П'ятниця, 31 березня 2023p.

Кінотеатри

Чернівчани нехтують правилами зберігання зброї

Перед тим, як отримати дозвіл на зберігання зброї, людина проходить навчання у спеціальному тирі в м.Кіцмань Перед тим, як отримати дозвіл на зберігання зброї, людина проходить навчання у спеціальному тирі в м.Кіцмань
www.bukpravda.cv.ua
У січні працівники міліції вилучили в громадян 35 одиниць зброї через порушення правил її зберігання та використання. Найчастіше власники нехтують вимогою зберігання зброї у сейфі, відзначають спеціалісти. А це може призвести до летальних випадків, якщо, наприклад, діти матимуть легкий доступ до зброї, якщо вона знаходитиметься не в сейфі. Хоча, на щастя, у нашій області торік таких випадків не зареєстровано. За винятком трагічної ситуації в с.Костичани Новоселицького району, де мисливець через власну необережність сам себе застрелив.

Якщо людина вирішила придбати зброю, то повинна звернутися у дозвільну систему УМВС. Потім зібрати необхідний пакет документів, серед яких сертифікат від нарколога та психіатра. Паралельно дільничний інспектор міліції здійснює спецперевірку цієї особи шляхом опитування сусідів. І якщо людина характеризується позитивно, раніше не притягувалася до кримінальної відповідальності, у кандидата є всі шанси отримати дозвіл на придбання зброї. До речі, у Чернівцях є п’ять спеціалізованих магазинів, де на свій вибір людина може придбати зброю. Після придбання зброї варто зробити її експериментальний відстріл в НДЕКЦ. Потім міліція видає дозвіл на право зберігання та використання зброї. Цей дозвіл кожні три роки потрібно поновлювати.
Адже висновок психіатра та нарколога щодо конкретної особи за три роки може радикально помінятися. При цьому старший інспектор відділу профілактики правопорушень УМВС України у Чернівецькій області Сергій Чеботар наголошує, що Законом передбачено чимало вимог до власників зброї. І якщо людина їх порушує, правоохоронці притягують її до адміністративної відповідальності, а зброю тимчасово вилучають. Так, лише у січні цього року працівники міліції вилучили у громадян 35 одиниць зброї через порушення правил її зберігання і використання. Це, за словами міліціонерів, досить багато, а це означає, що чернівчани, які є власниками зброї, нехтують правилами її зберігання та використання.
Станом на перше лютого 2012 року у нашій області зареєстровано 1688 власників травматичної зброї та 9213 власників мисливської нарізної та гладкоствольної зброї. Хоча, за словами правоохоронців, деякі громадяни мають більше однієї одиниці зброї. А згідно із Законом, якщо власник має більше трьох одиниць зброї, то його будинок повинен мати охоронну сигналізацію. У міліції спростовують інформацію про те, що нині чи не кожен третій раніше засуджений має офіційний дозвіл на зберігання зброї. «Таке можливе лише за умови, що у раніше засудженого повністю погашена судимість і спецперевірка свідчить про його позитивну поведінку у побуті та адекватність», – каже п. Чеботар.
Нагадаємо, що, згідно із Законом, право на зберігання та користування зброї мають працівники правоохоронних органів, журналісти та члени громадських формувань, які забезпечують охорону громадського порядку. Фахівці відзначають, що серед власників зброї у нашій області також є жінки. Зазвичай це любительки полювання. Майор міліції Чеботар негативно ставиться до інформації про те, що варто полегшити загальний доступ до зброї усім пересічним громадянам. Адже зброя – це предмет підвищеної небезпеки, а це може негативно відбитися на загальній картині злочинності в країні. Тим паче, що наше суспільство таке, що контроль за ним не варто послабляти.
До речі, з 1 лютого до 30 березня 2012 року на території Чернівецької області проводиться перереєстрація мисливської нарізної, гладкоствольної, спеціальної травматичної та холодної зброї. Таку процедуру можна зробити у відділі профілактики правопорушень УМВС України в Чернівецькій області за адресою: м.Чернівці, вулиця Головна, 24, кабінет №42. Перереєстрацію ж мисливської гладкоствольної, газової та холодної зброї можна зробити за місцем проживання власника, у місцевих райвідділах міліції.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення