П'ятниця, 24 вересня 2021p.

Віталій ТКАЧУК: Важливішого, ніж кохання, у житті немає

 Не так багато в нас політиків, які співають. Цього разу знайомимося з молодим політиком, депутатом обласної ради, бізнесменом Віталієм Ткачуком.


Де Ви народилися та хто Ваші батьки?

– Народився в місті Чернівці і постійно тут проживаю. Моя мати Ткачук Марія працює приватним підприємцем. Батько Ткачук Василь – голова Вижницької райдержадміністрації і паралельно депутат обласної ради.


– А який бізнес у матері?

– Торгівля.


– Розкажіть про якийсь цікавий момент з Вашого дитинства.

– Запам’яталося багато моментів, багато випадків є цікавими. Активно жив та активно житиму.


– Хто Ви за фахом і де Ви навчалися?

– Навчався в Буковинському фінансово-економічному інституті, сьогодні це Буковинська державна фінансова академія. Там здобув фах економіста. Потім продовжив навчання в Одеській юридичній академії, де став юристом.


– Як Ви навчалися в школі та в інституті?

– Закінчив школу № 24. Дев’ять класів – на відмінно. У фінансовому інституті також навчався дуже успішно. Точно свій середній бал не пам’ятаю, але він складав 4,8-4,9. В юридичній академії я навчався заочно, теж досить успішно. Отримував добрі та відмінні оцінки.


– Хто вплинув на формування Вашої особистості?

– Як і на більшість людей, на моє становлення як особистості вплинула сім’я. Це поєднання суворості, справедливості та деякої жорсткості у вихованні з боку батька та м’якості у вихованні матері.


– Яке у Вас захоплення?

– Захоплень багато, на всі, на жаль, часу не вистачає. Одним із останніх захоплень, яке дійсно займає час, проте приносить радість і задоволення, є спів. Разом із Анною Даманською створили співочий дует. Ось саме робота в цьому дуеті – над виконанням пісень, створенням кліпів – це основне захоплення на сьогоднішній день.


– Чому саме обрали партнером Анну Даманську? Хто вона для Вас?

– Вона для мене подруга. Ми з нею познайомилися приблизно рік тому, співаючи в «Караоке біля фонтана» в Чернівцях. Мене вразило її гарне і душевне виконання пісень. Познайомившись з нею, вирішив, що потрібно створити дует і співати разом.


А хто Вас надихнув взагалі на таке мистецтво?

– Сказати однозначно неможливо. Ще в дитинстві, точніше в ранній юності, я дуже любив у школі уроки співів. Пам’ятаю, як, будучи ще зовсім юним, ходив по хаті і, співаючи, казав батькам, що все одно буду співати. На це батьки відповідали: «Не мороч голову, а йди і вчися». А я наполягав на тому, що буду співати. І так склалося, що в 30 років заспівав.


– Скільки у Вас пісень і кліпів?

– На сьогоднішній день вже записано шість пісень. Кілька днів тому з’явилася нова пісня, яка називається «Ты уйдешь». Щодо кліпів, то поки що записано тільки два, проте все ще попереду.


– А де Ви записуєтеся?

– Записуємося в Снятині, в приватній студії Володимира Будейчука. Він же є композитором та оранжувальником. Слова пишуть російські поети, два брати Роман та Андрій Уварови. Пишуть вони не тільки для мене, а й для багатьох інших співаків. У Росії вони створюють пісні для Ельдара Южного, Тетяни Северної.


– Де Ви познайомилися з композитором?

– Познайомилися випадково в Києві на пісенно-поетичному з’їзді. І відтоді успішно співпрацюємо. Мені подобається з ним працювати.


– Як називається Ваш жанр співу?

– Багато хто називає його «шансоном». Хоча я не можу ні стверджувати, ні заперечувати. Як на мене, жанр – це не головне. Вважаю, що ми співаємо ліричні пісні, що мають зміст. До цих пісень я звик, будучи юнаком чи навіть зовсім малим. Ці пісні розкривали душу, доносили до людей тонкощі людської натури. Саме в цьому жанрі я співаю. І тому слухачі самі визначають вид цього жанру.


– Яка у Вас планується наступна пісня, наступний кліп?

– Створено ще 3 пісні. Записані слова, написана музика. Тільки залишилося записати в студії та прописати вокал. І вони будуть готові.


– У яких концертах брали участь? Яка у Вас аудиторія?

– Ми почали показувати свою творчість на фестивалі «Шансон біля моря» в Севастополі, що відбувся в серпні цього року. Три дні виступали на великій сцені. Потім – на фестивалі «Душевна хвиля» в Одесі. Також виступали на Дні міста в Чернівцях.

 

– З якого часу Ви офіційно співаєте на сцені?

– З цього року. І взагалі розпочали співати в цьому році.


Чи мрієте Ви стати народною зіркою?

– Важко відповісти. Звичайно, як і кожна людина, мрію чогось досягнути та максимум задоволення від цього отримувати. Тому я цього прагну.


А як Ви себе популяризуєте?

– На сьогоднішній день промоутерів немає. Співаком і промоутером в одній особі є я. Популяризуємо різними засобами – через Інтернет, телебачення. Можливо, Ви бачили, що на телеканалах «ТВА», «Буковина» транслюються наші кліпи. Також на фестивалях ми вигравали різні призи, одним з яких є ротація пісень одеською радіостанцією. Також у Севастополі телеканал «Ля-мінор» відібрав наш кліп на пісню «Не ревнуй», і оскільки це російський канал, то цей кліп вже місяць як показують у Росії. Також співпрацюємо з радіо і з телебаченням, щоб якомога більше людей бачили, чули виконання та дізнавалися про наші пісні.


Якщо б Вам запропонували контракт, наприклад, у Москві, Ви б погодилися?

– Залишити Чернівці надовго я б не погодився. Якщо б запропонували контракт і його якось можна було б поєднати з депутатською роботою, із сім’єю, яку дуже часто хочу бачити, то я б, звичайно, погодився. А якщо ні – не погодився б, оскільки в мене є певні пріоритети.


Чи не перешкоджають політичній діяльності виступи на сцені?

– Річ у тім, що мене як політика сприймають лише на території нашої області. Оскільки ми часто виступаємо і в інших областях, тому там мене сприймають вже як творчу особистість. Я б не хотів, щоб ми жили стереотипами, згідно з якими політик повинен знаходитися в дуже серйозних рамках. Звісно, в рамках закону потрібно жити всім – як політикам, так і не політикам. Однак я вважаю, що кожна людина повинна реалізовувати себе так, як вона цього хоче, відповідно до свого хобі, бажання, захоплень і творчих проектів.


– Яка Ваша улюблена українська пісня?

– Мені подобається співати пісню про Марічку. А також подобається пісня під назвою «Ой у вишневому садочку».


Які відгуки слухачів про Вашу творчість?

– Ті, які мені казали в очі, позитивні.


– Що допомагає Вам підтримувати життєвий тонус?

– Саме життя. Задоволення отримую від роботи, адже через депутатські повноваження маю можливість нести людям добро, а за допомогою співу маю на меті допомогти їм зрозуміти, що важливішого, ніж кохання, у житті немає.


Хто для Вас є прикладом у житті?

– Головним прикладом в житті є мій батько.


– Де та як Ви любите відпочивати?

– Люблю відпочивати активно, частіше – в горах. Там добре проводжу час у гармонії з природою. Улюбленими заняттями є їзда на велосипеді та приготування шашлику. Взимку полюбляю кататися на лижах, влітку – їхати на море, перевагу віддаю нашому – тому відпочиваю в Криму. Щороку їжджу туди, оскільки там можна гарно відпочити, за кордон їхати мені не дуже до вподоби.


– Яка у Вас трудова діяльність?

– Ще будучи студентом останнього курсу інституту, три роки в Порубному працював директором буковинської філії підприємства «Д’юті фрі трейдинг», що займалося безмитною торгівлею на митницях. Ця діяльність була до того часу, поки премє’р-міністром нашої країни став Анатолій Кінах, який змінив гру на цьому ринку. І тоді я звідти пішов. Пізніше став приватним підприємцем – директором власного підприємства «Трейдинг-2000». Тут я працюю по сьогоднішній день. Паралельно був обраний депутатом Першотравневої районної ради від партії «Батьківщина». Там плідно працював, був членом всіх активних комісій, зокрема, був головою комісії по роботі з молоддю та громадськими організаціями, головою фракції, яка налічувала 22 депутати. Крім того, в партії був головою обласної молодіжної організації «Батьківщина молода». А зараз працюю депутатом обласної ради.


– Відомо, що Ви бізнесмен, а який у Вас сьогодні бізнес?

– Торгівля, громадське харчування. Це не мережа. Я б так сказав, що це бізнес для душі.


– З якою метою Ви прийшли в політику?

– У мене в політиці одна мета – зробити щось добре для людей у межах своїх повноважень. Допомагати громадянам вирішувати їхні нагальні проблеми. Саме для цього я тут.


– Хто допоміг Вам стати політиком?

– Я сам допоміг собі стати політиком, адже зростав у сім’ї, близькій до політики. Тому я зсередини на це дивився, мені було цікаво. Можливо, саме це і вплинуло на те, що я сам прийшов у політику. Але мене ніхто не приводив. Також у депутатській роботі мені допомагав Петро Гасюк, який сьогодні є депутатом Верховної Ради України.


– Чи плануєте балотуватися до Верховної Ради України на наступних виборах?

– Такого в планах немає, оскільки ще далеко до виборів.


– Як Вам працюється депутатом обласної ради?

– Працюється комфортно. Робота злагоджена. Дискомфорту не відчуваю. Відвідую всі сесії, комісії.


– Що вдалося зробити для області, скільки запитів, звернень громадян?

– Звернень близько двадцяти. Більшість з них у принципі вирішена позитивно. Деякі знаходяться на розгляді. Тому ще не відомо, як воно закінчиться.


– Як Ви прокоментуєте, що в області немає голови облради та мера міста?

– Робота, як Ви бачите, є. Дороги ремонтують, тепло в оселях є. Тому головне, якщо місто добре живе, то все нормально.


Невже так важко обрати голову облради?

– Насправді важко, оскільки людина, яка обійматиме цю посаду, повинна володіти великим комплексом людських характеристик і якостей. Дуже велика відповідальність покладається як на самого голову, так і на депутатів, які його обиратимуть. Тому наразі такого узгодженого кандидата немає.


– Спрогнозуйте, будь ласка, коли буде обраний голова.

– Я не можу таких прогнозів давати. Але думаю, що найближчим часом буде.


– Ваш батько працює головою райдержадміністрації. Чи пропонували Вам якусь посаду?

– Ні, не пропонували.


А якщо б запропонували, Ви б погодились?

– Це залежить від посади, від того, що можна було б реалізувати на цій посаді.


Відомо, що Ви потрапили до п’ятірки на виборах до облради. Як Вам вдалося?

– Я був третім номером. На партійній конференції делегати затвердили мене, оскільки я 5 років працював депутатом районної ради, мав досвід. Вдалося це завдяки роботі, оскільки я керував обласною молодіжною організацією. Був членом обласного бюро. Завдяки цьому був включений до списку. Крім того, на той час було поставлено завдання – залучати молодь у десятку, зрозуміло, голів молодіжних організацій у першу чергу.


Ви працювали депутатом райради, тепер – обласної ради. Чи є різниця в роботі?

– Звичайно, в облраді набагато більше питань можна вирішувати. Значно розширилось коло та межі таких питань як територіально, так і по суті. Але я вдячний тому, що був депутатом райради, оскільки організаційно це дуже схожа робота.


– Як Ви оцінюєте зміну мера в Чернівцях?

– Це не в моїй компетенції. Підтримую всі дії, що позитивно впливають на результат. Як бачимо, на сьогоднішній день місто живе, розвивається. Кожний житель бачить, що в місті з’явилося набагато більше дитячих майданчиків. Тому якщо і надалі все так йтиме, то я підтримую таку роботу.


– Ви є членом фракції «Батьківщина». Як прокоментуєте арешт Тимошенко?

– Я не є членом партії «Батьківщина». Мене з групою колег було виключено з партії. Тому, як це все суд вирішив, мені не дуже цікаво.


– На Ваш погляд, Ви були законно виключені?

– Зовсім не правильно. Я був лідером «молодіжки». А потім просто перестав цим займатися. Як воно далі, я навіть і не знаю.


Які у Вас політичні вподобання?

– Є така партія «Україна майбутнього» – партія молодих перспективних людей. У нашій області я є головою цієї партії, а очолює її народний депутат Святослав Олійник, який також став народним депутатом за списками «Батьківщини». Але сьогодні він не є членом фракції від «Батькіщини».


З якими труднощами Ви зараз стикаєтеся?

– Немає труднощів.


Чи вимагали у Вас колись хабарі?

– У мене хабарів не вимагають. Проте я часто чую про такі випадки. А сам з цим не стикаюся, тому інколи дивуюся.


– Які Ваші найбільші успіхи в житті?

– Найбільшим успіхом у моєму житті для мене є народження саме в цій сім’ї, де я народився. Всіма досягнутими успіхами завдячую своїм батькам. Ці успіхи є щоденно і щотижнево, дрібні, більші, менші. Виділити найбільший чи найменший із них важко, оскільки кожний успіх в певний час є важливим для людини. Так, наприклад, закінчення вишу – це важливий успіх, обрання депутатом облради – це також досягнення. Сьогодні вихід на сцену – це також важливий успіх, далі будемо очікувати нових успіхів.

 

Не плануєте одружуватись?

– Потрібно над цим задуматися.


Чи займаєтесь Ви спортом?

– У дитинстві займався футболом. Потім футбол закинув, почав професійно займатися велоспортом. Брав участь у змаганнях. Був нагороджений грамотою за перше місце у велозмаганнях. Зараз спортом не займаюся, а фізкультурою регулярно.


Які страви на напої Ви полюбляєте?

– Страви полюбляю прості: картоплю пюре, фрі, шашлики. Алкогольні напої не вживав і не вживаю.


Чи бували Ви за кордоном?

– Так, бував у Болгарії, Польщі, але давно.


Яке Ваше життєве кредо?

– Дарувати людям посмішку і нести добро.


Яка Ваша найзаповітніша мрія?

– Однієї заповітної мрії немає, але є кілька. Взагалі хотілося б, щоб кожна людина на нашій землі, зокрема на Буковині, відчувала себе дійсно захищеною, щоб завжди її душу переповнювали позитивні емоції. Мрію, щоб кожен пишався тим, що живе на Буковині, як я цим пишаюся.


– Що б Ви порадили читачам газети «Буковинська правда»?

– У мене два побажання. Одне – редакції, а друге – читачам. Я побачив цікаву газету. Хотів би, щоб і надалі «Буковинська правда» друкувала цікаві матеріали, а читачі дізнавалися все більше нової інформації про наш край, про Україну та знаходили на сторінках газети щось корисне для себе.

Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення