Субота, 28 травня 2022p.

Епідемії ГРЗ до січня не очікується

 Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я міської ради Ігор Незборецький. У чернівчан ще є час зробити необхідне щеплення, адже, за словами керівника галузі міста, епідемії ГРЗ та грипу в епідемічному сезоні 2011-2012 років не очікується. Про особливості проведення реформ у галузі медицини в місті Чернівці та про плани управління він розповів нам у короткому інтерв’ю.


– Які прогнози із захворювань на ГРЗ та грип у Чернівцях?

– Епідемії наразі не очікується. На сьогоднішній день, порівняно з аналогічним періодом минулого року, захворюваність набагато менша. Тому ситуація на сьогодні прогнозована і не критична.


– А щеплення, на Вашу думку, потрібно робити чи воно зайве?

– Як лікар і начальник управління охорони здоров’я раджу робити щеплення. В аптечній мережі міста є ряд вакцин, що дозволені до застосування в епідемічному сезоні 2011- 2012 років, як-от: «Флюарикс», «Інфлувак», «Грипповак», «Ваксігрип» та інші. Ціни на вакцини варіюють від 50 до 100 гривень, тому кожен може обрати для себе препарат у залежності від фінансової можливості.


– Попередній керівник управління на звітній конференції торік сказала, що «жебраки не можуть лікувати людей». На Вашу думку, коли ця ситуація зміниться і в місті, і в Україні? Коли лікарі отримають гарні умови праці та гідну компенсацію за свою роботу?

– Звичайно, це питання є актуальним. Програма реформування медичної галузі, запланована Президентом та урядом, передбачає зміну механізмів фінансування медицини. В рамках реформи, проведення якої передбачено до 2020 року, планується розмежування видатків за видами медичної допомоги: первинною, вторинною, третинною та екстреною. Завдяки впровадженню нових механізмів фінансування передбачається пов’язати заробітну плату медичних працівників з обсягами та якістю виконаної ними роботи. В першу чергу це стосується лікарів первинної ланки. Для цього розробляються критерії якості надання медичних послуг. Питання матеріального стимулювання медичних працівників є дуже суттєвим, оскільки професія лікаря передбачає постійне удосконалення, підвищення професійного рівня шляхом відвідування наукових конференцій, форумів, участь у яких потребує певних фінансових витрат.


– Як, на Вашу думку, зменшити побори та корупцію у державних лікарнях і медичних установах? Що для цього робиться у місті?

– Нещодавно, 07.04.2011 року, набрав чинності новий Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції». На оперативній нараді в управлінні за участю працівника прокуратури в присутності головних лікарів лікувальних установ міста були розглянуті основні положення цього нормативного акта. Керівники медичних закладів мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на запитання, які виникли під час наради. Підкреслю, питання додержання чинного законодавства в міських лікувальних установах знаходиться під постійним контролем правоохоронних органів. Так, близько двох тижнів тому прокуратура завершила перевірку міської дитячої клінічної лікарні, днями закінчена перевірка в міському клінічному будинку №2.


– Які зміни відбулися в галузі охорони здоров’я у місті з Вашим приходом?

– По-перше, зміцнена матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я міста. В міській лікарні №4, яка обслуговує мешканців Садгірського району, встановлений сучасний рентгенівський апарат французької фірми CAMARGUE. Закінчуються монтажні роботи із встановлення нової рентгенівської апаратури на базі міської поліклініки №1 по вул.Шкільній, 6. За кошти державного бюджету міська лікарня №2 отримала реанімаційний комплекс вартістю 37,4 тис. грн. У міській стоматологічній поліклініці встановлений дентальний рентген-апарат з радіовізіографом, в усіх лікувальних кабінетах поліклініки проведено комп’ютерну мережу. Госпрозрахункова поліклініка профілактичних оглядів придбала флюорограф з цифровою обробкою зображення вартістю 408,5 тис. грн. За кошти міського бюджету станція швидкої медичної допомоги закупила 3 кардіодефібрилятори-монітори (97 тис. грн.). Від спонсорів станція швидкої медичної допомоги отримала 300 комплектів форми для працівників бригад швидкої допомоги.


 По-друге, велика увага приділяється ремонтним роботам в лікувальних закладах міської комунальної власності, адже це місце, де перебувають наші пацієнти та проводять більшість часу медичні працівники. Відремонтовано приміщення фізіотерапевтичного відділення міської поліклініки №1 на вул. Шептицького, 20. На базі відділення функціонує 6 ліжок денного стаціонару Центру реабілітації населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС. У міській клінічній лікарні №3 проведено ремонт неврологічного відділення та реконструкція маніпуляційного кабінету ревматологічного відділення. В пологових будинках проведені планові поточні ремонти, виконаний капітальний ремонт з реконструкцією операційного блоку в пологовому будинку №2 (200 тис. грн.). У міській стоматологічній поліклініці проведений ремонт зали очікування пацієнтів. В міській лікарні №4 відремонтовано неврологічне відділення. Відремонтований та оснащений меблями та інвентарем новий пункт станції швидкої медичної допомоги «Руський».


Дуже важливим є питання завершення будівництва хірургічного корпусу міської дитячої клінічної лікарні на Буковинській, 4, яке планується в грудні цього року. Будівельні роботи здійснює департамент містобудівного комплексу.

Є багато планів щодо переформатування лікувальних установ з метою створення єдиного медичного простору обласного центру.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення