “реакція однозначна – всі чудово розуміють поведінку російської сторони, знають про пропаганду, знають і співчувають, і підтримують Україну.”

Приєднуйтеся до клубу 3s.tv, щоб підтримати канал Савіка Шустера: www.club.3s.tv

{youtube}k-1tue-Twtw{/youtube}

Ток-шоу Шустер LIVE виходить в ефір щоп'ятниці о 20:30 на телеканалі 3S.tv Шустер LIVE.
Будні в ефірі з понеділка по четвер о 20:30 (повтор о 9:00 ранку)
Всі новини Шустер LIVE у спільнотах програми та телеканалу 3S.tv у Facebook:
www.facebook.com/shusterlive
www.facebook.com/savikshusterstudio
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення