Четвер, 21 жовтня 2021p.

Чи стане конопля легальною?

 Замість того щоб посилити контроль держави за незаконним обігом наркотиків, Глобальна комісія з антинаркотичної політики ООН пропонує легалізувати легкі наркотики. Що з цього приводу думають українські фахівці?


 За неофіційними підрахунками, в Україні близько 2 млн. наркозалежних людей. Хоча офіційна статистика свідчить, що 83 тисячі. Віра Федорівна Плаксива, завідувач диспансерного відділення, каже, що станом на початок цього року у Чернівецькій області зареєстровано 725 осіб, у яких виявлено синдром залежності від наркотичних речовин. «249 осіб оглянуто з метою визначення стану наркотичного сп’яніння. 125 з них виявилися тверезими», – каже Віра Федорівна. Зрозуміло, що точної об’єктивної статистики не існує через те, що більшість наркозалежних приховують свій стан або не визнають його шкідливим. А визначити їх точну кількість підпільно неможливо.


 Думка про те, що легалізація деяких наркотиків зменшить кількість наркозалежних, є хибною. У випадку, якщо наркотики стануть доступними, відповідно збільшиться і кількість потенційних людей із синдромом залежності до наркотичних речовин. «Якщо сьогодні легалізувати легкі наркотики, завтра офіційно затребуваними стануть важкі. Чи не кожен нині наркозалежний починав саме із вживання легких наркотиків. Однак будь-який наркотик вражає головний мозок і викликає звикання до нього. Тому люди мають знати: і важкі, і легкі наркотики є небезпечними для здоров’я. Одна лише думка людини, що вживати наркотики можна, надає їй негативний шанс використати цю можливість», – каже начальник медичної частини обласного наркологічного диспансеру Анжела Василівна Думітраш.


 Згідно із опитуваннями Інституту Горшеніна, більшість українців (83,1%) заявляє, що серед їх родичів немає наркозалежних людей. При цьому 11,6% опитаних визнають, що в їх сім’ях є наркозалежні, а 5,3% людей відмовилися відповідати.


Злочинний, але комусь вигідний по суті закон


 У 2006 році в українському уряді вже були спроби законно врегулювати вживання легких наркотиків. Але тоді Міністерство юстиції заблокувало реєстрацію такого документа. Фахівці кажуть, що такий закон, «злочинний» за своєю суттю, все одно не виведе наверх «чорний ринок наркотиків». Він і надалі залишиться одним з потужних шляхів заробляння грошей.


 Як показує досвід, війни проти наркотиків безуспішні. Для верхівки це надто ласий шматок, аби його викорінювати. 49-річна чернівчанка Людмила наразі у чернівецькому СІЗО чекає етапування у виправну колонію. Жінці інкримінують статтю 307 (ч.2 – «незаконне виготовлення, зберігання та збут наркотичних речовин»). «Те, що за грати саджають «пішаків» наркобізнесу, викоренити їх не вдасться. За добре налаштованим наркобізнесом завжди стоять «перші особи», – каже Людмила. Однак з яких міркувань жінка може робити такі висновки, коли вона запевняє, що тільки вживала наркотики, а не займалася їх збутом?


 Юрій Толочко, начальник Відділу спеціальних досліджень науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Чернівецькій області каже, що працівники його відділу проводять спеціальні дослідження. Серед них – експертиза наркотиків. І хоч виявленням незаконного обігу наркотиків займаються оперативники, проте висновок все одно дають експерти НДЕКЦ. «Я вважаю, що легалізація наркотиків у державі, яка прагне демократії, неможлива. Завдяки такому рішенню ми отримаємо втричі або й більше наркозалежних. І ця хвороба проявлятиметься чимдалі у молодшому віці», – каже Юрій Толочко.


 За словами експертів, у районах нашої області займаються висаджуванням і вирощуванням легких наркотиків, а у самому місті – споживанням.

У деяких країнах Заходу легалізація легких наркотиків існує не один рік. Легалізована у продажі конопля є доступною для всіх бажаючих. При цьому саме в цих країнах, як показує статистика, нижчий рівень розповсюдження наркотиків, аніж у тих, де їх вживання переслідується. Хоча існує думка, що в результаті легалізації легкі наркотики приноситимуть непоганий дохід у бюджет, а не мимо нього. Проте більшість держав ініціативу ООН легалізувати легкі наркотики не підтримує. А от чи ухвалять у нашій країні такий злочинний, але комусь вигідний закон, покаже час.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення