Понеділок, 25 травня 2020p.

Що вилучається під час обшуку у засуджених?

 Мобільні телефони, гроші, гральні карти найчастіше вилучають у засуджених під час обшуків. Так само ці речі найчастіше знаходять у посилках, що передають родичі на зону.


 Фахівці кажуть: як планові, так і позапланові обшуки в камерах засуджених проводяться часто. Згідно з українським законодавством засуджені, їхні речі та одяг, а також приміщення й територія колоній підлягають обшуку та огляду. Особистий обшук проводиться особами однієї статі із засудженими. Порядок проведення обшуків і оглядів визначається нормативно-правовими актами Державного департаменту України з питань виконання покарань. За підсумками проведення обшуків в установі складають акти про виявлення і вилучення заборонених предметів.


Під час обшуку особисті речі не пошкоджують


 Старший інспектор з режиму охорони, нагляду і безпеки відділу Державного департаменту з питань виконання покарань України у Чернівецькій області Михайло Нагірняк каже, що найчастіше заборонені речі під час обшуку виявляють у продуктах харчування, предметах першої потреби та засобах особистої гігієни, у речах та на тілі, рідше – шляхом обладнання схованок у жилих і нежилих приміщеннях. Здебільшого це мобільні телефони, гроші, наркотики та різні заточки. Майструють їх самі засуджені. «Вони приховують заборонені предмети у подушки, матраци шляхом вшивання, в приліжкових тумбочках шляхом облаштування подвійного дна у ящиках тумбочок, під тумбочками та з тильного боку, в ніжках стільців і з тильного боку сидінь стільців шляхом наклеювання або підвішування на магніт. Заборонені предмети приховуються також у деталях ліжок – у пружинах, у ніжках ліжок, підвішуються на магніт з тильного боку ліжок. Саморобні заточувальні предмети виготовляються засудженими з метою створення ними різноманітних вищенаведених схованок для заборонених предметів», – розповідає Михайло Нагірняк.


 Надходження заборонених предметів до засуджених, як правило, призводить до порушення нормального ритму роботи установ, негативно впливає на стан оперативної обстановки та створює передумови вчинення нових правопорушень і злочинів. Спеціалісти переконані: обшукова робота є одним із пріоритетних напрямків діяльності служб режиму та охорони, нагляду і безпеки, що повинна спрямовуватися на якісне її виконання, а також надійне перекриття каналів надходження до засуджених заборонених предметів та їхнє вилучення. З цією метою проводяться загальні, вибіркові й контрольні обшуки та огляди засуджених, персоналу та громадян, які перебувають на території установ виконання покарань, їх речей та одягу, а також приміщень, житлових і виробничих зон.


 До слова, для проведення обшуку засуджені виводяться з жилого приміщення (камери), побутового або іншого приміщення у заздалегідь визначені персоналом установи виконання покарань місця та підлягають особистому обшуку.


Деякі вилучені речі зберігаються, інші – знищуються


 Старший інспектор у зв’язках з громадськістю відділу Державного департаменту з питань виконання покарань України у Чернівецькій області Микола Лазенко каже: «Під час обшуків найчастіше вилучається: саморобні гральні карти, які засуджені та ув’язнені виготовляють із пачок з-під цигарок, нитки, що вимотуються із особистих речей для встановлення міжкамерних зв’язків, саморобні електрокип’ятильники, зламані одноразові станки для гоління, з яких засуджені витягують леза, саморобні заточувальні предмети, що виготовляються із столових ложок.


 Вилучені речі та документи (гроші, мобільні телефони, гральні карти) зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у місцях, що їх визначають органи (посадові особи), яким надано право провадити вилучення речей і документів. Решта (нитки, заточки, різні уламки) знищується згідно із встановленим нормативно-правовими актами порядком, про що складаються відповідні акти.


 Однак фахівці кажуть, що працівники відділу нагляду і охорони під час обшуку не мають права пошкоджувати білизну, одяг, інвентар та інші предмети засуджених. Так само, відповідно до кримінально-виконавчого права, під час обшуку спеціальні засоби до засуджених застосовуватись не можуть.


Виправні колонії в Україні показові?


 27-річний Олександр перебував у Чернівецькому СІЗО два роки тому. Каже, що обшуки були частими. Про їх законність говорити не береться. «Тому що погано знаю закони. Але думаю, що обшуки частіше були непланові, адже до планових можна підготуватися. І прибрати все зайве. Хоча знаю, що у хлопців знаходили телефони й гроші. Про наркотики не чув. Під час обшуку ми не знаходились у камері. Це давало підстави хлопцям говорити про те, що їм заборонені речі у камери підкидають самі ж працівники СІЗО», – каже Олександр. У відділі ДДПВПУ у Чернівецькій області таку інформацію відкидають. Як і те, що обшуки мають на меті залякування людей і побиття.

Попри те, що всі міжнародні та вітчизняні правозахисні організації системно говорять про те, що режим у колоніях має зводити до мінімуму різницю між умовами життя в колонії і на свободі, однак ситуація свідчить: лише кілька виправних установ в Україні є показовими

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення