Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Відсутність трансляції. Розкол у БЮТі. Війна на сесії

 Чергова сесія міськради розпочалась досить жваво і неочікувано. Гіперактивність продемонструвала новоприбулий депутат від БЮТу Наталя Козлова, яка включилася в роботу сесії миттєво. Не встиг Віталій Михайлішин завершити першу репліку, як депутат Козлова агресивно перебила в.о. мера, вимагаючи створення депутатської групи «Батьківщина», що мала складатися з 5-ти осіб (Наталя Козлова, Наталя Савка, Микола Кирилюк, Михайло Гросу та Ігор Баскевич). Депутати в цілому погодились дати слово пані Козловій, але ухвалили рішення заслухати Козлову пізніше, на що остання погодилася.


 Віталій Михайлішин став ініціатором доплати 50-ти гривень інвалідам Великої Вітчизняної війни І групи щомісяця до пенсії за рахунок міського бюджету Цікаво, що так само, як і на сесії обласної ради, на сесії міськради депутати знову посперечалися щодо депутатських запитів та узгодження депутатського запиту із Законом України «Про доступність до публічної інформації», що набрав чинності 10 травня цього року. Нагадаємо, що, згідно із цим Законом, інформація повинна бути оприлюднена за двадцять днів до рішення, що, зрозуміло, не подобається багатьом депутатам: тепер будь-який запит, будь-яке питання, що виноситься на сесію, потрібно оприлюднити за двадцять днів, що робить владу досить інертною і зменшує її ефективність.


 Був знятий проект під №22 (з метою доопрацювання), в якому мали затверджуватись охоронні зони пам’ятників і монументів на території м.Чернівці, що в принципі логічно, адже це питання надважливе для міста. Перетворення Чернівців на привабливий туристичний центр, гадаю, має бути найголовнішою метою для нашого з Вами міста. Рішення з цього питання було ухвалено практично одностайно: «за» проголосували 46 депутатів з 51-го.


 При наданні слова представникам фракцій записались лише представник «Фронту Змін» Юрій Ватаманюк, який є головою правління ВАТ «Гравітон», і позафракційний депутат Марина Гаєвська, яка є асистентом БМУ і виключена саме з фракції «Фронт Змін».


 Щодо виступу Ватаманюка, то він був схожий на піар партії, адже в основу виступу однофамілець відомого нашого краянина поставив інформацію про спільну молитву на Руському кладовищі біля пам’ятника невідомим солдатам 22 червня о 10.00 та закликав інші політичні сили помолитись без провокацій. Навіщо виступав пан Юрій?! Адже й так заздалегідь було відомо про спільну молитву. А ось Марина Гаєвська дала жару своїм колишнім однопартійцям.


 Після виключення Гаєвської з лав «Фронту Змін» між «ідейними соратниками» точиться справжня війна, поки що, правда, словесна, а не за горами, ймовірно, почнеться війна в судах.


 Хоча на сьогодні представники «Фронту Змін» вирізняються лише обіцянками на адресу пані Гаєвської, на що остання планомірно відповідає досить гідно та аргументовано. Поки що в їхній війні вбачається «нічия». Однак якщо так і надалі триватиме, то незабаром «Фронту Змін» доведеться капітулювати. Вже занадто мляво діють «фронтовики» і не дотримують своїх обіцянок. Може, відпочивають...


 Так ось, пані Гаєвська жорстко пішла в наступ на колишніх колег, звинувативши їх у випуску великої кількості листівок, де прослідковувалось підбурювання народу та висвітлення в негативному світлі теперішнього депутатського корпусу, що ніяк, на думку депутата Гаєвської, не може залишитись без реагування. З відповідним запитом пані Гаєвська звернулась до міської прокуратури. Звісно, прокурор Василь Блауш виніс постанову, де зобов’язав «Фронт Змін» виконати прокурорську вимогу. Керівник фракції «Фронт Змін» Олексій Каспрук парирував, що їхня партія оскаржила постанову в обласній прокуратурі, але безрезультатно. Тепер будуть звертатися до суду й доводити свою правоту.


 Зазначимо, що, за інформацією пані Гаєвської, листівок було тиражовано в друкарні «Місто» 30000 шт., що коштувало «Фронту Змін» 4800 грн. Нарешті дочекалася слова й відомий нотаріус Наталя Козлова. Вона знову зачитала про створення групи «Батьківщина» з п’ятьох осіб. Наталя Козлова – жінка досить приваблива та ефектна, але коли вона зачитувала інформацію про створення групи, то надто сильно «різав слух» її оригінальний, що плавно перейшов в російську мову з буковинським акцентом. Це виглядало досить незвично.


 Також пані Козлова запропонувала депутатам Валерію Чинушу та Ігорю Урсуляну вирішити мирним шляхом давній конфлікт, що виник на вулиці Комарова, 103. Нагадаємо: в ньому задіяні мешканці цього будинку та власник закладу «Наше пиво» Валерій Чинуш. Раніше повідомлялось, що конфлікт вичерпаний. Пані Козлова наголосила, що Ігор Урсулян як депутат даного округу мав би стояти на боці мешканців.


 Віталій Михайлішин зазначив, що досить дорого для міста проводити прямі трансляції. Він заявив, що за попередні трансляції виставлено великий рахунок Не залишила пані Козлова в спокої й колегу по БЮТ Олексія Редька, якого звинуватила в бажанні з допомогою свого помічника (ймовірно, Сергія Лопуха) заволодіти елітною ділянкою на вул.Рівненській, 29-л з метою індивідуального будівництва за рахунок земель запасу міста. Певно, у фракції БЮТ назріває розкол депутатів на певні групи. «Оборудка з помічником» панові Редьку не вдалась, адже його не підтримала більшість, не дозволивши без аукціону роздавати елітні ділянки


 Після бурхливого виступу депутата Козлової не зміг залишатися осторонь сесійних подій юридичний відділ міськради в особі в.о. начальника юридичного управління міськради Олександра Шиби. Він, посилаючись на ст.22 Регламенту міської ради, заявив, що нові групи мають бути зареєстровані в апараті міськради і мають зачитуватись тільки мером, що виключає законність проголошеної групи «Батьківщина». Більше того, пан Шиба повідомив, що до нього надійшла заява від Ігоря Баскевича про відкликання свого підпису, що унеможливлює утворення даної групи, адже, згідно з Регламентом, має бути не менше п’яти депутатів. Хоча згодом Наталя Козлова і намагалася змінити ст.22 Регламенту міської ради, дозволивши утворювати групу з трьох осіб, але її пропозицію прогнозовано не підтримали. За словами пані Козлової, на депутата Баскевича чиниться тиск.


 Віталій Михайлішин став ініціатором доплати 50-ти гривень інвалідам Великої Вітчизняної війни І групи щомісяця до пенсії за рахунок міського бюджету. Цю ініціативу підтримали, але під час обговорення деякі політичні партії знову зайнялися піаром і вимагали 100 гривень доплати, мотивуючи своє рішення тим, що інвалідів стає щоразу менше, а кошти можна буде дістати, продавши земельну ділянку на аукціоні. Саме з такою пропозицією виступив Олег Стецевич. На це начальник фінуправління Лівія Бамбуляк відповіла, що коштів зайвих на сьогодні немає, але обіцяла розглянути питання підвищення доплат за реального перевищення доходів міського бюджету. Фактично спробували ділити шкуру невбитого ведмедя.


 Великий резонанс на сесії і досить довге обговорення викликало питання щодо скасування орендної плати за одну сотку підприємцем з Рогізни. Підприємець мотивував «небажання платити за рахунками» тим, що не користується цією земельною ділянкою. Рішення після тривалих дебатів було не на користь підприємця.


 До речі, «оборудка з помічником» панові Редьку не вдалась, адже його не підтримала більшість, не дозволивши без аукціону роздавати елітні ділянки. Досить буденно пройшов проект рішення про акредитацію засобів масової інформації: депутати підтримали його без зайвих ексцесів. До речі, серед акредитованих газет є й «Буковинська правда».


 У проекті рішень були й такі цікаві питання: про перейменування вулиць, а саме Рози Люксембург на Йосифа Бурга (почесного громадянина міста Чернівці), вулиці Княжої на вулицю Костянтини Малицької та інші. Але депутати затіяли потужну дискусію і не підтримали дане рішення. Особливо виділялись у даному питанні депутат Василь Максимюк з «Нашої України» та депутат Олексій Каспрук з «Фронту Змін». Зокрема, пан Максимюк зазначив, що не потрібно впроваджувати політику подвійних стандартів: якщо раніше не дозволяли перейменовувати, то і тепер немає чого дозволяти, адже існує заборона змінювати назви в історичній частині міста.


 Бурхливу дискусію викликало питання протесту прокурора міста на рішення ради попереднього скликання з приводу надання будівельній фірмі МПП «Яніс» дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки. Виявилось, що землекористувачем даної ділянки є УТОС. В результаті дебатів депутати протест прокурора Василя Блауша підтримали.


 Депутати шляхетно доповнили перелік дитячих майданчиків у місті Чернівці ще одним, який знаходиться за адресою пров. Нагірний,4. Без особливих дискусій затвердили в новій редакції Правила торгівлі на ринках міста.


 Серед подій на сесії можна відмітити таку: під час дискусії про орендну плату за землю депутат Василь Максимюк заявив, що існує борг приватних підприємців перед міською радою за оренду землі в сумі 6 млн. гривень. Він також зазначив, що за час його керування «Калинівським ринком» збільшились відрахування в міський бюджет. Хотілось би зазначити, що була відсутня пряма трансляція сесії на телебаченні, що останнім часом відбувалась регулярно. Віталій Михайлішин зазначив, що досить дорого для міста проводити прямі трансляції. Він заявив, що за попередні трансляції виставлено великий рахунок. Проте не виключив продовження останніх після проведення тендера, на якому буде визначена телекомпанія, що запропонує найнижчу ціну.


 Після виключення Гаєвської з лав «Фронту Змін» між «ідейними соратниками» точиться справжня війна, поки що, правда, словесна

У цілому сесія пройшла в робочому режимі і, як завжди, вирішувались буденні, але важливі для людей питання – про надання земельних ділянок, про зміну цільового призначення земельних ділянок, про надання дозволів на виготовлення проектів відведення земельних ділянок, про затвердження проектів, про встановлення земельного сервітуту та інші не менш важливі питання.

Оцінити матеріал:
(0 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення