Неділя, 24 вересня 2017p.

Що чекає на виші?

Боротьба в лавах народних обранців не вщухає ні на мить. Було б бажання, а причини знайдуться. Так, сьогодні гарячий спір викликає реформування вищої освіти. На розгляд уряду потрапило аж три законопроекти: урядовий №9655, опозиційний №9655-1, авторами якого є А.Яценюк і Л.Оробець, і результат річних доопрацювань Ю.Мірошниченка №9655-2.

Влада в рамках свого «комуністично-демократичного» правління подала на ухвалу новий законопроект №9655, який одразу сприйняли негативно, оскільки його ухвалення посилить урядовий вплив на вищу освіту, а на думку опонентів, це просто перетворить виші і їх керівників на кріпаків влади. Втім, на те вона й опозиція, щоб шукати вошей на спині у влади. Та тихенько в кутку вони сидіти не збираються. Перш за все опозиційна партія «Фронт Змін» подала власний законопроект. А для того, щоб донести його переваги народу, розгорнули підтримувальну кампанію.
Саме з метою підтримки власного законопроекту до Чернівців завітала Лілія Гриневич, яка раніше була першим директором Українського центру оцінювання якості освіти, начальником Головного управління освіти і науки міста Києва, а сьогодні є координатором напрямку «Суспільства знань». Цікавий факт: ще донедавна пані Гриневич не перебувала в жодній політичній партії, але сьогодні вона чітко заявляє, що є членом партії «Фронт Змін» і лише у співпраці з ними вбачає майбутнє для України.
«Влада давала чимало обіцянок, пройшов вже достатньо довгий час, але ці обіцянки й досі не виконані. Справу не поправити урядовим законопроектом. Вони розуміють, що прихильність народу не на їхньому боці, тому вони створюють механізми, щоб керувати і тиснути на людей та змусити їх за себе проголосувати на виборах», – заявила п. Гриневич в ексклюзивному інтерв’ю газеті «Буковинська правда».
Попередньо на прес-конференції велася дискусія про кардинальні відмінності в підходах до реформування вишів. Те, що сьогодні вносить влада, п. Лілія назвала «косметичним ремонтом», який по суті нічого позитивного для освіти не принесе, а лише зробить її ще більш залежною від Міністерства освіти, без дозволу якого у виші навіть чхнути ніхто не зможе. Натомість опозиційний проект передбачає надати вишам автономію: право розпоряджатися фінансами, видавати дипломи, які лише вноситимуться у держреєстр, самостійно добирати кадри та встановлювати оплату їх праці, а ще надання державних грантів на навчання і змогу студента вирішувати куди вступати і нести свій грант. Загалом передбачається створити здорову конкуренцію між вишами в боротьбі за студента. Це знищить корупцію в освіті, адже грантами розпоряджатиметься не виші, а самі студенти. Також планується, що кількість грантів має бути не меншою, аніж 50% випускників середніх шкіл поточного року, для порівняння зараз ця цифра становить 42-45%.
Проект подали на широке обговорення, і, за словами п. Гриневич, всі думки і побажання будуть враховані, бо ще є, над чим працювати, щоб усунути всі недопрацювання. У відповідь опоненти закидають п. Гриневич, що їхній проект «писався між тарілками олів’є». Насправді робота велася з минулого літа. Та де б він не писався, доля раціоналізму в ньому є. В будь-якому разі він дійсно наблизив би нашу освіту до європейських стандартів освіти. Втім, урядовці стверджують, що їхній законопроект підтримали близько 82% студентських рад. На що представники студентської ради ЧНУ говорять, що це відбулося лише через маніпулювання їхньою думкою. Тому, зрозуміло, що свою підтримку вони надавали добровільно-примусово.
Але якими б райдужними не виглядали перспективи опозиційного проекту, сама Лілія Гриневич заявила, що уряд, швидше за все, ухвалить власний проект, оскільки демократизація освіти в жодному разі їх не цікавить. Логічним стає питання доцільності витрачати час на проект, що не має шансів на життя. «Кожна влада в передвиборній гонитві дає гарні обіцянки, але жодна не має чіткого плану, як їх втілити в життя. У цьому головна суть нашої роботи. Сьогодні ми працюємо, щоб усунути недоліки і врахувати думку тих, кого він стосуватиметься безпосередньо. І коли влада зміниться, а це станеться в найближчий час, у нас буде готовий до впровадження проект. І він буде перший у списку до втілення в життя», – впевнено каже Лілія Гриневич.
Та все ж хотілося нагадати нашим політичним структурам, що, поки вони використовують освіту як засіб міжпартійних війн, від їхніх рішень залежить наше майбутнє і ми раніше, ніж здається, відчуємо помилки й недоліки того, що діється сьогодні.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Патріот
Що за влада....сміх і гріх
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 автор
Точно!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Галицька верстка

Нові блоги

Опитування

Чи довіряєте ви Президенту Порошенко?
Так, довіряю - 16.4%
Ні, не довіряю - 83.6%
Всього голосів: 73

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення