Середа, 19 лютого 2020p.

«Kлючовий» доказ вини пошкоджений

  Через помилки, що кілька разів допускали працівники РАЦСу в документах, Юрій півроку оббивав пороги кабінетів різних інстанцій, аби отримати гроші, які йому призначені по інвалідності. Кожна наступна допущена помилка третіми особами відтерміновувала отримання пільгових коштів на невизначений час.


 У попередньому номері газети ми розповіли історію пана Юрія, який нині відбуває умовне покарання за крадіжку у супермаркеті, якої, за його словами, він не вчиняв. Наприкінці жовтня чоловік подав запити до Першотравневого районного суду із проханням надати копії журналів судових засідань та копію відеофайлу із камер спостереження супермаркету, де, власне, все і трапилося. Адже чоловік має намір захищатися у Європейському суді. А для цього йому потрібні докази, які б доводили чи спростовували його вину. І ось дев’ятого листопада Юрій отримав із Першотравневого районного суду наступну відповідь: «… У ході розгляду кримінальної справи… фіксування судових засідань не проводилося, у зв’язку з чим видати копію журналу судового засідання та копію звукозапису не видається можливим. Крім того, повідомляю, що здійснити копіювання та видачу диску із записом відеофайлів з камери відеоспостереження виявилося неможливим через ушкодження диску, на якому міститься оригінал запису». Далі додається довідка, в якій головний спеціаліст з інформаційних технологій Першотравневого районного суду пише про те, що «диск із записом відео з камери відеоспостереження по кримінальній справі…, неможливо відкрити, а відповідно і скопіювати на інший диск. Оскільки на його поверхні виявлено пошкодження у вигляді потертості та подряпин».


 Що стосується цієї справи, то, очевидно, тепер вона набрала нового змісту. Днями співмешканці п. Юрія (вона була з ним того дня в супермаркеті) суд призначив покарання у вигляді одного року умовно за дачу неправдивих показів у суді. За словами чоловіка, його співмешканку забрали посеред дня з дому, відвезли в суд і там призначили покарання. Юрій вважає, що такий швидкий розвиток подій є результатом попередньої статті у нашій газеті, а також відповіддю на численні запити чоловіка у суд про надання копій відеоматеріалів.


Як одна літера завдає стільки проблем


Засуджений каже, що іншої відповіді від суду і не очікував, адже навіть на судовому засіданні суддя відмовилася переглядати відео, хоча про це клопотав адвокат Ставчанський. Так само він переконаний, що засуджений відбуває покарання, навіть попри те, що його вина не доведена. Сам же Юрій хоче зняти з себе усі підозри. Через кілька місяців термін умовного відбування покарання добігає кінця, тому з огляду на це можна було б закрити очі і не оббивати пороги кабінетів чиновників, однак чоловік каже, що ця судимість не проходить безслідно. Навіть якщо вона умовна і не тягне за собою обмеження чи позбавлення волі. «Через це мені важко влаштуватися на роботу. Я не можу усім друзям чи знайомим довести свою невинність. Самі знаєте, як наше суспільство ставиться до тих, хто має протиріччя з законом», – розповідає Юрій.


 Проблем чоловікові також додала його інвалідність. Нині Юрій є інвалідом третьої групи через те, що торік з ним стався гіпертонічний криз. Чоловік запевняє, що він стався через те, що тоді, коли він разом із своєю співмешканкою перебував в ізоляторі тимчасового тримання у райвідділі міліції, йому конче потрібні були ліки. Але принести їх тоді затриманому Юрію нікому не дозволили. Згодом чоловік оформив усі необхідні документи, аби отримувати матеріальну допомогу по інвалідності. Однак і ця процедура пройшла не без проблем. А це відтермінувало отримання допомоги на невизначений час. Через помилки, що кілька разів допускали працівники РАЦСу у свідоцтві про зміну прізвища, Юрій півроку оббивав пороги кабінетів різних інстанцій, аби отримати гроші, які йому призначені по інвалідності. Кожна наступна допущена помилка третіми особами відтерміновувала отримання пільгових коштів на невизначений час. Гроші він отримав, але із затримкою у півроку. Увесь цей час йому потрібні були ліки і гроші на життя. Вперше помилилися ще в 1983 році, коли написали замість «Емерікович» – «Смерікович». Але це для п. Юрія великою проблемою не було до того часу, як з ним стався гіпертонічний криз і треба було оформляти інвалідність. «Я би міг виправити літеру «С» на «Е» – і на цьому був би кінець. Але з часом мені би могли інкримінувати «підробку документів», тому я цього не зробив», – каже п. Юрій.


Третій камінь спотикання


 Пізніше у Пенсійному фонді виявляють ще одну, на їхню думку, суттєву помилку, що також затримала процес отримання пільгових коштів. Виявилося, що у військовому квитку відмітка про демобілізацію п. Юрія стояла не на тій сторінці, що у всіх (!!!). Третім і останнім каменем спотикання на шляху Юрія до отримання законних (і таких необхідних) грошей стала чергова помилка у тому ж слові, в якому вже помилялися: замість «Емерікович» написали «Емерикович». Одна літера «и» додала чимало тяганини із документами. Адже чоловікові запропонували знайти свідоцтва про народження і шлюб його батьків, які давно уже померли. «Крім того, у РАЦСі мені сказали сплатити 400 гривень за те, аби виправити помилку. Я не сплатив, а звернувся у прокуратуру. РАЦС зобов’язали видати необхідні мені документи. Найгірше те, що такі випадки – непоодинокі. У РАЦСі зі мною чекав чоловік, у якого було дві близнючки. Так ось працівники допустили помилку в свідоцтві про народження однієї із них, написавши неправильно по батькові. Виходить, що одна дівчинка із близнючок – донька не цього тата. Абсурд!» – розповідає п. Юрій.


 Коли документи чоловік подав у встановлені терміни, з легкістю видихнув. Надіявся, що тепер швидко отримає гроші. Але... Пенсійний фонд довго ці кошти нараховував. Коли все ж таки нарахував, уже поштове відділення не поспішало його видавати п. Юрію. І місяць «футболили» чоловіка від однієї установи до іншої. Днями чоловік отримав свої пільгові кошти. Однак не з радістю згадує усе те, через що довелося пройти, аби отримати те, що гарантує йому закон.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Схожі матеріали (за тегом)

Загрузка...
Альфа-Банк UA CPL

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення