Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

«Я не міг мріяти в дитинстві про кіно, оскільки вперше його побачив лише в 13 років»

 Апогеєм у кар’єрі актора став фільм «Тіні забутих предків», що тріумфально пройшов по всьому світові. Фільм здобув 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них – 24 гран-прі) й увійшов до Книги рекордів Гіннеcа. Однак його творчий талант не обмежувався лише роллю у цьому фільмі, він зіграв 34 ролі у кіно і в кожен образ вклав щось притаманне лише йому одному.


 У день 70-річчя Івана Миколайчука, справді українського актора і патріота, на подвір’ї біля його хати зібралось чимало людей. Сюди, в село Чортория, де народився і виріс цей надзвичайний актор, з’їхалися ті, кого він торкнувся і з життя яких не пішов навіть після смерті. Голова ОДА Михайло Папієв: «Ми, плануючи день народження Івана Миколайчука, приїхали до Чорториї і спитали у його родини: «Яким Ви хочете бачити це свято?» І вони відповіли: «Родинним, саме таким би його хотів бачити Іван». І саме такі враження залишилися у душі кожного, хто прибув на День народження «аристократа духу», як називали Миколайчука. Говорили, що він мріяв, як розбагатіє, накриє стіл від Чорториї аж до Чернівців, щоб кожен підходив і частувався. За життя йому це не вдалося, але слова його не забуті і в цей день. Від Чорториї до Чернівців у кожному селі були накриті столи і пригощалися всі бажаючі. Тож можна сказати, що в деякій мірі мрія актора стала реальністю. Яким був Іван Миколайчук за життя, розповіли ті, хто мав щастя спілкуватися з цією «земною і водночас неземною людиною», а саме так говорили про Івана.


 Фрозина Грицюк (Миколайчук), старша сестра Івана: «Я пам’ятаю, що в дитинстві він був дуже терплячим – ніколи не плакав. Нас часто запитують, чи мріяв Іван бути актором змалку. Але насправді в час нашого дитинства про професію актора навіть гадки ніхто не мав. Коли йому ставили таке запитання, він відповідав: «Я не міг мріяти в дитинстві про кіно, оскільки вперше його побачив лише в 13 років». Він мріяв про різні професії: вчителя, льотчика, моряка. Взагалі був дуже багатогранним. Однак розумів, що одна людина не може володіти усіма професіями. Казав: «Кіно дало мені змогу побувати тим, ким я мріяв стати». Був актором від Бога. Та найбільше за усе любив Україну: він став актором, щоб відкрити Україну світові. І це йому вдалося. Я це зрозуміла, коли приїхали з Австралії і із захопленням розповідали, що вони дивляться всі його фільми по державному телебаченню».


 Анна Пресажнюк, подруга дитинства: «Ми були евакуйовані в сім’ю Миколайчуків, коли мені було п’ять. Я добре пам’ятаю цю родину. Одного разу після зйомок у фільмі «Сон» він завітав до нашого університету. Сиджу за першою партою і думаю: треба підійти привітатись і сказати, що я його знаю. Не думала, що він мене впізнає: минуло 20 років з останньої зустрічі. А він подивився і каже: «Анчик» (так мене називали в дитинстві). Мені було так дивно, що він це згадав. Взагалі він був дуже привітною і простою людиною. Думаю, найбільшою трагедією для нього стало те, що йому не давали зніматися в кіно. Він дуже сумував, для нього це була справжня душевна травма».


 Гості заходу, дует «Писанка», поділилися враженнями: «Це свято нашої душі. Для нас Іван – це любов, про яку він мріяв і яку ми сьогодні відчули. Я дуже вражена тим, що відбувалося сьогодні на подвір’ї Івана і в моєму Кіцманському районі, думаю, режисером цього свята був сам Миколайчук. Це свято нагадало нам родинну любов, бо воно вийшло справді родинним: тут присутній дух Івана».


 Можна ще багато писати про цю талановиту людину, і кожне слово буде сповненим доброти до нього. Та життя Миколайчука надихає на таку думку: не важливо, звідки ти, скільки в тебе грошей і які можливості в тебе є, тому що доля сама обирає своїх героїв і, як той алмаз, викидає на поверхню серед каменів. Сяйво таланту таких людей не можуть стерти ні час, ні відс

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення