Четвер, 18 серпня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Корупція (Лист групи депутатів Сокирянської райради до керівництва області, держави та правоохоронних органів.)

Причиною звернення до Вас є обставини, які склалися в Сокирянському районі після обрання головою районної ради Козака Василя Васильовича, який працював в 2003-2004р.р. головою райдержадміністрації.


За період своєї діяльності на посаді голови РДА його робота зводилась до відстоювання інтересів декількох підприємств, фактичними власниками чи засновниками яких, був або сам Козак В.В. або його родичі.
Після виборів Президента України пан Козак В.В. був звільнений з посади голови Сокирянської РДА, але прагнення продовжити розпочаті дії, привело його після зміни партійної приналежності в крісло голови Сокирянської райради.
Наводимо не повний перелік , що встиг розпочати, але не до кінця довести Козак В.В.
Ще 01.07.2004р. розпорядженням № 257 він надав в оренду на 30 років 28,68 га ріллі з земель запасу Михалківської сільської ради в с.Непоротово підприємству “Риф-Агро”, керівником і засновником якого є його рідний брат Козак Володимир Васильович. Ця земельна ділянка надана в оренду для ведення садівництва з грубим порушенням Земельного та Водного кодексів України, Закону України про оренду землі. Вона знаходиться в прибережній смузі річки Дністер, в II поясі санітарної зони охорони Михалківського водозабору.
На цій ділянці закладено молодий сад, застосовуються агрохімікати, порушуються санітарні правила, хоча, згідно діючого законодавства на ній заборонено займатися садівництвом та застосовувати отрутоядохімікати. За позовною заявою райдержадміністрації (по визнанню договору оренди, на дану ділянку недійсним), Господарським судом в Чернівецькій області справа розглядається з вересня місяця 2005р. і по даний час. Розпорядженням № 61-р від 1.03.2004р. Козаком В.В. було надано в оренду з правом викупу 5 га. на березі р. Дністер земельну ділянку в урочищі „Вишнева” с. Ломаченці для товариства “Прогрес 2003”, директором якого була його дружина.
Намагання викупити, по заниженій майже в три рази ціні дану земельну ділянку, було зірвано втручанням в цю справу компетентних органів. По цьому факту було порушено кримінальну справу від 10.01.2005р.,але винні в цьому заслуженої кари не понесли. Договором оренди землі, з грубим порушення Закону України про оренду землі, із земель запасу Михалківської сільради, ТОВ” Бомбардир”, директором якого є підставна особа - Сандуляк Анатолій Семенович, в оренду на 49 років надана земельна ділянка загальною площею 9.0га по заниженій орендній платі 900 грн. на рік, за 9 га прибережної смуги, річки Дністер у с.Непоротово. Фактично за підставним директором ховаються районний прокурор та сам пан Козак. Факти даної оборудки розглядаються прокуратурою Сокирянського району і мабуть будуть розглядатись ще довго.
Під час керівництва Козака В.В., без будь-якої документації його брат Володимир, розпочав зведення котеджу в прибережній смузі р. Дністер в урочищі Вишневе с. Ломаченці, а з приходом нового керівника в РДА у 2005 р. дане будівництво було призупинене. Але в 2007 році шляхом підтасовок розпорядженням РДА № 665 р. від 19.11.2007р. затверджено проект відведення, за яким земля передається підприємству „Риф-агро” (Козак Володимир Васильович), без сплати втрат сільськогосподарського виробництва у зв’язку зі зміною цільового призначення ділянки.
Розпорядженням від 09.11.2004р. № 452-р, підписаного Козаком В.В. надано дозвіл на розробку технічної документації на земельні ділянки площею 3,81 га в прибережній смузі р. Дністер в с. Непоротово для ведення садівництва товариству „Берізка”, що є грубим порушенням ст. 89 Водного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів № 2024 від 18.12.1998 р. За час керівництва Козаком В.В.
Романківецьким ХПП, яке є державним підприємством, вся виробнича територія цього підприємства використовується виключно для структур за якими стоїть Козак В.В. Це ТОВ “Прогрес 2000”, ТОВ“Прогрес-2003”, ТОВ “Сербичанське”. В той час, упродовж 1997-1999р., на підставі ряду постанов Кабінету Міністрів України, ДАК „Хліб України” виділяла сільгоспвиробникам насіння, добрива, паливно-мастильні матеріали під майбутній урожай. Безпосереднє розподілення виділеного здійснювалось через ВАТ ”Романківецьке ХПП”.
Зібравши урожай, не всі господарства змогли розрахуватись з кредитором (ХПП). Станом на 2001р с/г підприємства заборгували ВАТ ”Романківецьке ХПП” близько 2 млн. грн. У ВАТ відповідно виникла кредиторська заборгованість перед ДАК „Хліб України”. З метою погашення боргів голова правління Козак В.В. вимагав у керівників колгоспів-боржників виділяти при розпаюванні майна частку під розрахунки з ХПП. По деяких КСП так було і зроблено і майно вартістю понад 500 тис. грн.. було виведено з розподільчого балансу колгоспів, про те на баланс ВАТ ”Романківецьке ХПП” до цього часу не поставлене. На даний час, отримані таким чином основні засоби, використовуються підприємствами Козака В.В., а ВАТ „Романківецьке ХПП” не веде претензійної роботи щодо повернення на свою користь виділеного майна, так як обидві структури фактично знаходяться в руках того ж Козака В.В.
У четвертому кварталі 2002р., за вказівкою голови правління ВАТ”Романківецке ХПП” Козака В.В, була здійснена незаконна реалізація ГТ АПФ „Прогрес 2000”( директор Козак В.В.) майна підприємства, яке перебувало в податковій заставі на суму 865,3 тис грн.. У березні 2003р. голова правління ВАТ ”Романківецьке ХПП” Козак В.В. уклав договір купівлі продажу з ГТ АПФ ”Прогрес 2000” у відповідності з яким ВАТ продало млин вартістю 229 тис.грн., в той же час дане майно, як і всі основні фонди ХПП перебували в податковій заставі. Кошти на погашення податкового боргу від цієї реалізації не спрямовувались.
За рішенням №36 від 29.09.2003 р. Сокирянською ОДПІ У 2003р. комерційній структурі ГТ АПФ „Прогрес-2000” (директор Романчук І.В., засновник – Козак В.В.) по форс-мажорних обставинах було списано податковий борг по прибутковому податку з громадян на суму 218 тис.грн., тоді як на дату прийняття рішення ГТ АПФ „Прогрес 2000” мало заборгованість 25 тис.грн. Кошти утримані з працівників у вигляді прибуткового податку з громадян після списання працівникам повернуті не були. У червні 2004р співробітниками податкової міліції ДПА було зафіксовано факт незаконного відшкодування ТОВ ”Прогрес 2003” ПДВ з державного бюджету на суму понад 300 тис. грн..
Однак, не зважаючи на вимоги чинного законодавства України, Сокирянська ОДПІ фінансові санкції застосувала тільки у березні 2005р., що дало можливість у четвертому кварталі 2004р. скорегувати декларації по ПДВ і закрити порушену кримінальну справу. У зв’язку з цим співробітники відділу по боротьбі з корупцією ДПА в Чернівецькій області задокументували протиправні дії керівника Сокирянської ОДПІ, передали матеріали у прокуратуру які були „доопрацьовані” ВДСБЕЗ Сокирянського РВ УМВС, а слідчий прокуратури Швець М.І. виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.
Протягом 2002-2004рр. ГТ АПФ „Прогрес - 2000” орендувало 100 га ріллі земель Сербичанської сільської ради. Сума заборгованості по орендній платі станом на 01.01.2005 р. склала понад 30 тис .грн. На початку 2005р. Козак В.В намагався пролонгувати договір оренди шляхом проведення із сільською радою взаємозаліку, виставивши сумнівний рахунок на 25 тис.грн., нібито за поліпшення об’єкту оренди, та коли депутати заблокували дане рішення взагалі відмовився сплачувати орендну плату, започаткувавши процедуру банкрутства ГТ АПФ „Прогрес - 2000”, одного з найуспішніших підприємств району. Щоб уникнути повернення кредиту банку „Україна” в сумі 318 тис. грн. у 2004р. Козак В.В. організував сумнівні оборудки між кількома комерційними структурами до яких має відношення.
Шляхом фіктивних фінансових операцій для розрахунків з кредиторами Козак В.В. провів процедуру банкрутства одного з найкращих с/г підприємств району ТОВ” Прогрес 2000”. Так, наприкінці 2004р. за вказівкою Козака В.В., була відображена проводка в бухгалтерських документах ГТ АПФ „Прогрес 2000” про те, що фірма закупила у ТОВ „Прогрес 2003” та АПФ „Прогрес-Агро” ячмінь, сою та пшеницю на загальну суму 364,3 тис.грн. та 853,5 тис.грн. відповідно. За накладними, які були представлені до Господарського суду в якості доказів, стало можливим для визнання судом обох фірм кредиторами. Ці ж фірми та деякі інші ввійшли в раду кредиторів, та уклавши мирову угоду з іншими кредиторами домоглися не повернення кредиту банку „Україна”, чим нанесено збитки державі.
Для знищення конкурента свого брата Володимира, що володіє автозаправною станцією на території станції Романківці, листом № 1415/3 від 04.08.2004р., який по змісту та суті не відповідає фактичному стану справ, Козак В.В. домігся закриття АЗС в с.Романківці на шкоду підприємствам і громадянам сіл Кормань, Лопатово, Шебутинці, Романківці. Керівництво РДА у 2005 році відновило роботу АЗС, але незаконним діям тодішнього голови РДА Козака В.В. так і залишилися поза увагою прокуратури району. Через бездіяльність районної прокуратури та покровительства високопоставлених осіб з області та Києва вже за час роботи Козака В.В. на посаді голови райради він продовжує і далі ігнорувати закони України.
Проводячи першу сесію райради, з подачі Козака В.В., в присутності районного прокурора, було прийнято ряд рішень всупереч діючому законодавству, в тому числі було обрано двох заступників, з численними порушеннями прийнятий регламент районної ради. Дані рішення прокурором району до цього часу не опротестовані.
Через бездіяльність районної прокуратури та за покровительства впливових чиновників області та Києва вже за час роботи Козака В.В. на посаді голови райради він продовжує ігнорувати закони України. Проводячи першу сесію райради, з подачі Козака В.В., в присутності районного прокурора, було прийнято ряд рішень всупереч діючому законодавству. Дані рішення прокурором району до цього часу не опротестовані. У 2007 році Службою Безпеки України складений протокол про корупцію на голову райради Козака В.В.. Він став предметом розгляду в суді Шевченківського району міста Чернівці, але рішення так і не було оголошене. Хтось невидимий зупинив розгляд справи.
Подальше ігнорування відповідними органами „кланової” політики Козака В.В., направленої на шантаж депутатів та концентрацію влади в одних руках, спричинило нові зловживання. З приходом до керівництва райдержадміністрацією Брижака П.М. в березні 2007 року, протиправні дії Козака В.В. активізувалися.
Розпорядженням РДА №500Р підприємству «Буковина Агро-світ» (керівник дружина Козака В.В.) надається у власність 2,7 га земель Коболчинської сільради знову без сплати втрат сільськогосподарського виробництва, та іншими порушеннями законодавства України. За розпорядженням №496Р від 3.09.2007р.40 га земель Сербичанської с-ради також передані цьому підприємству з багатьма порушеннями Земельного кодексу та чинного законодавства, хоч до цього часу не сплачено податок в сумі 30 тис. грн.., за 2002-2005 рр.
Ми вже зверталися до обласних владних структур, але відповідні служби мовчки споглядають як головою Сокирянської райради Козаком В.В. ігноруються закони України , попераються права і свободи громадян, в районі зростає соціальна напруга та засилля корупції.


Керівник Сокирянської районної партійної організації НС”НУ” П. Препелиця Керівник фракції НС”НУ” в Сокирянській районній Раді О.Кіструга Група депутатів (всього 15 чоловік).

P.S. Оскільки наші звернення на місцевому рівні не розглядаються , просимо їх не надсилати на реагування в місцеві органи.Оскільки тут в кращому випадку відбуваються відписками.

За матеріалами http://president.org.ua
Оцінити матеріал:
(7 голосів)


...

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Василий
Група депутатів(всьог о 15 чоловік)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення