Понеділок, 25 травня 2020p.

З’явилися нові форми торгівлі людьми

З’явилися нові форми торгівлі людьми

 Якщо організаторам проекту «Розбудова національного механізму перенаправлення в Україні…» вдасться реалізувати свої напрацювання та плани, то згодом статус людини, постраждалої від торгівлі людьми, отримати буде просто. Цей статус постраждалим насамперед потрібен для того, аби мати реальну допомогу від держави – як матеріальну, так і психологічну, переконані фахівці.

За останні роки, за словами експертів, Україна із постачальника живого товару перетворилася на транзитну країну або країну-призначення. Відповідно кількість постраждалих від торгівлі людьми збільшилася. Як результат численні громадські організації почали бити на сполох: цим жертвам потрібна допомога та посилена увага громадськості.

                                 Донедавна навіть статистику постраждалих ніхто не вів

У 2009 році в Україні стартував проект, що фінансується урядами Австралії, Данії, Ірландії та Ліхтенштейну і розрахований на розробку та об’єднання зусиль державних структур, організацій та органів внутрішніх справ щодо протидії торгівлі людьми. «Пілотними було обрано Донецьку та Чернівецьку області. Саме тут протягом певного часу наші спеціалісти працювали над впровадженням механізму протидії торгівлі людьми. Ще досить багато чого не зроблено, але разом з тим і не менше досягнуто. Якщо до 2010 року кількість постраждалих від торгівлі людьми в Україні постійно зростала, то тепер відслідковується тенденція до зменшення», – розповідає національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Кириленко. Однак фахівці стверджують, що з’являються змішані форми торгівлі людьми (приміром, вилучення органів), тому це вимагає застосування нових форм боротьби.

 Донедавна не те, щоб допомоги постраждалі від торгівлі людьми отримати не могли, але й статистику про них ніхто не вів. Науковці сіли, подумали і вирішили, що здійснюватиме цю роботу Міністерство соціальної політики. Однак виявленням постраждалих осіб займається багато організацій. Кожен пересічний громадянин може і навіть зобов’язаний, за переконаннями фахівців, повідомляти органи внутрішніх справ про відомі їм факти щодо постраждалих від торгівлі людьми. «Виявити постраждалих жертв можна і за їхнім зовнішнім виглядом (неохайність, яскравий макіяж, невідповідність одягу), і за психологічним станом (страх, шок, агресія, депресія, розгубленість, гнів тощо), і за фізичним станом (погіршення слуху, інфекційні хвороби шкіри, алко- чи наркозалежність) чи поведінковою реакцією (плач, уникнення погляду, небажання говорити, самозвинувачення). Виявляти та фіксувати кількість постраждалих насамперед потрібно самим жертвам. Адже для того, щоб вони отримували реальну матеріальну допомогу від держави, їм потрібно надати відповідний статус. А потім передбачити в держбюджеті необхідну кількість грошей», – пояснює Галина Жуковська, директор департаменту сімейної політики Міністерства соціальної політики в Україні.

 Постраждалі іноземці прирівнюються у правах з українцями Згідно із Законом «Про протидію торгівлі людьми», що був затверджений у вересні цього року, особи із статусом постраждалих від торгівлі людьми мають право на отримання медичної, психологічної, правової та разової матеріальної допомоги і навіть на тимчасове проживання та працевлаштування. Іноземці з таким же статусом додатково мають право на тимчасове перебування в Україні. Для здійснення цих прав щонайменше потрібні заклади на кшталт реабілітаційних центрів, де б надавалася відповідна допомога. Та, за словами експертів, поки що в Україні з цим проблема. Також ще не визначений і обіцяний розмір разової матеріальної допомоги. Саме для того, аби доопрацювати ці питання, ініціатори проекту організували обласну конференцію за участі державних структур і неурядових організацій. З’їхалися представники з усіх районів Чернівецької області. Кожному роздали торбинку із роздавальним матеріалом. Його було так багато й однакового, що одна із учасниць конференції прошепотіла: «Це скільки ж грошей витрачено на друк цих книг і посібників…Частина постраждалих від торгівлі людьми уже могла би отримати реальну матеріальну допомогу…».

Фахівці переконані, що іноді жертви торгівлі людьми не усвідомлюють, що вони постраждали від такого злочину, як торгівля людьми. Адже більшість не знає його значення. «Якщо людину позбавили вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши документи, якщо пообіцяли добре оплачувану роботу, а потім не заплатили обіцяних грошей, якщо примушували відробляти неіснуючі борги, якщо змушували жебракувати, займатися проституцією чи проти волі зніматися у порнографічних фільмах, якщо було втягнуто у злочинну діяльність проти волі чи вилучали органи з метою їх трансплантації, – це все називається страшним нині словосполученням «торгівля людьми», – йдеться у посібниках ОБСЄ. При чернівецькій ОДА створено міжвідомчу Комісію з питань надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Тут обіцяють конфіденційність усім, хто до них звертатиметься. 

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення