Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Чернівецька влада вирішує проблеми чернівчан

Чернівці сьогодні: оцінка соціально-політичної ситуації мешканцями міста Днями були презентовані результати соціологічного опитування, що напередодні Дня міста проводили експерти Центру євроатлантичної інтеграції та безпеки ЧНУ ім. Ю.Федьковича та міський центр культурно-освітніх ініціатив «Метасвіт».


Результати цього опитування виявилися несподіваними та цікавими як для науковців, так і для журналістів. Про те, що саме хвилює чернівчан, як вони оцінюють суспільно-політичну та соціально-економічну ситуації в рідному місті, ведемо мову із доцентом кафедри політології та державного управління Наталією Стрельчук.


– Як часто Ви проводите аналогічні дослідження і яка їхня мета?

– У такому форматі соціологічні дослідження започатковано у 2006 р. З того часу намагаємося регулярно відслідковувати динаміку громадської думки населення області і міста Чернівці із соціально-політичних питань. Наприклад, результати цього дослідження дають можливість з’ясувати думку мешканців Чернівців із часу останніх виборів до місцевих органів влади.


– Я знаю, що Ви традиційно запитуєте під час проведення досліджень про те, які проблеми нашого міста потребують нагального вирішення.

– Так. Зауважу, що на це запитання пропонується надати не більше трьох варіантів відповідей. Значна частина респондентів відзначила необхідність модернізації комунальних підприємств, забезпечення надання послуг ЖКГ на конкурентній основі, покращення роботи громадського транспорту. 46,1% чернівчан вважають, що слід оптимізувати систему збору, вивозу відходів і переробки сміття. Особливо потерпають через це околиці міста, де чернівчани зіткнулися із тим, що мешканці сусідніх сіл звозять на їхні пункти збору сміття. Також серед важливих проблем, що потребують вирішення, респонденти назвали наступні: проблема освітлення міських околиць (39,9%), вдосконалення схеми транспортних маршрутів міста (31,3%), запровадити енергозберігаючі технології на комунальних підприємствах міста (21,5%). Я хочу підкреслити, що це опитування проводилося до запуску нового сміттєсортувального заводу.


– Отже, міська влада теж звернула увагу на цю проблему?

– Так, і саме ця подія є вже навіть частковим вирішенням проблеми. Але тут, на мою думку, крім дій влади, має бути і зацікавленість громадських організацій, а також самих мешканців. Приміром, екологічні організації мають реагувати на те, що чернівчани стурбовані частими випадками спалення сміття двірниками.


– Якщо ми ведемо мову про проблеми, то, за оцінкою респондентів, міська влада вирішує проблеми міста чи ні?

– На запитання: «Чи вирішуються конкретні проблеми соціально-економічного розвитку Вашого мікрорайону (де Ви проживаєте) на рівні міської ради?» «так» відповіли 48,6% опитаних. До речі, в інших регіонах рівень такої підтримки дій саме місцевої влади коливається від 30 до 40% відсотків і традиційно значно вищий за підтримку органів центральної влади.


– Отже, 48% опитуваних вважають, що міська влада хоч і не стахановськими методами, але робить конкретні справи.

– Так. Десь відремонтували дорогу, каналізацію, зробили дах, збудували дитячий майданчик, і мешканці це відразу відзначили як позитивні зрушення.


– А як оцінюють мешканці діяльність депутатів, адже від часу виборів вже пройшов рік?

– Тут чернівчани майже одностайні: вони вважають (41%), що жодна із депутатських фракцій теперішньої Чернівецької міської ради не бере участі у вирішенні наболілих проблем нашого міста, а 50,7% складно відповісти на це запитання. Чернівчани сьогодні ототожнюють діяльність місцевої влади з діяльністю виконавчих органів, а не з депутатським корпусом. У цьому, зрозуміло, є вина самих депутатів, які не контактують із виборцями. Жодна із депутатських фракцій міської ради не має більше 5% підтримки респондентів.


– Звісно, всіх цікавить запитання – «якби вибори міської ради відбулися наступної неділі»…

– Лідером можливих виборчих перегонів поки що залишається екс-мер Микола Федорук. Але на відкрите запитання «Кому із політиків і громадських діячів нашого міста Ви довіряєте найбільше?», М.Федорука назвали тільки 15% опитаних. Цікаво, люди не довіряють, але голосувати будуть. Секретар В.Михайлішин, який тепер в.о.міського голови, отримав 7,2% підтримки опитуваних. Для політика, який ще донедавна не був публічною людиною, це досить високий показник.

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення