Неділя, 28 травня 2023p.

Кінотеатри

Наркотик для жінок – це КОШТОВНОСТІ

Наркотик для жінок – це КОШТОВНОСТІ

Напевне, не існує жінок, які можуть встояти перед коштовностями. Кожна з нас намагається завжди бути найвродлививішою і коханою. І це природно. Проте вибір прикрас і коштовностей – непроста справа. Найважче визначитися із вибором тоді, коли коштовності купують комусь у подарунок. Тому фахівці радять при купівлі прикрас враховувати щонайменше три особливості: вік жінки, її стиль та смак. Хоча фінансові можливості покупця при цьому, погодьтеся, найважливіші.

                                                                Рідкісне каміння обумовлює ціну

З давніх-давен коштовності були супутником людини. Необроблений камінь не помітний, але часто їх обробляла сама природа за допомогою вітру та води. Вже в ті часи люди почали робити прикраси з натуральних каменів.

Дорогоцінні камені – природні матеріали та штучні аналоги, які використовуються для виготовлення прикрас і художніх виробів. Також дорогоцінні камені колекціонують і передають у спадок. Вони мають гарний зовнішній вигляд, володіють високою твердістю та довговічністю, яскравим блиском. Як правило, гарними вони стають тільки після спеціальної механічної обробки.

Справжнім дорогоцінним камінням вважається те, якого мало в природі. Саме його рідкість обумовлює цінність каменів. Фактична ціна визначається індивідуальними особливостями: масою, вартістю ограновування, а також мінливою кон’юнктурою ринку, що залежить від моди, реклами та інших чинників. Після ограновування, полірування та закріплення в оправу дорогоцінний камінь стає головною частиною ювелірного виробу. Коштовності можуть служити не лише джерелом краси, але й грошовим еквівалентом.

Варто зазначити, що в стародавньому світі велику роль грало передбачення, пов’язане з каменями. Вид і колір, як говорили старожили, впливає на характер, здоров’я та долю людини.

                                     Вони бувають дорогоцінні, напівдорогоцінні, справжні та штучні

Вважається, що термін «дорогоцінне каміння» є умовним. Існує досить багато класифікацій коштовностей. Вже сотні років традиційно дорогоцінним камінням вважається алмаз, смарагд, рубін, сапфір. Але й був термін «напівдорогоцінне каміння».

За ціновими критеріями не доречно поділяти камені на дорогоцінні та напівдорогоцінні, адже діаманти поганої якості вартують понад 100 доларів за карат, а хорошої якості, наприклад, рубіни та сапфіри, – менше 100 доларів за карат. А от, до прикладу, напівдорогоцінне каміння інколи вимірюється кількома сотнями доларів за карат.

Широко застосовується класифікація, розроблена радянським професором Євгеном Києвленком. За цією класифікацією, всі камені-самоцвіти зібрані в три групи: ювелірні камені (дорогоцінні), ювелірно-виробні та виробні камені.

Існують також справжні та штучні камені. Ера підробок почалася ще в 1902 році, коли французький хімік Вернейль вперше представив світу синтетичні рубіни, а згодом зумів отримати штучні сапфіри.

Фізичні властивості та хімічний склад штучних і справжніх каменів практично однакові. Розрізнити дозволяють лише деякі особливості структури або невелика відмінність.

Для того щоб відрізнити камені, використовують фільтрувальні лупи з темного скла. Наприклад, справжній смарагд під такою лупою виглядає рожевим, в той час як імітації залишаються зеленими, а природний аквамарин має зелений колір під лупою. Але не всі камені можна визначити під такою лупою.

Відомо, що багато коштовностей виготовляють штучно.

                                                      Властивості, якими повинні володіти коштовності

Дорогоцінні камені – природні мінерали, що утворилися природним шляхом, як правило, зустрічаються у формі кристалів. Дорогоцінне каміння повинно володіти блиском, красою забарвлення, міцністю, твердістю тощо.

Колір. Велике значення у визначенні вартості каменя відіграє колір. У природі досить рідко зустрічаються смарагди зеленого кольору, як правило, вони мають різні відтінки. До речі, блакитний аквамарин коштує значно дешевше від трав’янисто-зеленого смарагду, який інколи ціниться значно вище, ніж діамант. Тож колір каменя відіграє велике значення, інколи залежить від тисячних, навіть від десятитисячних часток проценту сторонніх домішок, що цілком змінює його, особливо якщо мінерал прозорий.

Твердість – фізична властивість, що залежить від внутрішньої структури мінералу та визначає її зносостійкість. З точки зору ювелірів, коштовні камені повинні бути міцними, щоб вироби з них носилися довше.

Під красою каменів зазвичай розуміють його прозорість, відсутність тріщин і сторонніх домішок. Який би не був камінь, в умілих руках майстрів він стає шедевром.

Найбільш популярний – а­­лмаз

Алмаз – один з найтвердіших, найкрасивіших і найдорожчих каменів зі всіх коштовних. Він користується найбільшою популярністю не тільки завдяки своїй твердості: він має відмінні показники світлозаломлення. Зазвичай алмаз безбарвний, інколи має легкі відтінки жовтого, сірого, зеленого і досить рідко – чорного.

Існує близько 1000 видів ювелірних алмазів. Значна висока твердість алмазу має велике і важливе практичне значення. Алмаз позитивно впливає на людину. Цей камінь приносить власнику хоробрість, успіх і мужність.

Алмаз може носити людина із сильною енергетикою, тоді камінь буде поглинати енергію власника та примножувати її. Також алмаз допомагає при шкірних захворюваннях. Вартість алмаза в середньому 124 долари за карат.

Сапфір – камінь віри та надії

Дорогоцінний прозорий камінь блакитного або синього кольору. Сапфір сприяє духовному розвитку, зміцнює вірність та підвищує хоробрість.

Сапфір – талісман віри, надії та любові. Додає людині мудрості в досягненні певних цілей. Сапфір дарує вірність, притягає друзів і відганяє ворогів.

Якщо сапфір носити як амулет, то він захищатиме від зради та страху. Допомагає при бронхіальній астмі та при хворобах серця. Так, за сапфір круглої форми вагою 0,65, 5 мм, за карат потрібно заплатити в середньому 85 доларів.

Смарагд – талісман матерів

Смарагд – камінь зеленого відтінку. Ним завжди прикрашали трони царських династій. Ці камені вважаються символом багатства та влади. Смарагд допомагає засвоювати енергію та розвиває в людині вміння орієнтуватися. Такий камінь варто носити як амулет вагітним жінкам. Вважається, що смарагд – талісман матерів, який дарує радість, гармонію та перемогу. Він навіть наділяє власника здатністю передбачення. Такий камінь зцілює хвороби очей, допомагає при захворюванні шлунку та печінки. Смарагд допомагає лише духовним і чесним людям, а злим – приносить нещастя. До прикладу, за смарагд круглої форми вагою 0,40 карат, 5 мм, потрібно викласти у середньому 241,50 доларів.

Рубін – камінь кохання

Рубін – досить сильний червоний енергетичний камінь з пурпурним блиском. Цей мінерал володіє чарівною енергетичною силою. Камінь приносить щастя закоханим, а також притягує любов. Він допомагає долати певні труднощі та переборювати страхи. Як талісман камінь штовхає людину на подвиги. Рубін символізує владу, тому його варто носити тим, хто досяг певних висот. Камінь зміцнює імунну систему та сприяє поліпшенню обміну речовин. Рубін круглої форми в середньому коштує 222 долари (з вагою 0,65 за карат, 5 мм).Крім вибору вдалого фасону, не менш важливо переконатися, що купуєте справді якісний виріб з дорогоцінного металу. Тож про захист своїх інтересів споживач передусім має подбати сам. Вірогідність купити підробку значно нижча, якщо купувати у великих магазинах або ж у фірмових магазинах виробників. Під час покупки варто поцікавитися, що написано на самому виробі. По-перше, кожна прикраса повинна мати ярлик, прикріплений металевою пломбою. По-друге, колір каменя має велике значення, він повинен бути насичений і природний.

                                                            Коштовності мають відповідати рівню життя

Оскільки коштовності є дорогими подарунками, то навряд чи кожен чоловік може подарувати їх своїй другій половинці. А ще й тому, що такий подарунок не завжди відповідає рівню життя жінки і вона просто не одержить від нього задоволення. Хоча у всі часи коштовності були не демонстрацією смаку, а насамперед добробуту, певного рівня життя. Тому дуже важливо не тільки придбати дорогу і красиву річ, а й одягати її, як то кажуть, вчасно. До найпопулярніших коштовностей, що користуються популярністю серед населення, є діаманти, перли, смарагди, аметист, янтар, аквамарин.

Сировинні ресурси дорогоцінних каменів знаходяться у багатьох країнах світу. Основними постачальниками дорогоцінних каменів на світовий ринок є країни Євразії. До них належать як природні, так і штучні (синтетичні) мінерали, в необробленому та обробленому вигляді (виробах). Існують різноманітні класифікації коштовного каміння, але найбільш поширені основані на критеріях їхньої цінності і використання за порядками.

                      Як доглядати за коштовностями

Найкраще чистити коштовності зубною щіткою (або ватяними паличками) звичайною рідиною для миття посуду. У деяких магазинах ювелірних виробів, звичайно, продаються спеціальні засоби і рідина для очищення, які буквально роз’їдають бруд. Це найефективніший спосіб, однак, на жаль, не всі прикраси зможуть його витримати. Діаманти, сапфіри, рубіни і гранати потрібно чистити дуже акуратно, щоб не пошкодити оправу. Для усунення забруднень використовуйте нову зубну щітку, теплу воду і миючий засіб. Щоб випадково не впустити коштовності в раковину, скористайтеся глибокою мискою або невеликим тазиком. Тверді коштовні камені, наприклад діаманти і сапфіри, досить міцні, проте щодо їх догляду краще порадитися з продавцем або ювеліром. «Найбезпечніший спосіб чищення – м’яка та волога ганчірочка. До речі, зараз є спеціальні ганчірочки для цих цілей. А за допомогою джину можна відполірувати вже очищені коштовності і повернути їм натуральний блиск, але не видалити забруднення», – розповідає Олена Процик, продавець салону прикрас.

Деякі прикраси (наприклад, янтар) легко можна вимити в теплій мильній воді, а потім досуха витерти. Якщо прикраси із слонової кістки потемніли або покрилися плямами, треба покласти їх на 10 хвилин в слабкий розчин хлорного вапна, потім вимити й обережно протерти фланеллю.

Відполірувати срібні дрібниці можна пастою з рівних частин дитячого мила і білої крейди. Розчиніть мило у воді, нагріваючи її, потім, помішуючи, додайте крейду і приготуйте однорідну густу масу. Натріть нею вироби (каблучки, браслети, медальйони), ретельно відполіруйте м’якою тканиною, а потім протріть чистою тканиною (оксамитом, шерстю, фланеллю).

За рецептами наших бабусь, срібні і золоті брошки, ланцюжки і каблучки найкраще очищати за допомогою гарячого розчину кальцинованої соди – 1 ст. ложка на півлітра води. У скляний стакан або емальований кухоль кладуть шматочок цинку, вироби, які передбачається почистити, зверху поливають гарячим розчином. Виймають і протирають шматочком замші.

Так званими проблемними коштовними каменями щодо чищення вважаються:


Срібло

Як відомо, срібло швидко блякне і втрачає свій первинний вигляд. Щоб повернути блиск, натріть ювелірні вироби шматком сукна або парчі. Також є спеціальні засоби для полірування срібла, але вони підходять далеко не для всіх прикрас (краще спочатку проконсультуватися з продавцем або ювеліром).

Перли

Прикраси з перлів розкішні і благородні, тому вимагають належного догляду. Самі намистинки завдяки своїй круглій формі зазвичай не забруднюються, але шовкова нитка, на яку вони нанизані, швидко брудниться. Для того щоб почистити перлове намисто, раз на три роки його слід нанизувати на нову нитку, зав’язуючи вузлики. Без допомоги професіонала Вам не обійтися.

Платина

Платина – міцний і надійний метал, що не вимагає серйозних зусиль і витрат. Досить скористатися теплою мильною водою або спеціальним засобом для чищення золота.

                                             Камінь підбирайте відповідно до законів астрології

Працівники салону допоможуть підібрати прикраси не тільки до лиця, а й порадити, що Вам підходить за зодіакальним гороскопом. «До прикладу, зеленооким слід носити бірюзу, хризопраз, малахіт або будь-які інші блакитні і світло-зелені камені. Карооким личить темний бурштин, золотавий топаз і авантюрин – усі камені жовто-помаранчево-червоної гами. А блакитнооким людям пасують авантюрин, жовтий агат, червоні корали та інші червоні, жовті й коричневі камені», – розповідає Олена Процик. Однак при виборі прикраси з коштовних і напівкоштовних каменів орієнтуються перш за все на особисті пристрасті тієї людини, якій призначається подарунок.

Астрологи кажуть, що камінь, обраний відповідно до законів астрології, може приносити своєму власникові успіх в особистому житті, роботі та веденні бізнесу. Чимало людей також вірять, що камінь, який не пасує їм за знаком зодіаку, може накликати на них різні невдачі і неприємності. Покупців, які розуміють значення коштовних каменів, фахівці переконують: коштовності мають силу поглинати і зберігати енергію людини. Тому, одягнувши будь-який коштовний камінь, варто думати лише про найкраще – і ці емоції надовго залишаються з людиною.

Овен: алмаз (діамант), амазоніт, аметист, берил, бірюза, гранат, перли

Телець: агат, авантюрин, амазоніт, берил, бірюза, бичаче око, агат, смарагд, кварц рожевий, кахолонг, корал білий

Близнюки: агат, олександрит, аметист, берил, бірюза, гіацинт, перли, смарагд, кремінь, корал, нефрит

Рак: агат, авантюрин, адуляр, аквамарин, амазоніт, аметист, беломоріт, берил, бірюза, агат

Лев: авантюрин, берил, бичаче око, геліодор, геліотроп, гіацинт, гранат, смарагд, кварц

Діва: агат, алмаз, берил, бірюза, гранат, смарагд, кремінь, корал, котяче око, лабрадор, нефрит

Терези: агат, алмаз, аметист, берил, бірюза, агат, демантоїд (зелений гранат), кварц рожевий, смарагд

Скорпіон: агат, адуляр, аквамарин, олександрит, амазоніт, аметист, беломоріт, берил, бірюза, агат

Стрілець: аметист, берил, бірюза, гіацинт, гранат, смарагд, кварц, кремінь, корал, лабрадор

Козеріг: агат, олександрит, аметист, берил, бірюза, агат, гранат, котяче око, кремінь, корал, малахіт

Водолій: агат, аквамарин, аметист, берил, бірюза, гіацинт, гранат, демантоїд (зелений гранат), перли, смарагд

Риби: адуляр, амазоніт, аметист, аквамарин, олександрит, беломоріт, берил, бірюза, агат  


Оцінити матеріал:
(3 голосів)

Коментарі

Додати коментар

Забороняється розміщення коментарів, що містять: відверте рекламування, зокрема рекламування інших вебресурсів. Грубі, нецензурні вирази й образи в будь-якій формі. Безглузду інформацію, що не має сенсу (флуд). Такі коментарі видаляються без попередження.

Захисний код
Оновити

Коментарі Vkontakte.ru


Схожі матеріали (за тегом)

Загрузка...

Нові блоги

Реєстрація

*
*
*
*
*

* Поле обов'язково для заповнення