Четвер, 18 серпня 2022p.

Цікавинки про Новий рік

Цікавинки про Новий рік

Що таке зодіак і гороскоп?

Астрофізик Ірина Русанова: «Якщо Ви Новорічної ночі вийдете на вулицю, глянете вгору, то побачите, як через все небо, ніби стовбур гігантського дерева, простягається Чумацький Шлях. У його південній стороні – зимові сузір’я, де особливо багато зірок. Гірляндою перетинає стовбур небесного дерева пасок зодіаку: Овен, Телець, Близнюки… Термін «зодіак» складається з грецьких слів – «зоон» (життя) і «кіклос» (коло). Коло тварин, коло життя. І не випадково з року в рік, зі століття в століття люди бачили, що лише на фоні цих сузір’їв переміщуються «дарувальники» життя – Місяць і Сонце. Зображення зодіакальних сузір’їв зустрічаються на стародавніх каменях і стелах. Наші предки приписували кожному із сузір’їв магічні і конкретні людські властивості – скажімо, енергію, уяву, любов. Наділяли сузір’я можливістю впливати на те, що діється на Землі. Усі ці властивості люди намагалися об’єднати та осмислити.

Астрологи створювали «креслення» – гороскопи, за якими й намагалися визначити долю людини. Точка весняного рівнодення, від якого іде відлік знаків зодіаку, постійно переміщується, внаслідок чого Сонце тепер проходить через той чи інший знак зовсім в інші періоди, аніж колись. Тут доведеться дещо розчарувати читачів, тому що точно визначити «свій знак» практично неможливо через те, що кожний високосний рік зсуває дати на добу… Сьогодні зростає цікавість до східного календаря. У ньому також 12 знаків, які мають значення тварин, однак це зовсім самостійний поділ, що не має стосунку до зодіаку. Дванадцять тварин китайського календаря: миша (щур), корова (бик), тигр, заєць (кролик), дракон, змія, кінь, вівця (баран), мавпа, курка (півень), собака, свиня (кабан). Кожен із цих символів відповідає не лише тому чи іншому року, а й певному часу доби. Цим тваринам, за китайською філософією, відповідають 5 елементів природи – дерево, вогонь, земля, метал та вода. А вони, у свою чергу, отримали і кольорові відповідники: дерево – зелений чи синій; вогонь – червоний, земля – жовтий, метал – білий і вода – чорний. Таким чином, кожний рік може бути визначений кількома символами. Через 12 років одна і та ж тварина «отримує» інший колір. Новий 2012, за китайським календарем, буде роком «води і дракона», або «чорного дракона», через 12 років, у 2024 році, дракон «перефарбується» в зелений колір. А прощаємося ми з роком «білого (металевого) кролика».

Чи повторюються календарі? І чому місяців дванадцять?

Денис Величук, фізик: «За законами простої арифметики, календарі збігаються через 28 років. Але буває, це стається дещо раніше. Переміщення чисел і днів тижня залежить від того, що в році неповна кількість тижнів, до того ж є «додатковий» день у високосному році. Якби ми мали 364 дні, тобто рівно 52 тижні, то календарі точно повторювали б один одного…

Щодо місяців. Саме слово «місяць», що означає небесне тіло і частину року, у багатьох мовах є похідним від дієслів із значенням «міряти, виміряти». У давніх греків і римлян відлік часу був зорієнтований саме на місячні цикли. Початок місяця визначався увечері, коли сходив новий місяць. Цей перший день називався Нуменія та був присвячений Аполлону. За давніми переказами, рік спочатку мав 10 місяців (причому першим був березень, коли починалися польові роботи), і поділив так рік засновник Риму – Ромул. Згодом до тих десяти були приєднані ще січень і лютий. У Давньому Римі визначали початок місяця жерці, котрі стежили за новолунням з особливої споруди на Капітолійському пагорбі та урочисто оголошували про це народу. Ця подія латиною calare дала назву «календар». У 46 році до н.е. римський імператор Юлій Цезар переніс початок року на 1 січня. Відтоді названий його іменем юліанський календар поширився Європою».   

Оцінити матеріал:
(2 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення