П'ятниця, 02 червня 2023p.

Кінотеатри

Чи допоможе муніципальний форум розвитку Чернівців?

 Днями секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин повернувся з VII Українського муніципального форуму, що проходив у місті Іллічівськ Одеської області, який організувала Асоціація міст України. Журналісти «Буковинської правди» зустрілися з Віталієм Михайловичем.


 – Я вперше брав участь у такому поважному зібранні керівників міст, сіл та селищ, – зазначив Віталій Михайлович. – Хочу сказати, що форум пройшов у дружній і водночас конструктивній обстановці.


– Які нагальні проблеми розглядалися на форумі і чи йшлося про те, яким чином їх вирішувати?

– Проблеми у більшості населених пунктів нашої держави однакові. Найбільше говорили про житлово-комунальне господарство. Зокрема, про погані дороги, зношеність водопровідних, каналізаційних та інших мереж, застарілий житловий фонд, проблеми громадського транспорту, вуличного освітлення і т. ін. Всі погодилися, що необхідно знаходити додаткові можливості для поповнення місцевих бюджетів, шукати альтернативні джерела фінансування, активніше займатися залученням інвестицій, адже наявних фінансових ресурсів, навіть у великих містах, не вистачає для вирішення нагальних питань у комунальній сфері. Звісно, не оминули увагою і проблеми в галузях освіти, медицини, культури.


– Чи плануєте переймати у вирішенні певних питань корисний досвід інших міст?

– Схожість проблем дозволяє шукати схожі шляхи їх вирішення. Звісно, що в кожного міста є свої особливості. Але нам не треба дивитися на інших, а закатати рукави і починати вирішувати у Чернівцях ті проблеми, що роками не вирішувалися.


– Коли Ви були в Іллічівську, стало відомо, що резиденція буковинських митрополитів увійшла до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

– Як тільки мені про це повідомили, то я одразу ж озвучив цю новину колегам. Всі мене тепло привітали, адже багато з них неодноразово бували у Чернівцях і бачили красу нашого університету. Адже резиденція – це перлина і гордість не тільки Буковини, але й усієї України.


– Чи сподобалося Вам місто Іллічівськ?

– Це дуже чудово місто, де можна відпочити душею, адже там багато зелених насаджень, парків, скверів. Чимало дитячих і спортивних майданчиків. Місто досить чисте. Не депресивне, тому що там є потужні підприємства.

Сподіваємося, що з часом Чернівці, розвиваючись завдяки роботі владників і пересічних громадян, стануть привабливими для мешканців інших областей України та громадян іноземних держав, а ми, чернівчани, пишатимемося містом, в якому живемо.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення