Понеділок, 25 січня 2021p.

Мешканці вулиці Барбюса вимагають повернення мосту

 Вже рік минув відтоді, як на вулиці Барбюса зняли пішохідний міст, що з’єднував вулиці Барбюса і Білоруську. Причиною такого рішення стало руйнування мосту внаслідок зсуву. Відтоді мешканці Барбюса не можуть напряму потрапити у район Калічанки, а вимушені йти в обхід. Навіть надання пільгового автобуса не вирішує проблему безпеки жителів двох вулиць, адже люди і надалі пересуваються територією залізниці.


 А представники влади поки що не вживають жодних заходів – не ремонтують міст, але й не забороняють пересуватись територією залізниці. Однак це дуже небезпечна ситуація, вважають чернівчани, тому що дорога проходить через рейки і там без жодних перешкод можуть гратися та бігати діти. Через це в районі подейкують, що є перші жертви і що двоє дітей там вже покалічилося. Розповідає Вікторія Руденко, мешканка вулиці Білоруської: «Зняли міст торік і пообіцяли, що до Нового року зроблять новий. Ще восени, коли Азаров приїздив, вони тут ходили із Федоруком, дивилися, сам Микола Трохимович до нас підходив і казав, що все зроблять вчасно, мовляв, «от сам прем’єр приїхав!». Ми повірили, але, вибачте, уже 20-те червня, а віз і нині там». За словами Вікторії Руденко, єдиним заходом, який вжило місцеве керівництво, так це підсипало територію гравієм. «Там тільки один трактор ходить і збирає гравій, – продовжує обурена чернівчанка. – Можна, звичайно, перейти дорогу, але ходить потяг, а всі ми знаємо, що на переїздах часто бувають аварії, якщо там немає охорони та належної дороги, молодь ходить, перебігає, а старі можуть підковзнутися і впасти, адже там крутий спуск, ще й гравій насипали».


 Єдине, що зробили чиновники, так це поклали вузьку дерев’яну драбину, якою дуже небезпечно користуватися, особливо дівчатам, які ненароком забудуть про те, яка там дорога, та вдягнуть взуття на високих підборах. Також на місці, де мала б бути дорога, наразі міститься труба зо три метри, не засипана, а поруч 14-та школа, що на вулиці Шкільній, і діти пересуваються у той бік додому, також з румунської школи діти ходять додому, на Калічанку.


 «Нам дали пільговий автобус, – каже пані Вікторія, – що довозить людей з цього району на інший бік. Але нам було раніше зручно: на «Калинівський ринок» пішки ходили, за комунальні можна було піти заплатити. Я зверталася до депутатів і представників різних політичних партій, але нічого не відбувається».


 Виявляється, що мешканці вулиці Барбюса знову підняли питання про будівництво нового мосту не випадково, адже днями це місце відвідала велика комісія. Через зсув на вулиці зруйнувався не лише міст, але й утворилися тріщини на подвір’ї у навколишніх будинках. Коментує Марія Вакарчук, яка мешкає на Барбюса, 57: «Прийшла велика комісія – 20 осіб – і з міської ради, і з містобудівного управління. Я кажу: «Навезіть глини, бо житло разом із нами зсунеться». У відповідь почула: «Та глина Вам нічого не дасть, бо хата піде». Тоді я запропонувала, щоб мені дали квартиру, щоб зробили укріплення, а вони кажуть: «Ми вирішуємо це питання!» Вже рік вирішують». За словами Марії Іванівни, утворення зсуву в цьому районі – це провина влади. «Вони закрили тут дві каналізації, – продовжує пані Марія, – а воді не було куди іти, і вона почала підтоплювати і міст, і цей горб, де будинки. З цього боку вулиці дали квартири людям, бо у підвалах стояла вода, а нам не дають. Ніхто не знав, від чого були ці зсуви і руйнації, а потім лише дізналися. Нещодавно лише приходила комісія, але ми постійно пишемо, звертаємося до влади, незабаром до нас має ще один лист прийти. Мені особисто губернатор написав і повідомив про можливість здати документи, пообіцяв виділити гроші в якості допомоги. Торік я так і вчинила, думала, що хоч тисячу-дві гривень дадуть, а виділили 150 гривень. Не хочу їх брати, щоб потім сказали, що дали мені багато грошей. Це навіть мені б у дворі на плитку не стало. Я їм казала, що це провина Загородського, але ніхто не хоче визнавати, що це провина начальника. Керівництво все порушило тут, поклали латочки, щоб не було зсуву, і дороги зробили у районі, але щось пішло не так».


 – Міст буде закрито, оскільки він небезпечний для пішоходів, – повідомив помічник начальника зі зв’язків із громадськістю лінійного відділу міліції на станції «Чернівці» Віталій Василян чернівчанам ще минулого року. – Щоби не сталося біди, на мосту встановлено таблички про небезпеку переходу. Але, на жаль, досі ми не побачили жодної таблички, що попереджала б про небезпеку. Офіційною версією руйнування мосту є активізація зсувного процесу. Але фахівці припускають, що однією з причин просідання землі на цій ділянці став частий проїзд фур вулицею Одеською.


 Василь Полевецький, директор ЧФ ВАТ «Геотехнічний інститут»: «Я не знаю, що тут буде робитися. Це питання до органів влади, але, на жаль, і вони не знають, чи буде тут щось робитися, бо на все треба гроші, а їх немає. Там це питання так і розглядалося, щоб ухвалити якісь тимчасові заходи. А от чи будуватимуть щось «по-крупному», то цього не буде, поки не буде прийнято принципово конкретного рішення щодо протизсувного захисту. До тих пір будувати споруди з тривалим строком експлуатації немає змісту: ніхто не знає, чим це закінчиться. А те, що зроблено, то це зроблено, так би мовити, я маю на увазі ту підсипку з вулиці Білоруської, це невідкладні заходи, застосовані, щоб процес не розвивався дуже інтенсивно. Тобто казати, що сьогодні чи завтра там хтось щось буде робити, неправильно, я думаю, що швидше за все буде розглядатися питання про реалізацію тимчасових заходів щодо пішохідного переходу. Місто та область сьогодні реалізувати необхідні заходи не в змозі, адже реальних фінансів на виконання таких робіт не мають. Тут повинна підставляти міцно плече держава. Треба шукати зустрічні ходи з інвесторами, яким запропонувати можна територію в обмін на їх участь у тих заходах, бо, як я вже казав на нараді, фокус не в тому, щоб зробити проект, тому що для його втілення можна гроші назбирати, але за які кошти його реалізовувати? Це багато матеріалів, людей, механізмів, мова йде про десятки мільйонів гривень. Тут потрібно думати не про проект, а про реалізацію, якщо швидко не вжити дій, то потрібно буде щороку щось нове робити, бо там ситуація може мінятися. Ми з переляку там вже багато чого робили і зупинилися. У 2000 році ми тоді писали і казали, що ті заходи, що були розпочаті і не закінчені, приведуть до того, що ситуація може погіршитися. Куди буде розвиватися ця біда, ніхто не знає, сьогодні воно пішло, умовно кажучи, в цей бік, а де гарантія, що при повторенні сильних опадів процес не може піти в інший бік, на Гагаріна, бо там такий грунтовий процес, що може посприяти цьому явищу. Там у другій половині 50-х років дуже близько до вулиці Гагаріна відбувалися активні зсувні явища». ож людям залишається чекати на дії влади, а тим часом зсувні процеси у районі вулиць Барбюса-Білоруської можуть активізуватися у невідомому напрямку. Деякі фахівці вважають, що колишній міст все ж таки не був настільки безнадійним і міг простояти не один рік. Значить, демонтувати його чиновникам було неважко, а ось подумати про реалізацію нового проекту, а тим більше втілити його в життя наразі їм здається надто важким завданням. А мешканці району мріють дочекатися допомоги.

Єдине, що зробили чиновники, так це поклали вузьку дерев’яну драбину, якою дуже небезпечно користуватися, особливо дівчатам на підборах

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення