Понеділок, 25 травня 2020p.

У Чернівцях сто сорок повій

Це лише ті, які уже перебувають на обліку. Насправді ж точну кількість жриць кохання, які торгують своїм тілом у нашому місті, визначити нереально, тому що вони намагаються свою діяльність приховати. Хоча за заняття проституцією законом передбачено всього лише адміністративну відповідальність. Якщо були б жорсткіші міри покарання, можливо, кількість повій зменшилася, вважають спеціалісти.

За даними відділу інформаційних технологій УМВС України в Чернівецькій області, станом на кінець вересня 2011 року на обліку перебуває близько 140 повій. Вказана цифра коливається в зв’язку з тим, що відповідно до внутрішніх наказів МВС, якщо протягом трьох років особа не притягалася до адміністративної відповідальності за заняття проституцією, а також у разі смерті, засудження чи зміни постійного місця проживання, то вона автоматично знімається з такого обліку.

                         Притягнути правопорушника до відповідальності за його відсутності

Згідно з чинним законодавством України за заняття проституцією передбачено адміністративну відповідальність за ст.181-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що складається з двох частин. Притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст 181-1 КУпАП має наслідком попередження або накладання штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У випадку притягнення за ч.2 вказаної статті, якщо заняття проституцією вчинено повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Протягом 2011 року до адміністративної відповідальності за ст.181-1 КУпАП притягнуто 85 осіб, з них 45 адміністративних правопорушень виявили працівники відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Спеціалісти кажуть, що відповідно до ст.218 КУпАП розгляд цих справ покладено на адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад. «Із загальної кількості притягнутих до адмінвідповідальності осіб 35 повій сплатили штрафні санкції. 15 – попереджено», – розповідає начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми УМВС України у Чернівецькій області Олександр Раренко. Щодо інших осіб, відносно яких були складені адміністративні протоколи, рішення поки не прийнято в зв’язку з відсутністю в осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності, постійного місця проживання. Така ситуація ускладнює розгляд комісіями адмінпротоколів за відсутності самих правопорушників.

                                                              Торгівля власним тілом – не кримінал

Заняття проституцією тягне за собою накладення адміністративних стягнень. Особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності лише у встановленому законом порядку за втягнення в заняття проституцією, однак ніяк не за таку діяльність. «Складність документування фактів проституції у нашому місті полягає в тому, що часто у паспортах повій стоїть неправильна прописка. Мається на увазі те, що фактичне місце проживання відрізняється від вказаного в документі. Адміністративні ж протоколи складаються саме за пропискою. Дуже часто ці протоколи «гуляють» від однієї адмінкомісії до іншої. А їхній термін – два місяці, тому, коли вони прострочуються, не мають ніякої ваги», – пояснює полковник міліції Раренко. Фахівці переконані: якщо б відповідальність за заняття проституцією посилили, результати боротьби з цим явищем були б ефективнішими.

Останнім часом питання легалізації проституції все частіше дискутується у суспільстві. Дедалі більше ця проблема знаходить своїх прихильників. Саме вони вважають, що у результаті контролю над жрицями кохання бюджет отримуватиме великі доходи. Однак у міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда Україна» впевнені, що це абсурд. Адже при легалізації проституції обов’язково знайдуться схеми, які спрямують основний грошовий потік не в державну кишеню. Тому привабливішою альтернативою для нашої країни, вважають фахівці, може бути створення нових робочих місць і умов для того, щоб молодь не йшла поганим шляхом, а опановувала б нормальну професію, роботу, якою можна пишатися і яка справді потрібна людям. 

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення