Четвер, 08 грудня 2022p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 62

Кінотеатри

Смертність від раку знижується, але захворюваність на нього зростає

Онкологи області стверджують: спостерігається тенденція до зниження смертності від раку, але захворюваність на нього – зростає. 4 лютого світова спільнота відзначила День боротьби з раком. До цієї дати у Чернівецькому обласному онкологічному диспансері спеціалісти провели прес-конференцію для того, щоб черговий раз нагадати громадськості: рак – це не вирок, а діагноз хвороби, яку за раннього виявлення можна легко подолати. Експерти стверджують, що близько 40% захворювань на онкологічну патологію можна попередити. Запорукою цього є активний і здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок та регулярне проходження медичних оглядів.

Рак як причина високої смертності посідає друге місце в структурі смертності населення і разом із серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Адже ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка. «Це насамперед пов’язане із тим, що у чоловіків більше шкідливих звичок і працюють вони в гірших умовах. Хоча в нашій області ситуація краща, ніж взагалі в Україні. Адже на території Буковини немає «шкідливих» заводів. А це сприяє зменшенню кількості онкохворих. До того ж, наш диспансер володіє досить потужною матеріально-технічною базою, що дозволяє лікувати та рятувати більше пацієнтів. Лікуватися до нас приїжджають навіть люди із сусідніх областей. Однак хочеться знову й знову нагадати про те, що медицина матиме ще більш ефективний результат, якщо хворі звертатимуться на ранніх стадіях захворювання. Зараз наші громадяни мислять про рак стереотипно. Мовляв, якщо виявлено рак, то будь-яке лікування уже нічого не допоможе, а кінцевий результат – швидка смерть. Це не так», – пояснює обласний позаштатний онколог ГУОЗ, головний лікар обласного онкологічного диспансеру, доцент Анатолій Гонца. Як приклад лікарі наводять статистику: із 18 тисяч онкохворих, які стоять на обліку у нашій області, 64% – живуть 5 років і більше. Знову ж таки – за умови вчасного виявлення раку. А щоб вчасно його виявити, онкологи радять проходити загальний огляд у лікаря не рідше, ніж один раз на рік. Раз на два роки – замало, переконують фахівці. Адже два роки достатньо, аби в організмі людини сформувалася патологія. Відповідальність за виявлення раку на перших стадіях цілком покладається на первинну ланку медицини (фельдшери, дільничні лікарі), тому фахівці мають велику надію на ефективну співпрацю з представниками сімейної медицини, про яку так багато говорять нині у суспільстві. Поки що громадяни можуть обстежуватися також у міжрайонному центрі профілактики та ранньої діагностики захворювань, який обладнаний сучасною апаратурою та орієнтований на обстеження жінок Кельменецького, Сокирянського та Хотинського районів. У найближчих планах відкриття таких центрів у Заставні та Вижниці.
Проте боротьба з раком не може бути ефективною лише завдяки зусиллям медиків, важливість і гострота цієї проблеми мають усвідомлюватися й самими пацієнтами. Якщо такий діагноз уже і виявлено, онкоголи радять не впадати в стан шоку та депресії, адже, як показує досвід, закінчуються вони втратою дорогоцінного часу на лікування. До того ж, в онкодиспансері передбачені посади психотерапевта та психолога.
Уже вкотре науковці-медики розвінчують чутки про те, що то канадські, то американські, то російські вчені винайшли ліки від раку. «Такої панацеї немає. Зрозумійте, якщо би такі ліки були, випадків смертності поменшало б. А фармацевтика – це бізнес, і подібного роду заяви, зокрема у ЗМІ, є звичайним піаром. Крім того, будь-які нові методи лікування, а надто ліки, повинні пройти енну кількість досліджень, випробовувань, затверджень, і тому, щоб потрапити таким лікам на полиці аптек, необхідно іноді мільярди гривень», – каже проректор, завідувач кафедри онкології та радіології БДМУ, професор Олександр Ілащук. А поки такі ліки вчені ще шукають, українські пацієнти витрачають на своє лікування від десяти тисяч до сотень тисяч гривень. Хоча, як зазначають онкологи, держава покриває 80% людських витрат на хіміотерапію, проте онкопрепарати та реактиви входять до ряду найдорожчих. Тому чимало необхідного пацієнти змушені купувати самотужки. «Однак якщо порівнювати ситуацію із фінансуванням, то ще кілька років тому державне фінансування складало лише 30%. Відчуваєте різницю?» – запитує заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА Ростислав Калошин.
До слова, сьогодні у структурі захворюваності на онкологічну патологію спеціалісти реєструють невпинне зростання ураження чоловіків злоякісними новоутвореннями товстої кишки, сечостатевої системи, шкіри, головного мозку, легенів та шлунка. У жінок – молочної залози, шкіри, шлунка, репродуктивної системи, щитоподібної залози.

Довідка

Зараз на кожні 50 жителів України припадає одна хвора людина. На обліку в онкологічних установах перебуває близько 960 тисяч хворих, у тому числі 5,5 тисяч дітей. Щодня реєструються 470 нових випадків захворювання і 250 смертей від раку. Із загальної кількості 30% з них – це люди працездатного віку. Рівень захворюваності на рак міського населення України на 15% вищий, ніж у сільського, що, очевидно, пов’язане з покращанням діагностики та виявлення онкологічної патології у лікувальних установах міста. Спостерігається тенденція до зниження смертності від раку: за останні 5 років показник зменшився на 1,6%.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Друг
Рак-це так страшно...як важко людям
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення