П'ятниця, 29 травня 2020p.

На волі, але обмеженій

 Фахівці кажуть, що такий вид покарання, як обмеження волі, є досить ефективним у тому разі, якщо в такий спосіб покарали людину, яка вчинила певний злочин уперше. Якщо йдеться про рецидивну діяльність, то виправні центри для таких людей є менш ефективними.

За 11 місяців поточного року до кримінально-виконавчої інспекції надійшло 38 вироків щодо обмеження волі. Чоловіків направляють у Долинський ВЦ №118 (Івано-Франківська область), жінок – у Орджонікідзевський ВЦ №79 (Дніпропетровська область). Восьмеро людей із загальної кількості відправлено до виправного центру примусово.

                       

                      Засуджені самостійно прибувають до місця здійснення покарання

Найтиповішими злочинами, за які засудженим обмежують волю, є дрібні крадіжки, хуліганство, шахрайство. Рідше – зберігання наркотиків, ухилення від сплати аліментів, підробка документів та злочини по лінії ДАІ. «Після оголошення вироку судом КВІ дає припис, де вказується адреса та день прибуття засудженого у відповідний виправний центр. Здебільшого особи вчасно й без зайвих нагадувань з’являються до місця призначення. Проте деякі люди з метою уникнення покарання іноді намагаються схитрувати, ухиляючись від покарання. Тому КВІ готує документи до суду і за його постановою цю людину із СІЗО етапують у виправний центр. У такому разі в цього засудженого різко втрачаються шанси на умовно-дострокове звільнення», – пояснює старший інспектор у зв’язках з громадськістю відділу Державного департаменту з питань виконання покарань України у Чернівецькій області Микола Лазенко.

На перший погляд здається, що це абсолютно новий за своїм змістом, більш прогресивний і гуманний вид кримінального покарання, що створює реальну альтернативу покаранню у виді позбавлення волі на певний строк. Але чи дійсно обмеження волі – ефективний спосіб покарання? «Вважаю, що воно ефективне в тому разі, якщо у такий спосіб покарали людину, яка вчинила певний злочин уперше. Якщо йдеться про рецидивну діяльність, то виправні центри для таких людей є менш ефективними», – каже капітан внутрішньої служби Лазенко.

                     Обмежені волею отримують зарплату і можуть проживати із сім’ями

Особи, засуджені до обмеження волі, відбувають покарання у виправних центрах, як правило, у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до їх постійного місця проживання до засудження. На сьогодні на теренах держави функціонує 21 виправний центр. Вони спроможні забезпечити передбачені законом умови виконання цього нового за змістом покарання.

Згідно із законодавством, засуджені у виправних центрах залучаються до роботи. Отже, отримують зарплату, частина з якої знімається на утримання цих людей. Іншу частину можуть вільно витрачати на власні потреби. У засуджених до обмеження волі також є й обов’язки. Серед них – сумлінно працювати в місці, визначеному адміністрацією; постійно перебувати в межах виправного центру під наглядом, залишати його межі лише за спеціальним дозволом адміністрації виправного центру; проживати за особистим посвідченням, яке видається замість паспорта; проживати, як правило, у спеціально призначених гуртожитках, а перебування у вільний від роботи час поза гуртожитком дозволяється з дозволу адміністрації, що оформляється постановою. Засудженим, які не допускають порушень і мають сім’ю, після відбуття 6 місяців строку покарання може бути дозволено за постановою начальника виправного центру проживати за межами гуртожитку разом із сім’ями – вони можуть або орендувати житло, або придбавати його в межах виправного центру. Такі засуджені повинні від одного до чотирьох разів на тиждень з’являтися у виправний центр для реєстрації.

Довідка

Покарання у вигляді обмеження волі запроваджено у вітчизняне законодавство новим КК України, який ухвалений у 2001 році. Зміст цього виду покарання полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов’язковим залученням засудженого до праці. Межі строку обмеження волі – від 1 до 5 років. У Законі наведений перелік осіб, до яких таке покарання не може бути застосоване: неповнолітні; вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до 14 років; особи, які досягли пенсійного віку; військовослужбовці строкової служби, а також інваліди 1 та 2 груп.  

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення