Неділя, 18 квітня 2021p.

«Сезон» квартирних крадіжок розпочався!

 Тому спеціалісти радять якомога швидше обзавестися системою охорони помешкання для запобігання таким злочинам.

Сьогодні в українському суспільстві склалася неоднозначна думка про те, чи варто ставити своє помешкання під охорону. Хтось сумнівається в ефективності роботи охоронних фірм щодо запобігання проникненню злодіїв до оселі. Хтось роками сміливо користується послугами таких організацій. Проте побутує думка: ставити житло під охорону наразі можуть дозволити собі далеко не пересічні громадяни. Представники ж охоронних фірм стверджують: згідно з проведеним аналізом щодо фінансових можливостей клієнтів більша їх частина – це люди середнього або трохи вище середнього статку. Але не завжди багатії, бізнесмени та олігархи.


 Правоохоронці констатують: статистика показує, що саме на період літніх відпусток найбільше скоюється квартирних крадіжок. А також в період пасхальних і новорічних свят, коли чимало людей залишають свої оселі без нагляду.


 «Як свідчить досвід Державної служби охорони, вже один тільки факт наявності охоронної сигналізації примушує відмовитися від злочину 50% квартирних злодіїв. Інші 50% майже в повному складі опиняються у службовому автомобілі ДСО, а пізніше – у територіальному органі внутрішніх справ», – каже заступник начальника відділу Державної служби охорони при УМВС України в Чернівецькій області Віталій Петрович Бураковський.


 За шість місяців цього року на території області вчинено 160 квартирних крадіжок. Більшість з них розкрито. Натомість жодна домівка, за недоторканністю якої стежить ДСО, не була пограбована. Припинено одну спробу проникнення до оселі, що охороняється, та одного зловмисника було затримано «на гарячому».


Кому довіряти – приватній чи державній охоронним фірмам?


 На сьогодні за договір з клієнтом про охорону помешкання на території нашої області борються чотири приватні охоронні фірми та одна державна. Наразі понад тисячу помешкань Буковини знаходяться під охороною ДСО, стільки ж – під охороною приватних. Перед тим як укласти з будь-якою фірмою договір про надання послуг, спеціалісти радять потенційним клієнтам зважити усі «за» і «проти». Адже плюси і недоліки існують в охоронних організаціях будь-якої власності.


 «Вважаю, що ДСО перед ідентичними приватними фірмами мають ряд переваг. По-перше, цього року нашій службі виповниться 59 років. А це говорить про певні напрацювання в організації роботи та досвід. По-друге, вартість за надання послуг в ДСО значно нижча», – каже підполковник Бураковський.


 Якщо враховувати, що найстаршій охоронній приватній фірмі на чернівецькому ринку більше двох років, то, напевне, ДСО у цьому плані виграє. Та представник однієї з приватних фірм В’ячеслав Прудник каже, що не вік, а конкретні результати говорять про надійність та рейтинг організації. «Мені здається, не варто виділяти найкращих у цій сфері. Головне, щоб люди користувалися такими послугами. Думаю, що розвиток послуги «квартира під охороною» ще в майбутньому. І стане такою ж неодмінною, як оплата за прибирання під’їзду», – каже п. В’ячеслав.


Бути під охороною – дороге задоволення?


 Клієнт, який з об’єктивних міркувань наважився поставити своє помешкання під охорону, повинен бути готовим до чималих витрат (перших одноразових внесків). У кожної фірми, що надає такі послуги, своя калькуляція. «Якщо підрахувати вартість приладу, що передає сигнал на пульт централізованого спостереження, два сповісники та монтаж, то власнику однокімнатної квартири це обійдеться в 1600 гривень. При цьому щомісячна оплата за цілодобовий нагляд становитиме 60 гривень. Дорожче обійдеться встановлення безпровідних сповісників», – каже Віталій Бураковський.


 При цьому спеціалісти наголошують, що існує чимало нюансів, від яких залежатиме вартість послуг. Приміром, у квартирах, що знаходяться на перших поверхах, де не закриті верандами балкони, найчастіше і здійснюються квартирні крадіжки. Тому технічно ступінь охорони у таких помешканнях повинен бути вищим. Що стосується послуг приватних фірм, то вартість їх послуг вища. Встановлення обладнання коштує 2000 грн., але залежить від якості приладів. Проте перед «сезоном» квартирних крадіжок чи не кожна організація, яка займається охороною об’єктів, намагається заманити клієнтів акційними умовами на кшталт «підключення – одна гривня».


Чи відповідають фірми за недотримання умов договору?


 Чи не найважливішим питанням при виборі охоронної фірми є ступінь її відповідальності за невчасне чи неякісне надання послуг. Представники охоронних організацій б’ють себе у груди, що на виклик приїжджають протягом двох-трьох хвилин, а у віддалені від центру міста вулиці – за п’ять. Проте клієнта менше за все це турбує, якщо при цьому він сплачує нарівні з усіма іншими. Чи не найсвіжішим прикладом невчасного приїзду на виклик є ситуація з ювелірним магазином «Золотий Лев». Хоч злодіїв згодом правоохоронці і затримали, та «на гарячому» взяти не вдалося. При тому, що салон знаходився на вулиці Головній.


 «Для уникнення непорозумінь із клієнтами у договорі чітко вказано ступінь відповідальності охоронної фірми у випадку скоєння крадіжки. Якщо клієнт виконав усі вимоги (приміром, за потреби – встановлення додаткових дверей), то ДСО несе повну майнову відповідальність за вкрадене. Якщо ж клієнт порушив певні умови (двері залишив відчиненими), то відповідно крадіжка не є результатом поганої роботи служби», – каже Віталій Петрович.


 Отже, ставити своє помешкання під охорону чи ні, справа кожного із нас. При цьому спеціалісти нагадують: наша безпека і безпека нашого майна в більшій мірі залежить від нас самих. Адже фахівці кажуть, що питання встановлення систем охорони в нашому суспільстві вже давно є проблемою не гаманця, а свідомості людей.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення