Понеділок, 01 червня 2020p.

Обіцянки влади

Обіцянки влади

Минулий рік був багатий на події в адміністративно-кадровому плані та й взагалі у підході нових керівників до вирішення старих проблем міста. Як це прийнято у чиновників, вони звикли давати людям багато обіцянок, а у простих громадян є лише надія на те, що вони будуть виконані. Деякі обіцянки керівники міста та області все ж спромоглися виконати, а деякі так і залишилися пустими словами.

Перший квартал 2011 року пройшов у місті під знаком протестів проти нової влади та підтримки колишнього мера Миколи Федорука, тому місто завмерло в очікуванні того, як вирішиться ця ситуація. Але, на диво усіх чернівчан, а особливо тих, хто голосував за Миколу Федорука, його місце тимчасово (а всі знають відомий вислів про тимчасові заходи) зайняв секретар міської ради та в.о. міського голови в одному обличчі Віталій Михайлішин. І одразу місто відчуло прихід нового керівника, тому сміливо можна назвати 2011 рік роком креативного підходу до вирішення проблем міста, бо Віталій Михайлішин, як і кожний новачок, по-своєму бачить вирішення деяких проблемних питань, що й дало певні позитиви для міста. Взяти ті ж дитячі майданчики, що, як стверджував пан Михайлішин, було споруджено за кошти таємних меценатів. Можливо, і раніше десь-щось і робилося за кошти підприємців, але щоб урочисто відкривати кожний майданчик – до такого попередня міська влада, певно, і не додумалася б. Та ще пообіцяти їх відкрити аж 30, то це теж цифра не маленька і, певно, гроші не маленькі. Тож явно, що до кінця року таку кількість майданчиків було б споруджувати дуже дорого. Але піар пройшов на ура: у сюжетах на телеканалах діти за участі батьків та мерії радісно відкривали один за одним майданчики; і ніхто ж не заперечить, що місто від цього теж щось виграло, принаймні мешканці будинків, де це відбулося, та діти – точно!

Нещодавно на хвилях однієї із радіостанцій у прямому ефірі Віталій Михайлішин прозвітував про міські досягнення, здійснені за його участі. Він зазначив, що у 2011 році відбулося дуже багато подій, важливих для усіх чернівчан. Одним із досягнень є те, що врешті закінчили реконструкцію злітно-посадкової смуги та розворотного кільця міжнародного аеропорту «Чернівці». Загальна вартість робіт склала 9 мільйонів гривень. Але, на жаль, відновити рейс до Києва новій владі так і не вдалося, причому якщо він таки буде, то квиток коштуватиме надто дорого, а тому літатимуть у Київ, мабуть, лише бізнесмени. Також зданий в експлуатацію газогін, і тепер місто має так звану резервну гілку. Запрацював сміттєсортувальний завод, який до цього часу три-чотири роки ніяк не могли запустити міські керівники. Також Віталій Михайлішин переконаний, що були відремонтовані дороги і що всі чернівчани сьогодні можуть бачити, як ці дороги зроблені. Похвалився він і відремонтованими шкільними туалетами та двома спортивними залами й згадав, що нещодавно було куплено два рентген-апарати за додаткові спонсорські кошти, один з яких вже працює. Він порахував, що у місті поки що було встановлено більше 15 дитячих майданчиків (а не 30, як обіцяли). А також згадав про програму «Майданс», в якій успішно виступила чернівецька команда, на поїздку якої також було витрачено кошти.

Цього року Україною та областю прокотилася хвиля протестів чорнобильців, які відстоювали своє право на пільги та доплати. За словами начальника обласного управління праці та соціального захисту населення Богдана Сеньківа, у області цього року вже розрахувалися як з чорнобильцями, так і зі всіма пільговиками. «Ми виплатили повністю всі субсидії, усі виплати та заборгованості, – каже Богдан Сеньків. – Крім того, витратили більше 11 мільйонів гривень, щоб видати багатодітним родинам дотації, тобто ми вже включно по 30 грудня нікому нічого не винні. Тож все, що було передбачено бюджетом, ми освоїли і розрахувалися».

А 28 грудня у Чернівцях відбулася довгоочікувана подія для мешканців Буковини – відкриття потужного молокопереробного підприємства «Аполло». Символічну червону стрічку перерізав голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв. «Чернівецька область була єдиною в Україні, яка не мала такого підприємства, і сьогодні я виконую власну обіцянку: молокозавод на Буковині запрацює у 2011 році», – відзначив керівник крайової виконавчої влади. Завод створено на базі підприємства «Аполло». У поточному році завдяки значним інвестиціям – понад 15 мільйонів гривень – було придбано нове сучасне обладнання, проведено модернізацію існуючих цехів. Сьогодні потужність підприємства складає 50 тонн за зміну, а значить, завод може переробити все молоко, що виробляють агрофірми області. За словами Михайла Папієва, сам факт відкриття молокозаводу в Чернівцях ще ні про що не говорить. «У першу чергу потрібно повернути сировинну базу, що втрачена протягом останніх років. Підприємство працюватиме стабільно й ефективно тільки тоді, якщо в області будуть сучасні агроферми. Якщо новий молокозавод орієнтуватиметься лише на закупівлю сировини у населення, якість його продукції не зможе конкурувати з іншими виробниками, які вже тривалий час закуповують молоко у буковинців», – зауважив Михайло Папієв.

Якщо і далі говорити про область, то слід згадати про те, що на початку навчального року на Буковині планували здати в експлуатацію три нові школи у селах Кам’яна Сторожинецького району, Куликівка Герцаївського та Молодія Глибоцького районів. Про це повідомляв на прес-конференції ще влітку начальник управління капітального будівництва обласної державної адміністрації Валерій Карвацький. Цю обіцянку було виконано, і 1 вересня задоволені батьки та дітлахи прийшли на урочисте відкриття новеньких закладів.

Також, за словами чиновника, згідно з програмою соціально-економічного розвитку, в області протягом 2007-2010 років реалізовано 69 інвестиційних проектів загальною вартістю 211 млн. грн. З них – 43 соціальні об’єкти, вартість яких 182 млн. грн., 23 об’єкти газифікації (їхня вартість – 23 млн. грн.) та три об’єкти житлово-комунальної сфери, вартість яких 5,5 млн. грн. Минулий рік Валерій Карвацький вважає знаковим для розвитку соціальної сфери краю, тому що влада освоїла 71 млн. грн. для розвитку громадсько-культурних проектів. «Завдяки цим коштам було запущено у роботу 15 об’єктів соціально-культурного значення», – запевнив пан Карвацький. Загалом чиновники планували здати в експлуатацію 11 об’єктів соціального значення цього ж таки року. Серед них – спортивні зали, будинки культури та медичні пункти у селах, що знаходяться далеко від Чернівців і де інфраструктура не надто розвинута. Щодо подальшої газифікації населених пунктів на Буковині, то, за словами начальника, обласна влада планувала укласти 21 угоду. На газифікацію влада виділила ще 160 мільйонів гривень, з них до кінця цього року освоїли 76 млн. грн. Цього року відкрили другу гілку газогону у місті, що має забезпечити безперебійне постачання газу у домівки чернівчан, зокрема, вирішить проблему низького тиску у мікрорайоні Роша. На його будівництво було витрачено 21 млн. грн.

Щодо завершення будівництва Центру дитячої хірургії. Нагадаємо, що у вересні 2010 року голова ОДА Михайло Папієв та колишній міський голова Микола Федорук пообіцяли здати його в експлуатацію до 1 січня 2011 року. Майбутній Центр буде забезпечено найсучаснішим обладнанням. І там планують проводити більше 2000 операцій щороку. Але наразі роботи з його облаштування ще тривають і до остаточного завершення та здачі корпусу в експлуатацію, очевидно, далеко. А нещодавно Михайло Папієв знову пообіцяв, що, ймовірно, корпус урочисто відкриють уже до кінця 2012 року. Якщо повернутися до історії, то символічну капсулу, що означала початок будівництва нового корпусу, закопав на вулиці Буковинській Микола Федорук близько шести років тому.

Тож бачимо, що багатьом своїм успіхам теперішня влада завдячує попередникам. Тепер подумаймо, чи можна похвалити їх за те, що взялися завершити те, що розпочали їхні колеги, попередники, які просто не встигли завершити свої справи, бо декому і не дали це зробити, але ці люди роками працювали над здійсненням задуманого, а нова влада лише хизується їхніми здобутками. Звичайно, це ще не усі обіцянки, які дали чернівчанам та буковинцям чиновники. Наприкінці року все, що наобіцяли, і не згадаєш, але їх точно було багато, значно більше, ніж конкретно виконаних справ. 

Думка вголос: 

Ігор Буркут, політолог: Особисто мені запам’яталося, як голова ОДА Михайло Папієв обіцяв відкрити великий молококомбінат, але відкрив лише маленький цех, де розливають і навіть не перероблюють молоко. Тобто традиційний піар-хід політиків – виконати невеличку частинку від великої обіцянки.  

Оцінити матеріал:
(1 Голосувати)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення