Понеділок, 04 липня 2022p.

Гепатиту В і С прогнозують звання чуми ХХІ століття

 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, загальна кількість хворих на вірусні гепатити В і С у світі у 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих. За експертними оцінками, в Україні кількість носіїв гепатиту В перевищує 1 млн. людей, а гепатитом С інфіковано приблизно 1,2 млн. осіб. Тому фахівці пророкують цьому захворюванню звання чуми ХХІ століття.


 І ВІЛ-інфекції, і хронічні гепатити порівнюють через однакові шляхи передачі, групи ризику, перебіг захворюваності та ускладнення. В обох випадках смертність досить висока. Хоча якщо в першому епідемічність, завдяки вжитим заходам, стабілізувалася, то епідемічність захворюваності на гепатити В і С існує, однак про це офіційно ще не оголошено. Згідно з прогнозами лікарів за 10-20 років смертність від вірусного гепатиту С і його наслідків зросте утричі. Професор БДМУ Оксана Хухліна зауважує: «Лікування цієї недуги є довготривалим і дорогим. Природне протікання хвороби без належного лікування займає від 10 до 15 років. Загалом же витрати на сучасні противірусні лікарські засоби можуть складати від 500 до 2500 доларів на місяць. А зважаючи на довготривалість цього процесу, хворі повинні мати лише на лікування від шести до тридцяти тисяч доларів на рік». А в Чернівцях з 2007 року жодної копійки ні обласна, ні міська влада не виділила на діагностику чи лікування цієї недуги.


Чи запрацює гепатологічний центр, залежить від депутатів


 До 2010 року в Чернівцях ніхто облік хворих на гепатити не вів. Завдяки виданому відповідному наказу МОЗ такий реєстр нарешті з’явився. Завідуюча відділення особливо небезпечних інфекцій обласної СЕС Ірина Ковалевська каже: «Коли будь-який лікар виявляє у хворого гепатит В чи С, повідомляє про це нам. Коли ж про такий факт через халатність медик не повідомив, проводиться службове розслідування. Тоді винний сплачує штраф». Однак фахівці не приховують, що досі не існує спільного розуміння проблеми як з боку медиків, так і з боку влади. Тому правдивої статистики не існує. Так само, як і обласної програми, що допомагала б у фінансуванні хворим на цю недугу. Хоча подібні програми уже успішно діють у семи інших регіонах країни.


 У Чернівцях через брак коштів уже третій рік поспіль не може розпочати свою роботу гепатологічний центр при обласній лікарні, який розрахований на 20 ліжок. Тому фахівці мають намір звертатися до депутатського корпусу з проханням посприяти у відкритті цього центру.


 Медики кажуть, що найчастіше до групи ризику входить молодь. Високі шанси захворіти на гепатит С, за словами лікарів, мають люди, які часто відвідують манікюрні салони, колишні наркомани, ВІЛ-інфіковані, люди, які мають багато статевих партнерів, мають на тілі пірсинг, татуювання. Але найбільший ризик існує для тих, які лікуються в медичних закладах, де застосовують інструментарій багаторазового використання і не дотримуються правил стерилізації. Відрадно, що регулярно обстежуються на ці віруси вагітні жінки, допризовники та донори. Інші категорії населення навіть можуть не здогадуватися, що є носіями цієї соціально небезпечної хвороби. Лікарі пригадують із досвіду приклади, коли хворі, які разом лікували, приміром, виразку шлунка, зустрічаються через певний час уже в інфекційному відділенні. Це знову ж таки стається через недотримання санітарних та гігієнічних правил у медичних закладах.


 Керівник чернівецького міського благодійного фонду «Життя заради життя» Тамара Ліпатова констатує: «Опитування серед молоді показало, що люди насправді не усвідомлюють небезпеку, що несе це захворювання. Більшість опитаних респондентів думають, що це звичайне захворювання печінки». Тому лікарі вважають за доцільне в обов’язковому порядку проводити скринінг (виявлення інфекції). Адже вчасне діагностування вірусних гепатитів В і С зможе попередити цироз печінки (а іноді і її рак).

Наприкінці фахівці радять: усім мешканцям пройти діагностику цього захворювання, елементарно здавши аналіз крові. Звернутися можна як до дільничного лікаря, так і у приватну клініку. І хоч це «задоволення» не з дешевих, та дає можливість переконатися, здорова людина чи ні. А отже, чи не несе вона небезпеку для своїх рідних та близьких.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення