Понеділок, 23 жовтня 2017p.

Анатолій СОВВА: Прагну завжди рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому

Сьогодні нашим гостем став Анатолій Совва. Напевно, більшість чернівчан чула про нього або принаймні бачила цю людину бодай краєм ока на рекламних бігбордах міста. Його робота - повертати людям зір або, як жартує наш герой, «відкривати людям очі». Будучи визнаним лікарем-фахівцем та успішним бізнесменом, у спілкуванні Він приємна і позитивна людина. Пишається тим, що робить, і каже, що прагне встигнути допомогти якомога більшій кількості людей.
Чотири репетитори замість дитячих розваг

– Де Ви народилися, хто Ваші батьки, як минало дитинство?
– Народився 23 серпня 1966 року у місті Чернівці. Батько працював на текстильній фабриці майстром у три зміни, мати – бухгалтером. Батьки багато працювали. Вже в 9 місяців я «пішов» у дитячий садочок, тобто ходити я навчився в дитячому садочку. У 1983 році закінчив повний курс середньої школи №4 у Чернівцях, отримавши золоту медаль.

– Ким мріяли стати в дитинстві?

– Вже в дитинстві я мріяв стати лікарем.

– Чи пригадуються якісь цікаві випадки?

– Мої батьки були настільки наполегливі в бажанні зробити мене освіченою людиною, що, навіть будучи в школі відмінником, був змушений працювати з репетиторами два роки перед вступом в інститут. Але, на щастя, наші репетитори для нас часто влаштовували вечірки, про що батьки навіть не здогадувались.

– Де навчалися? Хто за фахом?

– У 1983 році вступив до Чернівецького державного медичного інституту на спеціальність «Лікувальна справа». Для того щоб потрапити в інтернатуру в Києві з офтальмології, добровільно написав заяву в Міністерство охорони здоров’я про роботу в Іванівський ЦРЛ (найближчий район до Чорнобиля). Пізніше пропрацював тільки два тижні вахтовим способом.
Закінчивши інтернатуру 1989 року, отримав кваліфікацію лікаря-офтальмолога. Потім було головне навчання мого життя, яке і визначило мою мету – стати офтальмохірургом. Це було навчання в МНТК «Мікрохірургія ока» в Москві у відомого лікаря, професора, академіка Святослава Федорова.

– Розкажіть про Вашу сім’ю, дружину, дітей.
– Я не одружений. Знаходжусь в пошуку ідеальної половинки.

– Чи пам’ятаєте своє перше кохання, перший поцілунок?

– Перше кохання було в дитячому садочку, закохався в дівчинку Тетяну, ми весь час в садочку ходили тримаючись за руки. Нас всі називали «жених и невеста». Але після дитячого садочка ми ніколи не бачились.

– Чи популярні серед жінок?

– Не знаю, напевно, але жіноча половина Клініки AS мене цінує. Принаймні я на це сподіваюсь.

– Який у Вас дохід, якщо не секрет?

– Весь дохід я вкладаю в медичну справу. На власне життя вистачає. Медицина – це одночасно і хобі, і справа всього життя, тому все, що заробляю, йде в цю сферу.

– Чи вважаєте себе заможною людиною?

– Я себе відношу до середнього класу, живу в квартирі, де жили мої батьки та де я народився. Ніяких дач, особняків не маю.

– Яке у Вас авто?

– У мене Audi 1995 року, проте в Клініці AS у мене є три майже нові службові машини.

– Хто або що вплинуло на формування Вашої особистості?

– Безумовно, в дитинстві це батьки, вони чесно та багато працювали. Перша вчителька Ніна Павлівна. А потім у зрілому віці це Святослав Федоров.

– Хто для Вас є прикладом у житті?

– Для мене прикладом є, як я вже казав, Святослав Федоров. У Росії це дуже відомий лікар, він створив найпотужнішу науково-практичну офтальмологічну базу не тільки з лікування, але й з навчання лікарів. Для мене було великим щастям працювати і дружити з цією людиною. Його знали і поважали багато відомих людей різних професій – від політиків до співаків. Михайло Горбачов казав: «Він дав світло та щастя тисячам і тисячам людей».

– З якими труднощами Ви стикнулися на своєму шляху?
– Ви знаєте, в житті кожної людини є багато розчарувань. Найгірше в моєму житті – зрада найкращого друга. Але я не втратив віру в людей. Мої найкращі друзі – це мій колектив. Колеги є моїми однодумцями.


Гроші – серйозне випробування для дружби

– Розкажіть про свою трудову діяльність (кар’єру).
– Трудову діяльність розпочав ще в студентські роки: паралельно з навчанням у медичному інституті працював на посаді медбрата офтальмологічного відділення. У 1989 році вступив в інтернатуру за спеціальністю «Офтальмологія». Цього ж року був прийнятий на посаду лікаря-інтерна очного відділення в Київську обласну клінічну лікарню. 1990 року прийнятий на посаду лікаря-офтальмолога поліклінічного відділення в Броварську центральну районну лікарню. В 1991-1992 рр. працював у Чернівецькій міській клінічній лікарні №1, протягом 1992 року займав посаду завідуючого офтальмологічного відділення.
Потім працював лікарем-офтальмологом на підприємстві «Буковинамедсервіс». З 1995 року перевівся на посаду заступника директора з лікувальної частини. Того ж року перейшов на роботу в «Регіональний центр «Мікрохірургія ока». Працював на посаді директора цього центру.
З 1998 року призначений на посаду головного лікаря, а також на посаду лікаря-офтальмохірурга за сумісництвом. Нині працюю головним лікарем і директором Міжнародного науково-практичного центру «Прозріння» та очолюю структурний підрозділ – Клініку лазерної мікрохірургії ока AS.

– Чому Ви відокремилися від Ваших партнерів – клініки «Ваш зір»?

– Клініка «Ваш зір» нічого спільного зі мною не має, я там ніколи не працював. В 2006 році я вийшов з клініки «Регіональний центр «Мікрохірургія ока», що розташовувався на вул.Гагаріна, та почав самостійну кар’єру лікаря. Мене підтримала переважна більшість старої команди, яка сьогодні працює зі мною в Клініці лазерної мікрохірургії ока AS.
Одне можу сказати з власного досвіду, що гроші – це велике випробування для дружби…

– Яка мінімальна та максимальна зарплати співробітників Вашої клініки?
– У середньому більше, ніж в державному секторі, але залежить від реально зробленої роботи та від професійного рівня працівника. Відбір персоналу дуже ретельний, випробувальний період – рік, тому заслужити таку зарплатну не так вже й легко.

– Чи здійснювався колись на Вас тиск?

– Я думаю, що кожний, хто пробував організувати власну справу в нашій країні, відчував тиск на різних рівнях. Звісно, я не є винятком.

– Серед якої категорії людей у Вас найбільше клієнтів?

– Мені подобається слово «пацієнти», а не «клієнти». Переважна більшість, приблизно 60%, – це малозабезпечені, 10% – середній клас. Я думаю, що найбільша проблема нашої держави – це малий відсоток середнього класу. Сьогодні ми лікуємо майже всі вади зору. Наше лікування доступне. Я роблю протягом року більше 3000 операцій, а Клініка AS проводить більше 15000 обстежень.

– Порівняйте, будь ласка, з минулими роками: у Вас кількість пацієнтів збільшується чи навпаки?

– Кількість пацієнтів збільшується. Ми створили багато програм для малозабезпечених і пенсіонерів. Обстеження для пенсіонерів сьогодні коштує лише 20 грн. Мінімальна повна вартість лікування катаракти з післяопераційним контролем та ліками складає 900 грн., тобто майже одна пенсія. Сьогодні Клініка AS – заклад вищої категорії акредитації. Якість лікування підтверджена міжнародним стандартом ISO 9001. Вже вдруге у номінації «Послуги» клініка отримала диплом переможця регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості товарів, робіт та послуг «100 кращих товарів України» «Буковинська якість – 2011». –

Ви вже пережили багато влад. Як вдається так гармонійно співпрацювати?

– Влада нам не заважає, але й не допомагає.

– Чи впливає на клініку зміна влади?

– Що б там не було, а ми робимо свою справу не залежно від того, хто при владі.

– Як Ви оцінюєте усунення мера Чернівців від влади?

– Як і всі, погоджуюсь, що це було рішення групи депутатів, а не громади Чернівців.

– Які у Вас сьогодні відносини з владою?
– Конструктивні. Ми ретельно сплачуємо податки та виконуємо свої обов’язки.

– Чи успішний Ви бізнесмен?
Якщо так, то який рецепт Вашого успіху?
– Вважаю себе успішним лікарем-організатором. Рецепт успіху, на мій погляд, банальний: потрібно багато працювати та постійно вчитись.


Моя робота – і хобі, і відпочинок

– Ваша клініка сьогодні процвітає. Як вдається обходити конкурентів?
– Конкуренція – це каталізатор прогресу. Я за здорову конкуренцію. Від цього виграють в першу чергу прості люди, адже наявність конкурентів стимулює до самовдосконалення.

– Хто Ви більше – лікар чи бізнесмен?
– Лікар! Не люблю, коли медицину оцінюють грошовими еквівалентами.

– Чи є у Вас закордонна практика? Як це допомагає у роботі вдома.

– Так, мені доводилось працювати безкоштовно за кордоном у рамках проекту Міжнародного Червоного Хреста.

– Чи бували випадки, що пацієнти залишалися невдоволені результатом?
– Згідно зі статистикою Клініки AS, 70% людей, які до нас звертаються, роблять це після рекомендації задоволених пацієнтів, 23% – через зміст реклами. Ці цифри кажуть самі за себе. Втім, думаю задовольнити всіх неможливо.

– Чи є у Вашій клініці благодійні програми?
– Так. У середньому більше 150 людей на місяць обстежуються в клініці безкоштовно завдяки різним благодійним програмам.

– Де за кордоном бували? Чи вивчали досвід політиків інших країн? Що вразило?

– Був у Лондоні, Дубліні, Барселоні, Празі, Берліні, Парижі, Стамбулі, але завжди як учасник міжнародних конгресів лікарів-офтальмологів, де однозначно набуття досвіду – головна мета. Сподобалась Барселона, а саме – архітектура Антоніо Гауді. Побачивши його архітектурні шедеври, я навіть став цікавитися його біографією. Геніальна була людина. А от за рівнем життя вразила Німеччина.

– Чи є у Вас хобі? Яке?

– Захоплююсь акваріумами. У нас в клініці, в діагностичному відділенні, що на проспекті Незалежності, чудовий морський акваріум з живими коралами.

– Де та як любите відпочивати?

– Я люблю воду. Тому й відпочивати люблю там, де можна поплавати, – в басейні чи річці.

– Чи займаєтеся спортом? Яким?
– Вдома маю бігову доріжку та турнік. Ось і весь мій спорт. Але, на жаль, займаюсь не регулярно – просто не вистачає часу.

– Які Ваші сильні риси характеру?

– Працьовитість, порядність.

– Які Ваші найбільші успіхи і досягнення у житті?

– У 2007 році отримав нагороду від Президента України – звання «Заслужений лікар України». Думаю, це успіх.

– Чи отримуєте задоволення від своєї діяльності?

– Я займаюсь улюбленою справою – офтальмохірургією. Думаю, що мені пощастило знайти себе в медицині. Так щастить не кожному.

– Які страви та алкогольні напої полюбляєте?

– Полюбляю страви з риби. Біле десертне вино. А взагалі я люблю українську кухню.

– Яка Ваша найзаповітніша мрія?

– Бути схожим на мого вчителя Святослава Федорова. Підготувати лікарів, які б продовжували мою справу.

– У Вас є життєве кредо?
– Прагну завжди рухатись уперед і не зупинятись на досягнутому. Прагну зробити якомога більше корисного та позитивного для людей.

Оцінити матеріал:
(11 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! +2 Игорь
Были с женой в Клиника Лазерной Микрохирургии Глаза «АS» в августе 2013 года. Проводили комплексное обследование зрения. Конвейер еще тот. Работают в основном молодые ребята, с небольшим опытом, но зато шустрые. Вот бы так обслуживали во всяких «бумажных» инстанциях и кабинетах. Но, при высокой скорости, качество обратно-пропорц ионально этой самой скорости. В итоге занесли моей жене Хламидийный Конъюнктивит – отпуск, в котором мы пребывали, приехав из другого конца страны, был основательно испорчен. Сейчас на дворе декабрь 2014 года, а последствия Хламидийный Конъюнктивита до сих пор о себе напоминают на фоне беременности. Потому и решил написать сей пост. Больше в эту клинику ни ногой и никому из друзей и знакомых не посоветуем!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Ярослав_1
В березні 2016 р. робив обстеження в м. Тернопіль щодо можливості провести лазерну корекцію зору. (вартість операцій на 2 ока в межах 25-30 тис. грн). Після обстеження [цензура]ікавив ся який буде між мною і клінікою укладений договір. Менеджер повідомив, що немає зразку договору, говорить "Вам перед операцією дадуть договір". Домовились, що пізніше надішле по ел. пошті. Дійсно, через 2 дні надіслала два аркуші : 1 - аркуш, що я такий то такий підписуюсь про те, що мені повідомили про всі можливі ускладнення під час та після операції; 2 - аркуш, що я добровільно погоджуюсь на операцію і ніяких претензій в майбутньому не буду мати до клініки. Як юрист можу сказати, що з таким підходом до роботи Клініки, Вам пошкодять око і нікого винного не буде. Я б таку клініку не рекомендував нікому.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Галицька верстка

Нові блоги

Опитування

Чи довіряєте ви Уряду Гройсмана?
Так, довіряю - 13%
Ні, не довіряю - 87%
Всього голосів: 54

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення