Четвер, 11 серпня 2022p.
Оксфорд Медікал варикоз

Реформи децентралізації - це потужний інструмент для посилення економічного потенціалу держави

Реформи децентралізації - це потужний інструмент для посилення економічного потенціалу держави
Реформи децентралізації - це потужний інструмент для посилення економічного потенціалу держави.

Про це повідомляє Буковинська правда.

26 жовтня відбулася зустріч із Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим.

Захід відбувся у рамках престуру для регіональних журналістів, який організував Український кризовий медіацентр у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Обговорювали питання, пов’язанні з децентралізацією, які є повноваження, ресурси та відповідальність у громад.

Прес-конференція відбулась за підтримки програми DOBRE. Це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створює умови у 75 територіальних громадах (ТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та залучення громадян до розбудови своїх громад. Очільник Мінрегіону Олексій Чернишов закликав громади готувати якісні проекти на 2022 рік, які держава зможе профінансувати коштом Державного фонду регіонального розвитку.

«Гроші є. Ми кажемо громадам: «Будуйте!». Будуйте те, що потрібно саме вашим мешканцям, те, що передбачено стратегіями розвитку – обласними і місцевими. Держава готова допомагати громадам у втіленні проектів розвитку. Сьогодні держава є надійним партнером громад і основним інвестором, який готовий вкладати кошти в широкий спектр місцевих проектів соціально-економічного розвитку», - сказав Олексій Чернишов.

Олексій Чернишов щодо реформи децентралізації: Це історична подія, адже люди нарешті стали повноцінними учасниками прийняття рішень на рівні своєї громади Реформа децентралізації орієнтована на розширення повноважень та фінансових ресурсів кожної громади. Зокрема, результатом реформи є збільшення власних доходів місцевих бюджетів — вони зросли у чотири рази.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов під час пресконференції з журналістами обласних та районних видань з областей-партнерів Програми USAID DOBRE.

«Реалізація реформи децентралізації — це без перебільшення історична подія для України. Нарешті люди стали учасниками процесу прийняття рішень на рівні своєї громади. Такого не було ніколи. Лише один приклад: з 2014 по 2020 рік власні доходи місцевих бюджетів зросли у чотири рази. А це — нові ЦНАПи, розвиткові проєкти, будівництво доріг, шкіл та лікарень», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Міністр також зазначив, 2020 рік став знаковим для формування нового адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівнів України. До проведення реформи більшість територіальних громад були надмірно подрібненими. У ході децентралізації в Україні замість 11 509 територіальних громад було створено 1 469 територіальних громад, замість 490 районів — 136 нових районів. Завдяки об’єднанню суміжних громад в одну, розширились не тільки повноваження громад, але й фінансові можливості — видатки на управлінський апарат зменшились у декілька разів, а дохідна частина навпаки зросла. Також Олексій Чернишов зазначив, що децентралізація — це потужний інструмент для посилення економічного потенціалу держави.

«Для завершення реформи маємо пройти ще шлях законодавчих трансформацій. Це займає певний час. Зокрема, очікуємо на внесення змін до Конституції, які необхідні для подальшого просування реформи та її завершення», — додав очільник Мінрегіону.

Зазначимо, 11 лютого 2021 року Євросоюз визначив реформу децентралізації як одну з найуспішніших в Україні. Крім того, у червні поточного року посли країн «Великої сімки» у спільній заяві привітали успіх України в об’єднанні територіальних громад і вказали, що це — приклад її спроможності реалізувати реформи, що необхідні не тільки для ефективного врядування, а також для її майбутнього процвітання та стабільності.

Заступник Міністра В’ячеслав Негода додав, що проектом держбюджету на 2022 рік передбачено 23 млрд грн на дороги місцевого значення, понад 200 млн грн - на розробку комплексних планів просторового розвитку, 650 млн грн – на розвиток спортивної інфраструктури, 500 млн грн – на розвиток мережі Інтернет.

«Держава спрямовує колосальні ресурси, щоб допомогти громадам розвиватися. Так, не всі громади можуть бути економічно самодостатніми. Але такого немає в жодній країні світу. Скрізь є економічно сильніші і є слабші громади. Окрім напрямків державної підтримки, які я назвав, діє ще система бюджетного вирівнювання: з бюджетів багатших громад вилучається частина коштів і спрямовується тим громадам, яким не вистачає. Проектом держбюджету на 2022 рік передбачається вилучення з бюджетів громад 10,8 млрд грн., а базова дотація – трансфер з державного бюджету місцевим бюджетам складе 16,3 млрд грн. Ці кошти підуть на освітні, медичні та інші соціальні програми», - поінформував В’ячеслав Негода.

Довідка БП
Реформа децентралізації почалась у 2014 році. Наразі триває другий етап реформи. Зокрема, з 1 січня 2021 року в Україні усі громади перейшли на прямі міжбюджетні відносини та стали рівними за статусом. Відтепер розвиток громад залежить від того, наскільки ефективно вони використовуватимуть свої можливості. Важливим інструментом є співробітництво територіальних громад. Наразі укладено та зареєстровано понад 700 міжмуніципальних договорів між громадами. До прикладу, нещодавно 33 громади з 4 областей України – Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької – підписали договір про муніципальне співробітництво. Громади знаходяться на території Дністровського каньйону і планують розвивати спільно туристичний напрямок. Це можливість для громад залучати кошти державного бюджету, отримати міжнародну технічну допомогу, брати участь у проєктах Європейського Союзу. Своєю чергою, це забезпечить відновлення інфраструктури, створення нових робочих місць тощо.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)


...

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Загрузка...
Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення