Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Мінпалива планує – «караван іде»

 Ще в березні цього року Чернівецька область та Міністерство палива, енергетики та вугільної промисловості підписали угоду про співпрацю у сфері розвитку соціальної інфраструктури. Але лише тепер Міністерство, яке на переговорах у Чернівецькій ОДА представляла заступник міністра Тетяна Корнякова, пообіцяло, що виділить кошти на реалізацію соціальних проектів у Чернівцях та області.


 – Я вдячний ініціативі міністерства, бо це соціальна відповідальність, що проявилася в цьому міністерстві і що закріпилася Чернівецькою областю, – повідомив Михайло Папієв. – Два тижні тому ми провели нараду у міністерстві, є відповідний перелік робіт, які потрібно виконати в області, є графік виконання та відповідальні особи.


 Також голова ОДА визначив, на його думку, найбільш болючі питання регіону, що потребують негайного вирішення. Як заявив Михайло Папієв, проблема безперебійного постачання електроенергії.


– Оскільки сьогодні навантаження в електричних мережах у місті, – сказав Папієв, – набагато більше, ніж його можуть витримати існуючі електричні мережі, сьогодні необхідно добудувати і високовольтну лінію, і трансформаторну підстанцію на 10 кіловольт, а це величезні кошти, що обчислюються десятками мільйонів гривень. Міністерство сьогодні пообіцяло допомогти нам у виділенні цих коштів. У ньому є відповідні структури, що відповідають за виконання поставлених завдань.


 За словами губернатора, у поточному році на Буковину міністерством буде інвестовано 18 мільйонів гривень. Фінансування здійснюється відповідно до графіка.


 Михайло Папієв назвав актуальними також проблеми Чернівецького водоканалу: «Ви знаєте, що на минулому засіданні Кабміну Чернівецька область критикувалась за те, що Чернівці мають найдорожчий тариф на споживання води та водовідведення серед обласних центрів України для населення. Основна причина цього в тому, що ми качаємо воду з Дністра за 40 км і підйом води має 200 метрів. У першу чергу слід замінити електродвигуни на насосних станціях, аби зменшити споживання електроенергії. Це дозволить зменшити існуючі борги (32 мільйони гривень) «Чернівціводоканалу» перед обленерго, щоб виключити ризик відключення електроенергії на Чернівецькому водоканалі». Але щодо кроків, які планує застосувати обласна влада з метою зниження тарифів на воду та водовідведення, губернатор скромно промовчав.


 Мінпаливенерго також береться вирішувати і проблеми шкільного автобуса в області. Очільник ОДА повідомив, що область потребує 54 шкільні автобуси. Представники міністерства, як виявилось, дуже хочуть знайти позабюджетні кошти для забезпечення нашої області шкільними автобусами, на сьогодні уже є платіжка на 9 мільйонів гривень від компанії «Енергоатом», керівництво якої виявило бажання допомогти Чернівецькій області і дітям. Незабаром область отримає близько 30-ти автобусів. Звичайно, це якось дивно, що Міністерство палива і енергетики береться вирішувати соціальні проблеми. Виникає багато запитань, але нам залишається лише здогадуватися про справжні наміри влади та міністерства, бо безкоштовним є сир лише в мишоловці.


 – Сьогодні приїхали відповідальні працівники міністерства, керівники департаментів, керівники компаній, – заявила заступник міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова. – Ми не можемо сказати, що у нас є зайві гроші в кожній компанії. Ви знаєте, що в державі складна ситуація, але, враховуючи те, що ми таку угоду уклали, в першу чергу благодійні кошти кожний направляє на свій об’єкт, за який відповідає. Я хочу із задоволенням сказати, що багато об’єктів у нас в стадії завершення або в стадії напівзавершення. Процес іде. Міністерство також планує посилити контроль за експлуатацією та використанням газового обладнання під час опалювального сезону та проводить профілактику серед населення про попередження установки газового обладнання.


 Також керівництво ОДА повідомило, що в області відбувається процес передачі газових мереж облгазу. Крім того, є ще питання газових мереж, що побудовані в населених пунктах за кошти людей і сільських рад. Обласна влада визначається зі статусом цих газових комунікацій, бо вони були збудовані за гроші мешканців населених пунктів, за кошти сільських рад і тому, як зазначив Михайло Папієв, вони мають бути у власності відповідних сільських рад. На жаль, губернатор не зміг конкретніше відповісти на запитання журналістів, як саме відбудеться механізм передачі мереж у користування села.


 – Коли постане питання про нарахування тарифу за транспортування газу мережами, – сказав Папієв, – що є у власності людей, обласна рада повинна взятися за вирішення питання.


 За словами губернатора, ще однією хорошою новиною для області є те, що компанія НАК «Нафтогаз» допоможе провести подальшу газифікацію у селах Буковини. Компанія виділить 76 мільйонів гривень на проведення газу, а в семи населених пунктах угоди з підприємством уже укладені. Наприкінці прес-конференції, втомившись від надокучливих запитань журналістів, Михайло Папієв звинуватив у всіх проблемах, що є сьогодні в області, попередню владу і припустив, що команда колишнього міського голови Миколи Федорука за 17 років своєї діяльності «розкрала близько мільярда доларів».

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення