Неділя, 04 червня 2023p.
Помилка
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 99

Кінотеатри

Депутати звертаються до людей…

Невже настає час, що не депутати потрібні виборцям, а виборці потрібні депутатам? Чи це не пов’язано із наближенням виборів?
Правда, депутати відкидають, що це пов’язано з виборами, і стверджують, що настав час звітувати. Цей час триватиме, допоки всі депутати не прозвітують громаді за рік своєї діяльності. Вже лютий надворі. А прозвітували менше половини депутатів області всіх рівнів. В тому числі не звітував в.о. голови облради, секретар міської ради. За нормальною логікою всі депутати мали б прозвітувати до 31 грудня 2011 року. Стаття 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачає, що депутати повинні звітувати не рідше одного разу на рік. Вважаємо, що ті, хто не прозвітував до 31.12.2011 року, вважаються порушниками Закону. До таких повинно бути і відповідне ставлення.
Політики і депутати самі винні в тому, що люди асоціюють їх з початком виборів. Бо, власне, ми їм потрібні тільки для виборів. Цю філософію депутати прагнуть сьогодні змінити. Тому і прийшли на круглий стіл, який проводив Комітет виборців України за результатами моніторингу звітів депутатів місцевих рад перед виборами в Народному домі. Експерти констатують пожвавлення надходження звітів від депутатів. «Результати моніторингу показують, що ми повільно підходимо до демократичних цінностей», – каже політолог Ігор Бабюк.
Якщо порівняти з минулим роком, то кількість депутатів, які звітували, станом на 01.02.2012 року збільшилася. Серед депутатів рад всіх рівнів області найбільше прозвітували від «Фронту Змін» – 69 депутатських звітів. Далі – Партія регіонів – 48 (!) депутатських звітів. Партія, в якої абсолютна влада в області і депутатів налічується понад 300 осіб. В «Нашій Україні» прозвітувало 11 депутатів. Решта – це ВО «Свобода» – 3 депутати і 2 – позафракційні. Слід враховувати й те, що в обласному бюджеті передбачені кошти для висвітлення діяльності органів влади в пресі.
Депутати досить щиро спілкувалися з учасниками, ділилися проблемами, з якими вони стикаються. Ось депутат обласної ради Степан Спіжавка від ВО «Свобода» скаржиться, що на зустріч з депутатами люди чомусь не приходять. «Можливо, в них немає проблем, а може, люди не знають про такі зустрічі», – каже свободівець. Депутати різних рівнів акцентували увагу на проблемі великої зневіри виборців. Депутати меншості позбавлені трибуни, оскільки сесія скликається раз на ТРИ МІСЯЦІ! Якраз під час сесії депутати показують реальну роботу.
Чи не найбільше скаржилися депутати від опозиції на те, що не мають безкоштовного рівного доступу ні до обласних , ні до районних ЗМІ. «Обласна влада зрив сесії друкувала всюди, а нам відмовили в районній газеті «Вільне життя» надрукувати звіт депутата обласної ради», – каже керівник фракції «Фронт Змін» в облраді Максим Бурбак.
Олексій Каспрук, керівник фракції «Фронт Змін» в міській раді, скаржився, що помітно згасає активність депутатів порівняно з першим роком роботи, що проявляється через відвідуваність постійних і тимчасових комісій, а також і сесій.
Молодий депутат від Кіцманщини Віталій Захарук скаржиться, що важко молодим депутатам вирішувати якусь проблему у зв’язку з відсутністю впливу, через недостатність авторитету.
Під час круглого столу депутат облради від «Нашої України» Михайло Павлюк звернувся до громади подавати свої пропозиції з різних питань. Якщо у Вас є пропозиції, надсилайте в редакцію газети, а ми в свою чергу передамо депутатам.
Всі учасники круглого столу погоджуються в тому, що потрібно розірвати зачароване коло, коли депутати не цікавляться виборцями, а виборці не цікавляться депутатами.
Хочеться подякувати організатором круглого столу, що акцентують увагу на таких речах, адже тим самим підштовхують депутатів до відповідальності перед виборцями.
А кожному виборцю хочеться порадити з’ясувати, хто з депутатів закріплений за його округом. Вимагайте від депутатів вирішувати проблеми Вашого округу.

P.S. Якщо Ваш депутат не працює в окрузі, звертайтеся в редакцію.
Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі


Оцінити коментар! 0 Патріот
Чим ближче вибори тим більше депутати прогинаються... .
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення