Четвер, 14 листопада 2019p.
Оксфорд Медікал проктолог

Батьків школяра-прогульника можуть притягнути до суду

Батьків школяра-прогульника можуть притягнути до суду Батьків школяра-прогульника можуть притягнути до суду
Батьків школяра-прогульника можуть притягнути до суду.

Про це повідомляє Буковинська правда bukpravda.cv.ua з посиланням на Експрес online.

Нещодавно суд покарав матір школяра, який за три тижні прогуляв 73 уроки (!) без поважних причин. Оскільки керівництво школи ніхто не попереджав про відсутність учня, директору довелося звернутися до поліції. Тож горе-матір визнали винною і присудили сплатити за байдики рідної кровиночки штраф.

І хоча ці штрафи в Україні поки що невеликі, та сорому й судової тяганини - не оберешся. Яка відповідальність батьків школярів перед законом? Що може загрожувати тим, кому байдуже, де його дитина? Про це розповіла Ольга Пилипів, юрист.

- Як закон регламентує батьківські обов'язки, зокрема й той, який пов'язаний з освітою?

- Конституцією України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до повноліття. Також вони мають піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. До того ж, на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Про це свідчить стаття 12 Закону "Про охорону дитинства". У Законі "Про освіту", зокрема в статті 59 вказано, що батьки повинні сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту. А якщо учень відсутній в навчальному закладі більше як 10 днів без поважної причини, керівництво складає відповідний акт і передає дані поліції. Батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Читайте ще: Вчителів та дітей тепер преміюватимуть. За міжнародні іспити з англійської мови

- Як можуть покарати батьків школярів-прогульників?

- Їм загрожує штраф від 17-ти до 51 гривні. Якщо упродовж року батьки знову не пильнуватимуть дитину і не виконуватимуть своїх обов'язків, то штраф зросте до 34 - 68 гривень. Якщо неповнолітня дитина, віком від 14-ти до 16-ти років, вчинить адміністративне правопорушення, то на батьків також накладуть штраф - від 51 до 85 гривень. За кримінальне правопорушення неповнолітнього його наставникам доведеться заплатити штраф від 170 до 340 гривень.

- Яке максимальне покарання загрожує батькам, яким байдуже до своєї дитини?

- Якщо дитина щось вкрала, жебракує або перебуває у ситуації, що загрожує її життю, то тата й маму можуть притягнути й до кримінальної відповідальності. Згідно зі статтею 166 Кримінального кодексу України, злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від 2-х до 5-ти років або позбавленням волі на той самий строк. Звісно ж, можуть позбавити батьківських прав.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення