Вівторок, 28 березня 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Про проблему №1 у суспільстві

Корупція – проблема номер один в Україні. Це визнають навіть фахівці. Тому для запобігання і протидії корупції в області проводяться організаційно-практичні заходи.

Видано розпорядження облдержадміністрації про посилення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо запобігання і протидії в органах виконавчої влади області. Надається методична допомога тим працівникам, які уже посідають певні посади у владі. Загалом нові підходи до реалізації національної антикорупційної стратегії діятимуть на 2011-2015 роки. А результати уже є, – кажуть спеціалісти. «Так, протягом 2011 року правоохоронні органи стосовно суб’єктів корупційних діянь склали 36 адмінпротоколів за порушення вимог Закону. 1 щодо посадової особи органів державної влади, 1 – органів внутрішніх справ, 7 – органів місцевого самоврядування, 10 – фізичних осіб. За результатом судового розгляду 30 правопорушників визнано винними та притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму понад 28 тисяч гривень», – констатує начальник сектора з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації Віталій Савкін.
Створення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення, повинно спростити перевірку кандидатів на посади у державній службі, а також впливатиме на підсвідомість діючих чиновників, адже зробить цю перевірку більш ефективною. З цього року відомості про кандидатів на державну службу підлягають спеціальній перевірці. А вже працюючі держслужбовці проходять тестування. Якщо його результати не задовільні, людину навіть можуть звільнити. Фахівці переконують, що нинішнє антикорупційне законодавство досить є жорстким, прогресивним і тому ефективне в боротьбі та протидії корупції. «Адже чітко деталізуються суб’єкти, які відповідають за корупційні порушення. Розширено їхній перелік. Введено відповідальність фізичних і юридичних осіб за вчинення корупційних порушень, що у кінцевому результаті повинно зменшити наплив корупційних правопорушень. І зменшити натиск цього явища на сферу управління», – каже начальник управління державної служби України в Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.
Раніше Єдиного державного реєстру не було, а тому коли приймали на державну службу, то інколи проводилася перевірка на здатність до корупційних діянь. За словами п. Савкіна, відсутність Єдиного державного реєстру дозволяла деяким особам, які вчинили корупційне правопорушення, неодноразово займати посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування, адже складно було відстежити та перевірити їхню діяльність на попередніх посадах. У Єдиному державному реєстрі забезпечуватиметься єдиний облік осіб, які вчинили корупційні правопорушення та були притягнуті до кримінальної, адміністративної чи цивільно-правової відповідальності за корупційне правопорушення. Підставою для внесення до реєстру відомостей про особу буде рішення суду, яке набрало законної сили, або наказ про накладання на особу дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення. Вільного доступу до цього реєстру пересічні громадяни не мають. Фактично отримати його можна лише з дозволу самого корупціонера.
Для роз’яснення нового антикорупційного законодавства на базі районних держадміністрацій проводяться семінари, системні навчання тощо. Фахівці сподіваються, що такі теоретичні знання допоможуть краще зрозуміти основні положення нормативно-правових актів антикорупційного спрямування для нових суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення.
Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Оля
Невже ви дійсно думаєте що корупція це номер один в країні....смішн о
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 Вікторія
У 2012 р.(лютому) було створено Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні дії. Це, на мою думу, призведе до того, що буде зчинено менше корупційних дій.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Свояк
Видимість роботи правоохоронних органів продовжує мати місце. Головне уміти це гарно піднести!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення