Четвер, 21 жовтня 2021p.

Чи зменшить податкова кількість перевірок?

На це запитання на зустрічі з підприємцями та журналістами відповідав голова Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області Олександр Фіщук. Також він повідомив про плани ДПА щодо реформування та реорганізації податкової адміністрації.


 Основними змінами, що відбудуться у податковій, стануть скорочення штату, зменшення кількості та підвищення якості перевірок. За словами керівника, ДПА вийшла на такий рівень, що, завдяки автоматичній обробці певних даних, інспектор, який іде на перевірку, уже володіє на 80% інформацією, де пройшло ухилення від оподаткування та якою буде сума донарахування. Тож сьогодні податковій уже не так просто включити підприємство в графік перевірки, бо план затверджує Державна податкова адміністрація України.


 – Немає чого ходити до суб’єктів діяльності просто, щоб ходити, – коментує Олександр Фіщук, – відривати їх від роботи, від того не буде ніякої користі. Тому податкова служба планує значно зменшити кількість перевірок і збільшити їх результативність. Крім того, для області й досі залишається актуальною боротьба з підприємствами, що діють у тіні або працюють напівлегально. З цієї причини податкова служба продовжує роботу в цьому напрямі.


 – Ми ж розуміємо, що сьогодні як у нашій державі, так і в інших існує не зовсім чесний і справедливий бізнес, те, що ми називаємо «тіньовою економікою», – каже Олександр Фіщук. – Вона фінансує деякі інститути, щоб знаходити прогалини у законодавстві, що можуть не зовсім чесним шляхом заробити певні суми і потім їх відмивати. Тому на сьогоднішній день з податком на додану вартість проводиться серйозна робота в цілому в державі, відпрацьовано комплекс заходів в автоматичному режимі, де здійснюється контроль, проходить реєстрація податкових накладних. Це стосується тих підприємств, що перевищують обороти за одним договором. Як відомо, все, що перевищує 500 тисяч, зобов’язує і того, хто отримав, і того, хто реалізував продукцію, зареєструватись у податковій у певному реєстрі. Це береться на контроль, але бувають випадки, що хтось не реєструється і потрапляє у «немилість» до податкової служби.


 – Якщо нині лунають заяви щодо того, що в області працює певна кількість підприємств у тіні, то я просив би надати цю інформацію у податкову службу, але не загальними словами, а більш конкретно, – запропонував Фіщук. Також, за словами голови ДПА, наразі стоїть питання про об’єднання податкової і митної служб, про яке нещодавно говорив Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Але досі невідомо, в який термін і як саме відбудеться об’єднання двох організацій.


 За даними буковинської ДПА, за січень-серпень 2011 року служба зібрала близько 868 мільйонів гривень податків і зборів, а це на 53 мільйони більше, ніж торік. Протягом серпня цього року платники Чернівецької області перерахували до державної скарбниці близько 56 мільйонів гривень податків, що майже на 1 мільйон перевищує показник минулого року. Також за останній рік на 800 підприємств в області стало менше, а кількість платників єдиного податку скоротилася майже на 4 тисячі. Зрозуміло, цим показником ми завдячуємо новому податковому законодавству, ухваленому Верховною Радою наприкінці минулого року. «Законодавство вплинуло. Якщо раніше ми працювали з приватними підприємцями на єдиному податку, то сьогодні – лише на загальній системі оподаткування. А це не зручніше, бо менше співпрацюємо з нашими партнерами», – розповідає директор з виробництва будівельної фірми ТОВ «Чернівціжитлобуд» Володимир Мороз.


 За словами Олександра Фіщука, 13 підприємств в області прозвітували про збиткову діяльність, загальна сума збитків – 36 мільйонів гривень, найбільша сума в одного з підприємств – 13 мільйонів гривень. Також за 8 місяців поточного року податковою службою області викрито 46 злочинів у сфері економіки, 39 із них – важких.


 Окрім новин та офіційної статистики для журналістів, керівництво ДПА також підготувало сюрприз для запрошених підприємців. На зустрічі зібрали та відзначили найкращих платників податків на Буковині. Серед них – ТОВ «Родничок», ТОВ «Рома», ТОВ «Машзавод», ТОВ «Чернівціжитлобуд» та ряд інших підприємств краю.


 – Правильно податкова інспекція зробила, що зібрала кращих платників податків, тому що вони повинні знати, що їх роботу помічають. Щодо нас, то ми очікували цього, бо у нас є ріст у порівнянні з минулим роком на кілька відсотків, відповідно до чого і сплачуються відрахування, – зауважив директор з виробництва будівельної фірми ТОВ «Чернівціжитлобуд» Володимир Мороз.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення