Субота, 28 травня 2022p.

На рак молочної залози хворіють навіть чоловіки

 Науковці твердять, що досі не знайдено препаратів, що гарантували б стовідсоткове вилікування від раку. А інформація, що час від часу з’являється, є вигідною та спланованою бізнес-акцією чи комерційним ходом багатьох закордонних фармацевтичних фірм. «Якщо б людство мало такі препарати, проблема раку молочної залози (РМЗ) була б уже знята», – запевняють онкологи.


В Україні РМЗ займає перше місце серед однозахворювань у жінок працездатного віку. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна жінка. Онкологи констатують, що, згідно зі статистикою, наша держава є однією з провідних в Європі за абсолютним числом захворюваності на РМЗ. У Чернівецькій області кожного року виявляють цю недугу у 250 жінок. В основному це жінки 40-річного віку та старші. Однак, за словами медиків, в останні роки РМЗ значно «помолодшав», адже почали хворіти 20-річні і навіть ті жінки, які ще не народжували. Якщо на початкових стадіях людину можна ще врятувати за допомогою органозберігаючих операцій, то у занедбаних стадіях, як правило, діагноз звучить як вирок. «За останні десять років ми спостерігаємо таку тенденцію: щорічний приріст захворювання на РМЗ становить 2%. Це дуже високий показник», – говорить головний лікар обласного онкодиспансеру Анатолій Гонца.


Або 60 гривень для обстеження, або 30 тисяч для операції


Основними причинами та факторами ризику, що провокують виникнення РМЗ, лікарі називають спадковість, пізню вагітність, пологи, гормональні збої, ожиріння, травми та порушення статевого життя. Завідувач хірургічного відділення обласного онкодиспансеру Іван Кривчанський каже, що фактично щодня в його відділенні оперують пацієнтку. «Для попередження недуги кожна жінка раз на місяць перед дзеркалом зобов’язана займатися самообстеженням молочної залози. Якісь відхилення чи травму вона відчує обов’язково. А вже потім за допомогою спеціальних медичних обстежень лікарі допоможуть підтвердити чи спростувати занепокоєння», – пояснює п. Кривчанський. Лікарі наголошують, що вчасне діагностування хвороби дозволяє попередити смерть у 95%. Протягом цього року виявлено три випадки РМЗ у чоловіків. Медики кажуть, що сильна половина людства рідше, але також схильна до цього захворювання.


Щорічно онкодиспансеру потрібно мільйони гривень на придбання необхідних хіміопрепаратів. Поки що лише третю частину необхідного фінансує держава. Якщо пацієнтки за обстеження сплачують 60-70 гривень у касу в якості благодійного внеску і витрачаються вони на поновлення плівок та реактивів, то курс лікування у занедбаних стадіях може перевищувати 30 тисяч гривень. Бюджетних коштів на це не виділяється, тому хворі самостійно оплачують його.


Наразі обстежити молочні залози можна в обласному клінічному онкологічному диспансері, у діагностичному центрі, у клінічній лікарні та міжрайонному центрі у Кельменцях. Незабаром планується відкриття ще двох таких центрів у Вижниці та Заставні.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення