Понеділок, 25 травня 2020p.

Покарати: заборонити займатися улюбленою справою!

 Фахівці вважають, що заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю є дуже ефективним видом покарання. Оскільки людина, яка «згрішила», виконуючи свої обов’язки, змушена шукати інші навики, щоб працювати спеціалістом у новій галузі. Адже така заборона у залежності від порушення може тривати від року до п’яти.


 Станом на перше жовтня цього року на обліку в підрозділах КВІ області перебуває 198 осіб, яким за вироками суду заборонено займати певні посади або займатися певною діяльністю (1 – як основний вид покарання, 197 – як додатковий). З цієї кількості осіб – 76 осіб проходять по лінії ДАІ (заборона керувати транспортним засобом), 122 – по лінії УДСБЕЗ (підприємницька діяльність, бухгалтерський облік, матеріально-відповідальні посади, торговельна діяльність, адміністративно-господарські посади, керівні посади тощо).


Одиниці не виконують призначене покарання


Близько 40 % порушень (76 осіб), які призводять до покарання у вигляді заборони займатися певною діяльністю, на території області стаються по лінії ДАІ. Отже, позбавлення права керувати транспортними засобами призначається тоді, коли керування призвело до аварії з важкими наслідками. У цьому випадку працівники кримінально-виконавчої інспекції відправляють до ДАІ копію вироку суду та повідомлення відносно конкретного порушника. Водійське посвідчення вилучається. У подальшому саме інспекція контролює дотримання заборони керувати транспортним засобом. «Якщо ж цією забороною порушник нехтує, КВІ повідомляє прокуратурі про те, що особа ухиляється від покарання. Тоді є підстави порушити кримінальну справу. Згідно зі статтею 389 ККУ таке порушення карається виправними роботами або обмеженням волі до двох років. Насправді з практики видно, що одиниці не виконують призначене покарання, адже наслідки непокори не надто приємні», – розповідає старший інспектор по зв’язках з громадськістю відділу Державного департаменту з питань виконання покарань України у Чернівецькій області Микола Лазенко.


 Складнішим є випадок, коли ця заборона призначається людині, для якої водій – це професія. Однак і в цій ситуації порушник також мусить звільнити своє робоче місце на певний час. Про це робляться певні відмітки у трудовій книзі, де точно вказується термін, протягом якого особа не має права сідати за кермо. В ідеальних випадках порушнику повинні запропонувати альтернативну посаду, якщо така є на підприємстві. В іншому випадку – людину звільняють.


Іноді робота провокує порушення


 Нерідко в Чернівецькій області призначають і заборону займатися підприємницькою діяльністю. Не менш «популярною» є заборона займати матеріально-відповідальні посади, які понесли за собою розтрати, привласнення майна тощо.


 «Іноді сама специфіка роботи провокує посадовця на певні привласнення та інші порушення. Здебільшого це бухгалтери, економісти. Одне слово, люди, які фактично мають прямий доступ до фінансів. Як показує досвід, в останні роки кількість таких порушень збільшується. А тому зростає й кількість виявлених фактів», – каже начальник управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в Чернівецькій області Василь Хащук.


 Щоб легше відстежувати, чи не ігнорують виконання покарання порушники, КВІ співпрацює з податковою інспекцією (контроль, чи не продовжує людина займатися підприємницькою діяльністю, якщо на це є заборона суду), Центром зайнятості, Пенсійним фондом, правоохоронними органами тощо.


Високий каральний характер


 Позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю може бути призначено судом на термін від двох до п’яти років у якості основного чи додаткового покарання від одного до трьох років. Згідно із законодавством, це покарання може бути призначене у випадках, коли за характером скоєних винним злочинів суд визнає неможливим зберегти за ним право займати певні посади. При призначенні цього покарання в якості основного до позбавлення або обмеження волі воно поширюється на увесь час відбування позбавлення волі і, крім того, на термін, установлений вироком суду. Якщо ж позбавлення права займати певні посади призначається в якості додаткового до іншого виду покарання, то термін обчислюється з моменту вступу вироку в законну силу (ст.55 КК). Фахівці кажуть, що в нашій області такі заборони призначаються здебільшого як додаткове покарання.


 Спеціалісти стверджують, що такі заборони можуть призначатися не тільки у випадку зловживань за посадою чи навмисним використанням професійних навичок для здійснення злочину, але й у випадку відсутності достатньої уважності й обачності, через що настають шкідливі наслідки (необережні злочини, наприклад, чи недбалість порушення правил безпеки руху й експлуатації транспорту). «Вважаю, що такий вид покарання є досить ефективним. Адже людина позбавляється права робити те, що виконувала протягом певного часу, і, очевидно, має досвід. Враховуючи те, що знайти нову роботу на сьогодні не є простим завданням, то такі заборони мають досить високий каральний характер», – стверджує капітан внутрішньої служби Лазенко.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення