Вівторок, 18 лютого 2020p.

За темпами зниження злочинності наша область посідає перше місце

У прокуратурі прозвітували про хід найрезонансніших кримінальних справ, що були порушені у Чернівецькій області торік. Також озвучили статистику зареєстрованих злочинів за рік і відзначили, що Чернівецька область посідає перше місце у державі за темпами зниження злочинності.  

В обласній прокуратурі кажуть: якщо за 5 місяців 2011 року рівень росту злочинності складав 2,1%, то на кінець року відбулось зменшення рівня злочинності майже на 9%. Попри ці показники прокурор області Петро Коваль каже, що не все так ідеально. «Хоча запевняю Вас – штучного зменшення кількості злочинів (шляхом реєстрації не всіх повідомлень) не було. Багато чого ще варто доопрацювати, хоча не все у розкритті злочинів та доведенні їх до кінцевого результату залежить від правоохоронних органів», – каже п. Коваль. Як приклад резонансна справа екс-голови Заставнівської РДА Бойчука. Вину катам рибалок професійно було доведено. Петро Коваль до останнього сподівався, що ця кримінальна справа таки «не розсиплеться» і кати отримають по заслузі. Однак, мабуть, очікуваним був факт, що на рибалок таки вплинуть родичі підсудних. І вплинули. А як же тоді можна пояснити, якщо усі потерпілі написали заяву, де вказано, що вони не мають жодних матеріальних і моральних претензій до підсудних. Більше того, вони відмовляються писати скарги до Апеляційного суду, тому що вирок суду стосовно катів цілком їх задовольняє. «А отже, прокуратура у цьому випадку уже безсила, бо використала усі свої ресурси та важелі впливу», – визнає прокурор Коваль.
Також у прокуратурі згадали про аварію, що сталася 15 січня у Глибоцькому районі біля села Черепківка. Тоді дві людини загинули, за життя третьої борються лікарі. Серед загиблих – помічник прокурора Глибоцького району Олег Хільчук, а також лаборант відділення судмедекспертизи Інна Гайчук. Через важкий стан потерпілої відвідувачів до неї не пускають. «Наразі триває слідство. Слідчі з’ясовують причини аварії та шукають свідків, тому зарано говорити, чи був водій у стані алкогольного сп’яніння, адже достеменно невідомо, хто, власне, був за кермом», – розповідає Петро Андрійович.
У трьох районах області посадовці районної СЕС (Новоселицької) та управління ветеринарної медицини (Герцаївський та Глибоцький) складали «липові» протоколи про адміністративні порушення для статистики. Вигадували, а іноді вписували реальних людей у протоколи, але самі ж сплачували цей штраф у розмірі 51 гривень за неіснуючі порушення. Поки що працівники прокуратури виявили 14 таких фактів. Але в прокуратурі кажуть, що проводитимуться ще перевірки і в інших районах на предмет виявлення порушень з боку службовців.
Враховуючи пріоритетність для Буковини питання додержання законодавства у сфері лісового господарства, у прокуратурі посилили правозахисну діяльність щодо охорони лісових ресурсів. Зокрема, порушено 25 кримінальних справ, з яких 22 скеровано до суду. Крім того, прокурор наголосив, що його підлеглим варто звернути увагу на законність вивезення суб’єктами господарювання з прибережних захисних смуг і водоохоронних зон річок Прут, Серет, Черемош гравійно-піщаної суміші. Як всім відомо, під виглядом проведення русло-ругелюючих робіт здійснюється несанкціонований відбір з річок корисних копалин.
До слова, 75% звернень громадян за минулий рік уже розглянуто.
Оцінити матеріал:
(3 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Вікторія
Кількість злочинів у Чернівецькій області - найменша, хоча це ще не є достовірним фактом, адже багато злочинів не розкрито.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення