Неділя, 02 квітня 2023p.

Кінотеатри

Що чекає на виші?

Боротьба в лавах народних обранців не вщухає ні на мить. Було б бажання, а причини знайдуться. Так, сьогодні гарячий спір викликає реформування вищої освіти. На розгляд уряду потрапило аж три законопроекти: урядовий №9655, опозиційний №9655-1, авторами якого є А.Яценюк і Л.Оробець, і результат річних доопрацювань Ю.Мірошниченка №9655-2.

Влада в рамках свого «комуністично-демократичного» правління подала на ухвалу новий законопроект №9655, який одразу сприйняли негативно, оскільки його ухвалення посилить урядовий вплив на вищу освіту, а на думку опонентів, це просто перетворить виші і їх керівників на кріпаків влади. Втім, на те вона й опозиція, щоб шукати вошей на спині у влади. Та тихенько в кутку вони сидіти не збираються. Перш за все опозиційна партія «Фронт Змін» подала власний законопроект. А для того, щоб донести його переваги народу, розгорнули підтримувальну кампанію.
Саме з метою підтримки власного законопроекту до Чернівців завітала Лілія Гриневич, яка раніше була першим директором Українського центру оцінювання якості освіти, начальником Головного управління освіти і науки міста Києва, а сьогодні є координатором напрямку «Суспільства знань». Цікавий факт: ще донедавна пані Гриневич не перебувала в жодній політичній партії, але сьогодні вона чітко заявляє, що є членом партії «Фронт Змін» і лише у співпраці з ними вбачає майбутнє для України.
«Влада давала чимало обіцянок, пройшов вже достатньо довгий час, але ці обіцянки й досі не виконані. Справу не поправити урядовим законопроектом. Вони розуміють, що прихильність народу не на їхньому боці, тому вони створюють механізми, щоб керувати і тиснути на людей та змусити їх за себе проголосувати на виборах», – заявила п. Гриневич в ексклюзивному інтерв’ю газеті «Буковинська правда».
Попередньо на прес-конференції велася дискусія про кардинальні відмінності в підходах до реформування вишів. Те, що сьогодні вносить влада, п. Лілія назвала «косметичним ремонтом», який по суті нічого позитивного для освіти не принесе, а лише зробить її ще більш залежною від Міністерства освіти, без дозволу якого у виші навіть чхнути ніхто не зможе. Натомість опозиційний проект передбачає надати вишам автономію: право розпоряджатися фінансами, видавати дипломи, які лише вноситимуться у держреєстр, самостійно добирати кадри та встановлювати оплату їх праці, а ще надання державних грантів на навчання і змогу студента вирішувати куди вступати і нести свій грант. Загалом передбачається створити здорову конкуренцію між вишами в боротьбі за студента. Це знищить корупцію в освіті, адже грантами розпоряджатиметься не виші, а самі студенти. Також планується, що кількість грантів має бути не меншою, аніж 50% випускників середніх шкіл поточного року, для порівняння зараз ця цифра становить 42-45%.
Проект подали на широке обговорення, і, за словами п. Гриневич, всі думки і побажання будуть враховані, бо ще є, над чим працювати, щоб усунути всі недопрацювання. У відповідь опоненти закидають п. Гриневич, що їхній проект «писався між тарілками олів’є». Насправді робота велася з минулого літа. Та де б він не писався, доля раціоналізму в ньому є. В будь-якому разі він дійсно наблизив би нашу освіту до європейських стандартів освіти. Втім, урядовці стверджують, що їхній законопроект підтримали близько 82% студентських рад. На що представники студентської ради ЧНУ говорять, що це відбулося лише через маніпулювання їхньою думкою. Тому, зрозуміло, що свою підтримку вони надавали добровільно-примусово.
Але якими б райдужними не виглядали перспективи опозиційного проекту, сама Лілія Гриневич заявила, що уряд, швидше за все, ухвалить власний проект, оскільки демократизація освіти в жодному разі їх не цікавить. Логічним стає питання доцільності витрачати час на проект, що не має шансів на життя. «Кожна влада в передвиборній гонитві дає гарні обіцянки, але жодна не має чіткого плану, як їх втілити в життя. У цьому головна суть нашої роботи. Сьогодні ми працюємо, щоб усунути недоліки і врахувати думку тих, кого він стосуватиметься безпосередньо. І коли влада зміниться, а це станеться в найближчий час, у нас буде готовий до впровадження проект. І він буде перший у списку до втілення в життя», – впевнено каже Лілія Гриневич.
Та все ж хотілося нагадати нашим політичним структурам, що, поки вони використовують освіту як засіб міжпартійних війн, від їхніх рішень залежить наше майбутнє і ми раніше, ніж здається, відчуємо помилки й недоліки того, що діється сьогодні.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Патріот
Що за влада....сміх і гріх
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Оцінити коментар! 0 автор
Точно!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення