Субота, 28 травня 2022p.

Масової смертності засуджених немає

Наразі в українських тюрмах знаходиться 150 тисяч осіб. За неофіційною статистикою, з них 10 % – ВІЛ-інфіковані. Правозахисники вважають, що тисячі людей, яких утримують до суду в СІЗО, не мають доступу до медичної допомоги.

Адвокати переконані, що українські виправні установи не отримують достатньої кількості коштів для того, аби належним чином доглядати за засудженими. Тому у багатьох випадках місця позбавлення волі по праву можна назвати місцями-розсадниками різних захворювань. Ситуація в СІЗО ще більш критична, ніж у тюрмах, переконані правозахисники, адже, згідно із законом, затримані не можуть користуватися послугами лікарень Державної пенітенціарної служби, оскільки вони ще не визнані судом винними, а значить, не є засудженими. Виходить, що якщо суддя дає дозвіл звільнити засудженого для лікування, то адміністрація СІЗО зобов’язана надати автомобіль і конвой. Для цього часто в СІЗО немає коштів. Ми вирішили дізнатися, чи вистачає фінансування відділу Державної пенітенціарної служби України в Чернівецькій області для того, аби надавати належну медичну допомогу засудженим у Сокирянській ВК-67 та затриманим у Чернівецькому СІЗО.
Фінансування на належну медичну допомогу засудженим та увязненим вистачає, кажуть фахівці. Тільки у 2011 році закуплено чимало дороговартісного обладнання для лікування та діагностики цієї категорії людей. А щодо ситуації з увязненими, взагалі проблем немає, адже вони мають право обслуговуватися у всіх цивільних медичних закладах. Для цього у лікарнях створені спецпалати, обладнані решітками на дверях та гратами на вікнах. Таких людей супроводжує озброєний конвой, який чергує цілодобово.
Протягом 2007-2011 рр. фахівці зафіксували три випадки смертності в Чернівецькому слідчому ізоляторі (2010 р. – 2, 2009 р. – 1) та 10 у Сокирянській виправній колонії (2011 р. – 3, 2010 р. – 1, 2009 р. – 4, 2007 р. – 2). Найбільш поширеною причиною смерті є ішемічна хвороба серця (п’ять випадків).
У цілому питання медичного забезпечення спецконтингенту перебувають під постійним контролем керівництва установ та відділу ДПтСУ області. У медичних частинах Чернівецького СІЗО та Сокирянської ВК-67 наявні у достатній кількості медпрепарати та засоби для надання невідкладної медичної допомоги, штатний розклад медчастин установ наразі укомплектований на 100%.
«Медичне забезпечення надається цілодобово. Першу допомогу надає черговий фельдшер, якщо це сталося вночі чи у вихідні. Потім викликають ургентного лікаря. У медичній частині СІЗО наявні у достатній кількості медпрепарати та засоби для надання невідкладної медичної допомоги. Строки придатності препаратів дотримуються. Запис ув’язнених на амбулаторний прийом здійснюється щоденно під час обходу камер фельдшером. При цьому також контролюється санітарний стан камер. За потреби фельдшер робить відповідні призначення в установленому для нього обсязі. Щоденно медичні працівники проводять тілесний огляд неповнолітніх на наявність у них тілесних ушкоджень і татуювань. Результати огляду реєструються в спеціальному журналі. Якщо необхідно надати консультативну допомогу та провести спеціальні обстеження, залучаються відповідні фахівці лікувальних закладів м. Чернівці», – розповідає старший інспектор у зв’язках з громадськістю відділу Державної пенітенціарної служби України у Чернівецькій області Микола Лазенко. При виявленні захворювання, що загрожує життю та здоров’ю ув’язненого, медична допомога надається в місцевих органах охорони здоров’я. Для подібних випадків в лікарні швидкої медичної допомоги обладнано палату-ізолятор. Медична частина тісно співпрацює з усіма медичними закладами м. Чернівці. Так, протягом 2011 року 20 разів надавалась консультативна та медична допомога.
З метою зменшення наслідків епідемії ВІЛ/СНІД проводиться профілактика, діагностика, а за потреби – лікування опортуністичних захворювань у ВІЛ-інфікованих, а саме: призначено відповідального лікаря-консультанта капітана внутрішньої служби С.С.Ротара з питань ВІЛ/СНІД, який безпосередньо займається питаннями профілактики, діагностики, диспансеризації та лікуванням ВІЛ-інфікованих засуджених. Здійснюється постійний контроль за організацією роботи лікаря-консультанта з питань ВІЛ/СНІД щодо документації по роботі з ВІЛ-інфікованими.
Станом на 31.12.2011 року на диспансерному обліку знаходилося 7 ВІЛ-інфікованих, троє з яких отримують антиретровірусну терапію за допомогою Чернівецького обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. З початку року проведено добровільний забір крові для виявлення антитіл до ВІЛ-інфекції 22 ув’язненим. Один результат з них був позитивним (виявлений вперше).
«Щоденно при відвідуванні камер та безпосередньо в медичній частині фахівці проводять роз’яснювальну роботу серед спецконтингенту щодо шляхів інфікування ВІЛ-інфекцією. Особи, які вперше прибули до установи, підтверджують це особистим підписом в медичній карті. В установі є наочна агітація (стенди, брошури, проспекти) з питань ВІЛ-інфекції. Всі ув’язнені мають вільний доступ до цієї інформації. У системі службової підготовки рядового та начальницького складу постійно організовуються та проводяться заняття з обов’язковим прийняттям заліків щодо рівня знань про ВІЛ/СНІД та заходи перестороги», – розповів капітан внутрішньої служби Лазенко.
У прокуратурі ж кажуть, що не все так ідеально. Перевірки у СІЗО та Сокирянській колонії проходять регулярно. Тому порушення фіксуються часто. Так, нещодавно за виявлені порушення до дисциплінарної відповідальності приятгнуто начальника медичної частини СІЗО та начальника СІЗО.
Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 fan
Якими б люди не були вони такого не заслуговують... .це дуже жорстоко..
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! +1 Знаюча
Чого вони не заслуговують? умови утримання засуджених у нас дійсно людські, але якщо пригадати,що нерідко вони відбуваютбь покарання за вбивство та згвалтування, то хеться взагалі цих умов позбавити їх.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення